2022. gada 27. aug.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Vokāli instrumentālā grupa “Forward”

Smiltenes vidusskolas vokāli instrumentālā grupa “Forward” (“Uz priekšu!”) darbojas otro gadu, taču skolēnu vidū tā ātri iemantojusi lielu popularitāti un ar panākumiem dažādos konkursos  nopelnījusi arī profesionāļu atzinību. Iegūti pirmās un otrās pakāpes diplomi Latvijas izglītības iestāžu vokāli instrumentālo ansambļu, instrumentālo kolektīvu un popgrupu festivālā – konkursā “No baroka līdz rokam”, uzvara konkursā “Stāsti Gaujai savu stāstu” un piedzīvotas neskaitāmas “zvaigžņu stundas” skolas koncertos.

Jaunajiem vidusskolēniem iesaistīšanās “Forward” palīdzēs labāk iejusties skolas kolektīvā. “Forward” viņus laipni gaida savā pulciņā! Par sevi “Forward” jaunieši saka: “Kad paņemam rokās instrumentus un sākam muzicēt, viss pārējais aizmirstas!” Viņu mīļākie žanri ir roks, pops, reps un džezs. Ja kaut kas spēlēts pārāk daudz, viņi to uztver kā zīmi: laiks meklēt jaunus izpausmes veidus!

Vokāli instrumentālās grupas dalībniekiem patīk komponēt, sacerēt dziesmām vārdus, kopā muzicēt un izjust to īpašo vienotību, ko dāvā mirkļi, kad ar kādu elpo vienā ritmā un klausītāju acīs redzi – dzirdētais ir bijusi sirds dāvana sirdij!

Grupu vada skolotājs, Smiltenes pilsētas kultūras centra skaņu un gaismu operators Mārtiņš Āboliņš. Katram mēģinājumam viņš izvirza savu mērķi un visiem kopā viņiem vienmēr ir arī kāds lielāks mērķis, uz ko tiekties. Mārtiņam svarīgi, lai viņa jaunieši būtu kas vairāk par izpildītājiem. Skolotājs no sirds priecājas, ka “Forward” jaunieši turpina muzikālo izaugsmi arī savās jaunajās skolās, uz kurām devušies pēc vidusskolas beigšanas. Par savu – kā grupas “Forward” vadītāja galveno misiju Mārtiņš Āboliņš uzskata – atbalstīt jauniešus un iedvesmot ikvienu no viņiem sasniegt mūzikā savas augstākās virsotnes. Jaunajā mācību gadā vēlies spēlēt Smiltenes vidusskolas vokāli instrumentālajā grupā? – Nāc, tā ir atvērta un gatava jauniem muzikālajiem izaicinājumiem!