2023. gada 10. dec.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Iepazīsti Smiltenes novada skolas: Palsmanes pamatskola

Palsmanes pamatskola ir viena no tām Smiltenes novada izglītības iestādēm, kur redzama vēstures elpa un ļoti mūsdienīga skolas ēka ar kuru lepotos ikviens Latvijas novads.

Palsmanes pamatskolas direktore Anda Bērtiņa ir gados jauna direktore, kas ikdienā ir arī ķīmijas skolotāja un viņas pārraudzītajā mācību iestādē šogad izglītojas 130 skolēni. Skolā valda īpaši mierīga atmosfēra un direktore atklāj, ka katrs skolotājs dara savu sirdsdarbu un arī bērni, kas šeit mācās ir ieinteresēti un zinātkāri.

Ļoti lepojos ar savas skolas personālu, bērniem un vecākiem. Kopīgi esam sasnieguši daudzus izvirzītos mērķus un uz nākotni skatāmies pozitīvi.

Mūsu mācību iestāde atrodas divās ēkās, protams, būtiska ir infrastruktūra, ērtas un mūsdienīgas telpas, krāsas – tas viss uzlabo emocionālo labsajūtu un visiem gribas strādāt cītīgāk.

Skolas attīstībā un uzlabošanā ļaujam iesaistīties arī pašiem skolēniem. Piemēram, mums ir foajē labiekārtošanas projekts, tad paši jaunieši zīmēja skices, plānoja un tad tālāk balsošana, kuru projektu ieviest ikdienā. Tā, lai pašiem patīk un to izmanto. Viens no mūsu nākamajiem projektiem ir skolēnu pašpārvaldei “Jauniešu māja” – skolas teritorijā atrodas vecāka ēka, kas varētu tikt izmantota kā jauniešu pulcēšanās vieta. Šobrīd, kopā ar skolas vecāku padomi plānojam labiekārtošanas darbus, rīkosim kopīgas talkas un būs pašiem sava vieta, kur realizēt savas idejas, atpūsties un strādāt.

Ārpus ierastajām mācību klasēm, mums ir telpa “Vijolīte”, kas nosaukumu ieguvusi tieši dēļ sienu krāsojuma un iekārtojuma. Tur iespējami gan svinīgi pasākumi, gan sapulces un neformālākas sarunas.

Savukārt ielūkojoties jaunajā ēkā daudzi pieaugušie teiktu – es arī vēlētos tādā skolā mācīties! Visas telpas ir mūsdienīgas, kas interesanti – krāsu izvēle, grīdas ir košas, savukārt griesti ir ar akustiskajām plātnēm, lai mazinātu trokšņu līmeni telpās. Mūsdienīgi aprīkotas klašu telpas, interaktīvās tāfeles, labiekārtots mājturības kabinets, plašs datorikas kabinets – tas viss mums ir.

Palsmanes pamatskolā bērniem ir nodrošināts atbalsta personāls – logopēds, skolotāja palīgi, karjeras konsultants, speciālais pedagogs un īpaši būtiski – psiholoģe, dzīves ritms ir straujš, satraukumi un raizes ir ne tikai pieaugušajiem, bet arī bērniem. Iespējams saņemt profesionālu palīdzību.

Skolas telpās ir arī iespējama dzīvošana mūsdienīgā internātā, ko labprāt izmanto vairāki bērni, 30 ir maksimālais bērnu skaits, ko var uzņemt – šobrīd iesniegumus par uzturēšanos internātā esam saņēmuši no 15. Internātā ir labiekārtotas, mājīgas istabas, kopīga atpūtas telpa, savi noteikumi un tradīcijas.

Viena lieta pie kuras mēs vēl strādājam ir labiekārtota un mūsdienīga bibliotēka – lasītava, jo grāmatu lasīšana ir jāiemīl. Zinām, ka visu nevar uzreiz, mēs esam pacietīgi un darām – soli pa solim.

Skolas teritorijā ir arī sporta laukums, kuru iespējams izmantot gan sporta stundās, gan vienkārši aktīvai atpūtai. Mācību stundas ārpus klašu telpām iespējams īstenot izveidotajā “Zaļajā klasē”. Pie skolas āra infrastruktūras arī mums vēl gana daudz ieceru un vīziju nākotnei”, atklāj direktore Anda.

Vairāk par skolu uzzini: