2024. gada 25. febr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Māla brīnumu izzinot!

Jau senos laikos latvieši ir bijuši podniecības meistari un mālu nereti dēvējuši par zeltu.  Lai tuvāk iepazītu  podniecības meistaru arodu un  māla izmantošanas  iespējas mūsdienās,  Palsmanes pirmsskolas izglītības iestādē  viesojās mūsu novada mālu meistare Vaida Namniece. Meistare pastāstīja kā tiek sagatavots māls darbam, kādas iemaņas nepieciešamas ,lai cilvēka rokās māla pikucis kļūtu par derīgu un skaistu lietu. Bērni bija liecinieki kā māls pārtapa par skaistu trauku.Gatavojoties šim pasākumam, iestādē tika gatavota izstāde “Māla brīnums”, kurā lielu atsaucību izrādīja bērnu ģimenes, piedāvājot  dažādus māla veidojumus. Tikšanās laikā arī bērniem bija lieliska iespēja katram ar savām rokām pagatavot savu veiksmes māla pogu. Paldies  meistarei Vaidai Namniecei par interesanto stāstījumu , demonstrējumu un iespēju līdzdarboties.

Pirmsskolas skolotāja Andra Ozoliņa.