2023. gada 29. sept.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Uz Jauno Fiziķu skolu pēc pieredzes…

“Iespēja paplašināt redzesloku, satikties ar domubiedriem no citām skolām, uzzināt daudz jauna par fiziku un tās likumsakarībām ikdienas dzīvē, lietderīgi pavadīt brīvo laiku – tas arī ir vērtīgākais, ko esam ieguvuši, apmeklējot Jauno Fiziķu skolu (JFS),” saka Smiltenes vidusskolas 12.klases skolēni, kuri visus trīs vidusskolas gadus izmantoja skolas piedāvājumu – kopā doties uz JFS Latvijas Universitātes (LU) Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātē.

Daži no viņiem pēc skolas beigšanas plāno savu nākotni saistīt ar fiziku, bet vairākums atzīst, ka JFS gūtās zināšanas palīdzējušas, gatavojoties mācību stundām un pārbaudes darbiem, kā arī – ļāvušas labāk izprast pasauli, kurā dzīvojam.
“JFS apmeklēju tāpēc, ka man patīk pavadīt sestdienas kopā ar draugiem mācoties fiziku,” atzīst Elīza Bunga. “Lai gan fizika nav vieglākais priekšmets, JFS vienmēr ir jautri, jo tur skolā iemācīto pielietojam dažādos interesantos un radošos praktiskajos uzdevumos. Lekcijas pasniedz Fizikas, matemātikas un optometrijas fakultātes studenti. Viņi to dara jauniešiem interesantā un mūsdienīgā veidā – ar prezentācijām, jokiem un video.
Īpaši interesantas ir tās reizes, kad pēc JFS ieplānota vēl kāda ekskursija. Visi kopā esam bijuši “StarSpace” observatorijā Suntažos, Stūra mājā, Listenes baznīcā. Tas tiešām ir jauki, ka varam papildināt zināšanas arī citās jomās un kļūt daudzpusīgāki!
Ļoti novērtējam to, ka skola dod mums šādu iespēju, jo zināšanu nekad nevar būt par daudz. Liels paldies fizikas skolotājiem Andai Mežinskai un Andrejam Miķim par mums ziedoto brīvo laiku!”

 Interesanti arī tiem, kuri ar fiziku “uz Jūs

“Uz JFS braucu tāpēc, lai uzzinātu ko jaunu un kopā ar draugiem pavadītu interesanti brīvo laiku,” stāsta Gabriels Zavadskis. “Dzīve ir pārāk ir īsa, lai sēdētu mājās. Kāpēc neizmantot iespēju, ja skola mūs visos iespējamos veidos atbalsta? Fizika nav mans mīļākais mācību priekšmets, bet JFS man patīk viss, jo tur iemācīto var pielietot arī praktiski. Visinteresantākās ir praktiskās nodarbības. Noteikti ieteiktu JFS apmeklēt arī citiem skolasbiedriem. Pat tad, ja viņi ar fiziku nav “uz Tu”, šīs nodarbības atvieglos mācības.  Praktiski darbojoties, nostiprinās teorētiskās zināšanas. Ļoti patīk tas, ka JFS vada studenti, nodarbībās valda brīva un radoša gaisotne.
Patiesībā jau fizika ir mums visapkārt. Visa pasaule balstās uz fizikas likumiem, kuri savā starpā mijiedarbojas. Domāju, ka jauniešiem nenāktu par ļaunu arī, ja līdzīgi varētu apmeklēt jauno vēsturnieku un ķīmiķu skolas. Mēs visi esam tik dažādi, katrs – ar savām interesēm un talantiem, kurus svarīgi attīstīt…”

Pēc vidusskolas – uz LU studēt fiziku

Mārci Zēbergu uz FFS aizvedusi interese par fiziku. “Visvairāk JFS man patīk lekcijas, kas ir ļoti interesantas. Pēc vidusskolas, iespējams, došos uz LU studēt fiziku. Par šo izvēli lielā mērā jāsaka paldies JFS. No sirds iesaku JFS apmeklēt arī citiem skolasbiedriem – tas noteikti noderēs gan fizikas stundās, gan turpmākajā dzīvē.”

“Manam darbam būs turpinājums!”

Kopā ar Smiltenes vidusskolas jauniešiem jau daudzus gadus uz JFS skolu dodas fizikas un programmēšanas skolotājs Andrejs Miķis. “Fizika – tā ir mana stihija,” neslēpj skolotājs. “Priecājos par katru iespēju uzzināt ko jaunu. Dažreiz, kamēr jauniešiem savas nodarbes, skolotāji var apmeklēt interesantas lekcijas vai kursus. Taču ar lielu gandarījumu izbaudu arī tās reizes, kad varu būt kopā ar jauniešiem. Man ļoti patīk tā gaisotne, kas valda JFS. Skatoties uz studentiem, kuriem patīk fizika un darbs ar skolēniem, redzu, ka aug zinoša un skaista jaunā maiņa – manam darbam būs turpinājums! To apzināties ir tik patīkami!”

Teksts: Baiba Vahere

Foto: no JFS personiskā dalībnieku arhīva