2023. gada 22. sept.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Konkurss “Dabai labu darīt” noslēdzies!

SIA “ZAAO” gadskārtējais konkurss – otrreizējo materiālu vākšanas akcija “Dabai labu darīt” Smiltenes vidusskolā noslēdzies! No 7. līdz 14.februārim savākti 22482 kg makulatūras un 361 kg PET plastmasas pudeļu. 21.februārī sadarbībā ar SIA “ZAAO” un skolēnu vecākiem no skolas aizvestas pēdējās makulatūras pakas, ko izmantos atkārtotai pārstrādei.

Smiltenes vidusskolas ekoskolas koordinatore, skolotāja Vija Sokolova pateicas ikvienai ģimenei, kura piedalījās akcijā un ar savu atbildīgo rīcību pasargāja kokus no nociršanas papīra ražošanai. “Redzu, ka mūsu darbs ir nesis augļus. Skolā par atkritumu šķirošanu runājam ļoti daudz. Tāpat kā stāstām, cik svarīgi nevajadzīgos papīrus neizmest, bet tos nodot atkārtotai pārstrādei. Bērni šo informāciju aiznes mājās un ir ģimenes, kuras visu gadu krāj makulatūru un PET pudeles, lai piedalītos “ZAAO” konkursā. Taču būtiskākās jau nav godalgas, par kurām arī visi esam ļoti pateicīgi, bet tas, ka šis konkurss rosina cilvēkus būt saudzīgiem pret dabu un vidi, kurā dzīvojam.”

SIA “ZAAO” konkurss zināmā mērā kļuvis par visas pilsētas akciju. Vietējie iedzīvotāji zina, ka Smiltenes vidusskolā katru gadu notiek makulatūras un PET pudeļu vākšana, un izmanto šo iespēju. Tas ir daudz, daudz labāk, nekā tiktu piesārņota apkārtējā vide.

Vērtēts tiks gan klašu, gan skolēnu individuālais veikums. Skolas čaklākie makulatūras vācēji dosies ekskursijā, būs arī individuālās balvas.

Akcijas rezultāti Smiltenes vidusskolā

Ekoskolas koordinatore Vija Sokolova tikko apkopojusi akcijas rezultātus Smiltenes vidusskolā.

Teksts: Baiba Vahere