2022. gada 28. jūn.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

“Jau pēc trim dienām būsim Čikāgā!”

“Atklāti sakot, joprojām grūti noticēt, ka patiešām jau pēc trim dienām būsim Čikāgā,” smaida Smiltenes vidusskolas skolēni Amanda Pērkone, Marta Dūle, Kārlis Sīmanis, Ronalds Kalniņš un Kristaps Kažuro, kuri jau parīt dosies pieredzes apmaiņas braucienā uz ASV.

Jaunieši šo iespēju nopelnīja, piedaloties Smiltenes novada domes rīkotajā konkursā. Izvēloties pretendentus, tika vērtēti viņu sasniegumi mācībās, aktivitātes brīvprātīgajā darbā, angļu un latviešu valodas zināšanas, prasme strādāt komandā, iesaistīšanās sporta pasākumos un pašdarbībā.
Amanda, Marta, Kārlis, Ronalds un Kristaps braucienu uztver kā balvu par ieguldīto darbu un vienlaikus arī kā dāvanu, jo ne katram jau vidusskolas gados lemts piedzīvot ko tik brīnišķīgu.
10.b klases skolnieks Kārlis Sīmanis no ASV visvairāk vēlas pārvest mājās jaunu pieredzi. “Tiekoties ar turienes latviešiem, gribu uzzināt, kā viņi iejutās šajā valstī, kāda šobrīd ir viņu ikdiena.”
“Tā būs pavisam cita valsts, cits kontinents… Taču ir latvieši, kas tur dzīvo jau ļoti daudzus gadus. Priecāšos ar viņiem iepazīties tuvāk, redzēt, kā tur risina dažādas problēmas, gribu iepazīties ar amerikāņu dzīvesveidu,” skolasbiedru papildina Kristaps Kažuro no 11.a klases.
“Vēlos redzēt dzīvē Amerikas debesskrāpjus,” smaida 11.b klases skolniece Marta Dūle, pilnībā piekrītot pārējiem skolasbiedriem – brauciens uz ASV būs jauna, līdz šim nebijusi pieredze!
“Kad vinnēju iespēju doties uz ASV, mācījos Grundzāles pamatskolā,” stāsta 10.b klases skolnieks Ronalds Kalniņš. Arī viņš, tāpat kā skolasbiedri, no šā brauciena visvairāk gaida jaunus iespaidus un tikšanos ar Amerikas jauniešiem.
“Vēlos pārbaudīt, vai stereotipi par Ameriku un amerikāņiem patiešām atbilst patiesībai,” ar šo braucienu saistītās ieceres atklāj 12.a klases skolniece Amanda Pērkone.
‘’Savu turpmāko karjeru plānoju saistīt ar ASV, tāpēc brauciena laikā vēlos pārliecināties, cik viegli ir iejusties šajā valstī. Gribu aprunāties ar turienes latviešiem, uzzināt, kā viņiem gāja pirmajos gados Amerikā,” stāsta 12.b klases skolnieks Arvīds Bāliņš, kurš pēc vidusskolas beigšanas vēlas izmācīties par raķešu dzinēju inženieri. Jaunietis par raķešu dzinējiem izstrādāja vērienīgu zinātniski pētniecisko darbu, ko atzinīgi – ar 3.pakāpes diplomu novērtēja arī visas Latvijas mērogā.
Smiltenes vidusskolas skolēni uz ASV līdzi ņems pašu sagatavotu prezentāciju par Eiropu, Latviju, Smilteni un Smiltenes vidusskolu. “Mums ir būtiski, lai cilvēki ASV, to skatoties, pārliecinās, ka arī nākot no mazas valsts var ļoti daudz sasniegt. Svarīgākie ir tavi sapņi, mērķtiecība un zināšanas, nevis tas, vai esi no Čikāgas vai Smiltenes,” uzskata Arvīds, Marta, Kristaps, Amanda, Ronalds un Amanda.

Baiba Vahere