2023. gada 7. febr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Pirmklasnieki svin simto dienu skolā

Smiltenes vidusskolas pirmklasnieki 7.februārī svinēja savu simto dienu skolā.  Katra klase skatītājiem dāvināja priekšnesumu un pēc tam visi kopā ar skolotājām, bērnudārza audzinātājām un viesskolotājām no aģentūras “OLEE” – Santu Sāri Geržu un Zani Teteri gāja rotaļās, dejoja un priecājās par šo skaisto un brīnišķīgo dienu.

Pasākumā tika minētas mīklas, daudz dziedāts, dejots un rēķināts. Bija arī neliela zināšanu un prasmju pārbaude.

1.c klase klases bērni pastāstīja un izdziedāja, kā viņi pirmajās simts skolas dienās apguvuši matemātiku.
1.b klases skolēni parādīja, ko viņi šajā laikā iemācījušies angļu valodā.
1.a klase bija sagatavojusi skaistu un atraktīvu ritmikas priekšnesumu.
1.d klase parādīja 17 kadrus no pirmklasnieka dzīves skolā. No tiem spilgtākajos bija redzams, ka viņiem patīk pārbaudes darbi latviešu valodā un kontroldarbi matemātikā. Daži skolā vislabprātāk  mācās, lasa un rēķina, citiem ļoti patīk braukt uz baseinu, satikt draugus un starpbrīžos atpūsties. Bet galvenais, ka viņi visi uz skolu nāk ar prieku.

Pasākuma laikā pirmklasnieki ar aizsietām acīm uzzīmēja divas lidmašīnas, sastājās lielā aplī un visi kopā devās ceļojumā uz Spāniju, Kubu un Krieviju.

Arī bērnudārza audzinātājām sirds mierīga, redzot, cik viņu acu priekšā izaugušie bērni skolā laimīgi: “Katrs no jums vienmēr paliks mūsu sirdī! Mēs priecājamies par jūsu veiksmēm un panākumiem mācībās! Arī par to, ka sportojat, mācāties mākslas un mūzikas skolā! Un jūtam līdzi, ja kādam ir  bēdas. Ceļā uz virsotnēm jāpārvar ne viena vien grūtība. Vēlam jums veiksmīgas skolas gaitas, skolotājiem – izturību un vecākiem – pacietību!”

Bērni bijušajām bērnudārza audzinātājām uzdāvināja grāmatiņu, kurā apkopoti spilgtākie iespaidi par viņu pirmajām simts dienām skolā.

“Mani 28 pirmklasnieki ir ļoti radoši,” par savējiem teica 1.a klases audzinātāja Sintija Grišjāne. “Mani 17 pirmklasnieki ir ļoti atraktīvi, cenšos viņiem tikt līdzi,” atzīst 1.d klases audzinātāja Evija Žūkure. “Mani 24 bērni ir kustīgi un lustīgi,”  savējos raksturoja 1.c klases audzinātāja Regīna Zariņa. “Manējie 27 ir ļoti, ļoti sirsnīgi,” teica 1.b klases audzinātāja Inta Purgale

Noslēgumā ikviens pirmklasnieks saņēma savu godam nopelnīto medaļu, kas nesīs veiksmi, vienmēr atgādinās par to, cik viņi visi šeit ir ļoti gaidīti un atgādinās par mērķiem, kas noteikti tiks sasniegti. Citādāk nemaz nevar būt, ja tik ļoti patīk mācīties, kā atzina mūsu gudrie, veiklie, atjautīgie un dzīvespriecīgie pirmklasnieki.

Baiba Vahere