2021. gada 5. dec.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Piekļūstamība

Piekļūstamības paziņojums

Smiltenes novada pašvaldība saskaņā ar Ministru kabineta 2020. gada 14. jūlija noteikumiem Nr. 445 “Kārtība, kādā iestādes ievieto informāciju internetā” (turpmāk – noteikumi Nr. 445) apņemas savu tīmekļvietni veidot piekļūstamu.

Šis piekļūstamības paziņojums attiecas uz  Smiltenes novada izglītības iestāžu tīmekļvietni – izglitiba.smiltenesnovads.lv

Tīmekļvietnei veikts vienkāršotais piekļūstamības izvērtējums. Izmantotā metode – VARAM sagatavotās “Vadlīnijas iestāžu tīmekļvietnēm noteikto piekļūstamības prasību ievērošanas ietekmes izvērtēšanai un nesamērīgā sloga pamatošanai”.

Esošās tīmekļvietnes izstrādē ir izmantotas dažādas tehnoloģijas, lai saturu padarītu pieejamāku pēc iespējas plašākam lietotāju lokam – lietotājiem ar redzes, dzirdes vai citiem kustību ierobežojumiem.

Teksta izmēru maiņa

Šajā tīmekļvietnē ir iestrādāti četri dažādi teksta izmēri.
Teksta izmēru var mainīt sekojošos lielumos:

 • 75%,
 • 100%,
 • 125%,

Kontrasta maiņa

Šī tīmekļvietne ļauj lietotājiem iegūt lielāku teksta kontrastu, mainot satura krāsas.
Tīmekļvietnes kontrastu iespējams nomainīt trīs dažādās krāsās:

 • melns teksts uz balta fona
 • balts teksts uz melna fona,
 • melns teksts uz dzeltena fona,
 • dzeltens teksts uz melna fona.

Navigācija ar tastatūru

Tīmekļvietne ļauj lietotājiem pārvietoties, izmantojot tikai tastatūru. Pārvietoties pa tīmekļvietni iespējams, nospiežot tabulācijas taustiņu “Tab”, kas, visbiežāk, atrodas klaviatūras kreisajā pusē. Katra taustiņa nospiešanas reize pārvieto kursoru uz lapas nākošo elementu, piemēram, saitēm uz lapai būtiskām pogām. Fokusēto elementu izceļ ierāmēts lodziņš. Lai aktivizētu šo elementu (t. i., “noklikšķinātu uz tā”), nospiediet taustiņu “Enter”.

Cik piekļūstama ir šī tīmekļvietne?

Smiltenes novada izglītības iestāžu tīmekļvietne daļēji atbilst noteikumiem Nr. 445 turpmāk minēto iemeslu dēļ.

Neatbilstība prasībām, kas minētas noteikumos Nr. 445:

 • Dažiem attēliem trūkst alternatīvie teksti, līdz ar to cilvēki, kuri izmanto ekrāna lasīšanas ierīces, nevar piekļūt informācijai. Netiek izpildīts MK noteikumu 22.4. punktā minētais princips par robustuma ievērošanu. Ir uzsākta alternatīvo tekstu pievienošana lapas attēliem. Plānots, ka līdz 2021. gada februārim tie būs pievienoti visiem attēliem.
 • Video saturam nav pievienoti subtitri.
 • Dažās ievadformās navigācija tikai ar klaviatūru nav iespējama.

Šī tīmekļvietne pēdējo reizi tika izvērtēta 23.12.2020. Izvērtēšanu veica Smiltenes novada domes IT nodaļas vecākais datortīklu administrators Raitis Pudāns un Smiltenes novada domes Izglītības pārvaldes Vadītājas vietniece Līga Ice.

Izvērtējumu apliecinošs dokuments: Piekļūstamības paziņojums.

Piekļūstamības alternatīvas

Ja ir nepieciešams saturs citā formātā, sazinieties ar mums, rakstot e-pasta vēstuli uz adresi [email protected], norādot:

 • Saiti uz saturu (URL);
 • Jūsu vārdu un e-pasta adresi;
 • Formātu, kāds jums nepieciešams konkrētajam saturam (piemēram, audio CD, piekļūstams PDF).

Atsauksmēm un saziņai

Ja rodas kādas problēmas, kas nav uzskaitītas šajā lapā, vai arī domājat, ka mēs neatbilstam piekļūstamības prasībām, būsim pateicīgi, ja sazināsieties ar Smiltenes novada pašvaldības  Izglītības pārvaldi, zvanot:64707579, rakstot e-pastu: [email protected] vai nosūtot vēstuli uz adresi: Dārza iela 11, Smiltene, LV-4729.

Ko mēs darām, lai uzlabotu piekļūstamību

Regulāri, testējot tīmekļvietni un saņemot kļūdu paziņojumus no lietotājiem, mēs plānojam uzlabot tīmekļvietnes piekļūstamību un novērst nepilnības pēc iespējas ātrāk.

Sūdzību iesniegšana

Par izglītības iestāžu tīmekļvietnes piekļūstamību mūsu iestādē atbildīga ir “Smiltenes novada domes Izglītības pārvalde”.
E-pasts: [email protected]

Tālrunis: 64707579

Pārraugošajā  iestādē  atbildīgais ir Smiltenes novada domes izpilddirektors Andris Lapiņš.

Ja neesam atbilstoši reaģējuši uz Jūsu iesniegumu vai sūdzību par tīmekļvietnes satura piekļūstamību, Jums ir iespēja iesniegt sūdzību Latvijas Republikas Tiesībsargam.

Adrese: Baznīcas iela 25, Rīga, LV-1010

Tālrunis: +37167686768

E-pasts: [email protected]

https://www.tiesibsargs.lv/lv/pages/kontaktinformacija

Ziņas par paziņojuma sagatavošanu

Šis paziņojums pirmo reizi tika sagatavots 22.12.2020

Slider