2024. gada 24. apr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Smiltenes novads piedalās 20. skolu kausa volejbola sacensībās “top! kauss”

Jubilejas sezonā par skolu kausu volejbolā cīnīsies astoņas reizes vairāk dalībnieki, nekā tā pirmajā sezonā. Šogad sacensības notiks jau 20. reizi, fināla dalībniekus atlases sacensībās noskaidrojot līdz 31. martam. Arī šogad kausa izcīņas atbalstītājs ir Latvijā lielākais vietējais veikalu tīkls “top!”.

Smiltenes novada jaunieši pamatskolas un vidusskolas grupās sacentās 22. februārī plkst. 10.00 Smiltenes sporta centra hallē un Smiltenes tehnikuma sporta zālē. 1. vietu ieguvējiem tiek dota iespēja cīnīties finālā par “top! kauss” 21. aprīlī.  

Sacensības notiek četrās vecuma kategorijās. 1. grupa: vidusskolas zēni (2004.-2007. gadā dzimušie), 2. grupa: vidusskolas meitenes (2004.-2007.), 3. grupa: pamatskolas zēni (2008.-2012.), 4. grupa: pamatskolas meitenes (2008.-2012. gadā dzimušās).

Atšķirībā no sporta skolu sacensībām šajā turnīrā jaunie volejbolisti spēlē kopā ar saviem klasesbiedriem un skolasbiedriem, draugiem skolā, ar ko viņi kopā pavada lielāko daļu laika. Vienā komandā spēlē profesionāli sportisti un jaunieši, kuriem volejbols vienkārši patīk, kas padara neprognozējamus spēļu iznākumus.

Kopš 2001. gada, kad sacensības notika pirmoreiz, šī ir jau 20. reize, kad vispārizglītojošo skolu komandas cīnās par skolu kausu, pasākumam kļūstot par vērienīgākajām jauniešu volejbola sacensībām Latvijā. Ja 2001. gadā par kausu 66 komandu sastāvā sacentās 660 dalībnieki, pagājušogad tie bija jau vairāk nekā 4100 jaunieši 502 komandās no 199 skolām, bet jubilejas turnīrā piedalīsies apmēram 5300 dalībnieku no 620 komandām.

Šo gadu laikā cauri skolu kausa sacensībām ir izgājusi lielākā daļa Latvijas izlašu dalībnieku, īpaši izceļot spēles un dažādas radošas aktivitātes finālposmā, kas šogad 21. aprīlī ir ieplānots “Skonto” hallē Rīgā, Emiļa Melngaiļa ielā 1a. Katrā vecuma grupā par godalgām “top! kauss” cīnīsies ne vairāk par 32 komandām.

“top! kauss” atlases sacensības rezultāti  Smiltenes Valmieras un Valkas apvienotajās sacensībās. 22. februārī.

  1. grupa: vidusskolas zēni (2004.-2007. gadā dzimušie): 1. vietā Valmieras Valsts ģimnāzija, 2. vietā Valmieras tehnikums, 3. vietā Jāņa Cimzes Valkas vidusskola, 4. vietā Smiltenes vidusskola.
  2. grupa: vidusskolas meitenes (2004.-2007.) 1. vietā Smiltenes tehnikums, 2. vietā Valmieras tehnikums, 3. vietā Valmieras Valsts ģimnāzija, 4. vietā Smiltenes vidusskola.
  3. grupa: pamatskolas zēni (2008.-2012.) 1. vietā Valmieras Valsts ģimnāzija, 2. vietā Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija, 3. vietā, Dāvja Ozoliņa Apes pamatskola 4. vietā Grundzāles pamatskola, 5. vietā Smiltenes vidusskola.
  4.  grupa: pamatskolas meitenes (2008.-2012. gadā dzimušās). 1. vietā Smiltenes vidusskola, 2. vietā Grundzāle pamatskola (1. komanda), 3. vietā Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija, 4. vietā Rūjienas vidusskola, 5. vietā Grundzāles pamatskola (2. komanda) 6. vietā Apes pamatskola.

Sacensību mērķis ir noskaidrot labākās komandas un veicināt volejbola attīstību, kā arī popularizēt veselīgu un sociāli aktīvu dzīvesveidu jauniešu vidū, palielinot viņu interesi par šo sporta veidu, tāpēc “top!” kauss tiek rīkots kā volejbola svētki vispārizglītojošo skolu jauniešiem. Kausa izcīņas sacensības organizē Latvijas Volejbola federācija sadarbībā ar veikalu tīklu un pašvaldībām.

Esam pagodināti arī šogad atbalstīt jauniešu volejbola sacensības, kur aprīļa mēnesī tiks iegūts šī gada top! kauss 2024. Kā vietējiem uzņēmumiem piederošam, reģionālajam tīklam, mums ir svarīga jauniešu atbalstīšana un sports ir tas, kas vieno un veido skaistu nākotnes sabiedrību. Redzot kā spēļu laikā jaunieši viens otru atbalsta, apzināmies, ka tas ir būtiski ne tikai sportā, bet arī kopējā personības attīstībā,” sadarbību raksturo veikalu tīkla “top!” valdes locekle un mārketinga direktore Ilze Priedīte.

Vairāk par “top! kauss”: https://volejbols.lv/jaunatne

Jurģis Jurka

Veselības un fiziskās aktivitātes metodiskās apvienības vadītājs