2023. gada 1. dec.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Mūzikas stundas kopā ar skolas absolventi Anci Pakalni

Šonedēļ Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolā ciemojās absolvente ANCE PAKALNE, kura tagad jau studē Rīgas Tehniskajā universitātē, taču viņas vaļasprieks ir spēlēšana Smiltenes kultūras centra un Dikļu pūtēju orķestros. Ance skolēnus iepazīstināja ar mūzikas instrumentiem, kurus pati spēlē ikdienā. Tie bija – blokflauta, pikolo flauta, orķestra flauta un ukulele. Viņa stāstīja par instrumentu vēsturi, no kā tie gatavoti, demonstrēja kā skan, stāstīja savu pieredzi tos apgūstot,  rādīja dažādus vingrinājumus elpas trenēšanai un pirkstu veiklībai. Visi kopīgi nodziedāja dažas latviešu tautasdziesmas. Skolēniem bija iespēja arī pašiem iepūst blokflautā un orķestra flautā.  

Pēc stundām skolēni teica paldies Ancei Pakalnei un mūzikas skolotājai Dagnijai par jaunajām zināšanām, par interesanto nodarbību 1.-4.klasei un izteica vēlmi vēl kādreiz satikt Anci, lai kopīgi muzicētu!

Mūzikas skolotāja Dagnija Pakalne