2023. gada 1. dec.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Zadiņu ģimenes 29. prēmiju saņem Kristaps Kažuro

12.a klases skolnieks Kristaps Kažuro šodien vienlaikus ar vispārējās vidējās izglītības sertifikātu saņēma Zadiņu ģimenes stipendiju 500 eiro vērtībā. Viņš ir 29. minētās stipendijas laureāts. Ar savu ieguldījumu mācībās Kristaps vairākkārt ļāvis skolas vārdam izskanēt visā Latvijā. Jaunietis ir pateicīgs ilggadējiem skolas mecenātiem – Zadiņu ģimenei. Stipendija viņam lieti noderēs turpmākajām studijām.
“Esmu ļoti priecīgs, ka pēc 9.klases par savu nākamo izglītības iestādi izvēlējos Smiltenes vidusskolu. Šie trīs gadi tik daudz devuši manai izaugsmei! Te apzinājos savu īsto aicinājumu,” atzīst Kristaps Kažuro. “Pēc pamatskolas domāju, ka studēšu ģeogrāfiju vai vēsturi, bet, mācoties vidusskolā, sapratu, ka gribu savu nākotni saistīt ar mehatroniku vai autobūves nozari.”

Kristapu aizrauj jaunākās tehnoloģijas un automašīnas.

Viņš ar labiem panākumiem startējis Jauno Ģeogrāfu skolā, dažādās mācību olimpiādēs un skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferencēs.  Ģeogrāfija un vēsture Kristapu joprojām interesē, bet, vidusskolā izstrādājot zinātniski pētniecisko darbu, viņš sapratis, ka mehatronika un auto būve ir tās jomas, kurām labprāt veltītu visu turpmāko dzīvi.

“Vidusskolas gadi paskrēja kā viena diena! Tie bijuši tik piepildīti,” saka Kristaps. No šeit pavadītā laika viņam visvairāk atmiņā paliks Aerobikas festivāli un Volejbola naktis, kuros izjutis īpašu vienotību ar skolasbiedriem.

Kristapa mācību darbs regulāri novērtēts ar zelta vai sudraba liecībām. Taču jaunietim nekad svarīgākās nav bijušas atzīmes un īpaša atzinība. “Vienmēr esmu mācījies tikai un vienīgi sev, apzinoties, ka šīs zināšanas būs vajadzīgas visu turpmāko mūžu.”

Lai Kristapam skaista vasara un aizraujoši studiju gadi!

Teksts: Baiba Vahere

Foto: no personiskā arhīva