2023. gada 23. sept.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Smiltenes vidusskolā aizvadīts seminārs “Vidzemes ģeogrāfu sadarbībai – 28”

7. martā Smiltenes vidusskolas telpās jau 28. gadu pēc kārtas notika Vidzemes ģeogrāfijas skolotāju seminārs. Šogad ar nosaukumu “Vidzemes ģeogrāfu sadarbībai – 28”.

“Pēc pandēmijas tas bija pirmais Vidzemes ģeogrāfijas skolotāju izglītojošais pasākums klātienē,”  informē Smiltenes novada ģeogrāfijas skolotāju metodiskās apvienības vadītāja un pasākuma organizatore, Smiltenes vidusskolas ģeogrāfijas skolotāja Ingūna Rulle. “Līdz ar to skolotājus vispirms izvedām nelielā ekskursijā pa Smiltenes vidusskolas jaunajām telpām. Ikgadējā tikšanās, lai vienlaikus papildinātu zināšanas par ģeogrāfijas skolotājiem aktuāliem tematiem, izvērtās patiesi sirsnīga un savstarpēji bagātinoša.”

Latvijas Universitātes (LU) Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes asoc.prof. Solvita Rūsiņa ar semināra dalībniekiem dalījās pieredzē par pasaules biomām antropocēnā.

Smiltenes vidusskolas angļu valodas skolotāja un projektu koordinatore Aiga Sorokina stāstīja par digitālo rīku izmantošanu mācību materiālu gatavošanā, metodēm stundas ierosināšanas un refleksijas fāzei.

Pasākumu ar aizraujošu stāstījumu par Latvijas zinātnieku ekspedīcijām un pētījumiem Arktikas ledājos, kā arī ar aktuālāko informāciju par Arktiku klimata pārmaiņu kontekstā noslēdza LU Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes asociētais profesors, dr.ģeol., polārpētnieks Kristaps Lamsters.

Paldies semināra dalībniekiem par jauko atkalredzēšanos!

Paldies Smiltenes novada pašvaldībai par atbalstu izglītojošā pasākuma rīkošanā!

Foto: no personiskā arhīva

Baiba Vahere