2024. gada 24. apr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Jasmīnai Pakalnei – otrā vieta JĢS Atklātajā ģeogrāfijas olimpiādē

13.martā Smiltenes vidusskolas 8. klases skolniece Jasmīna Pakalne Vidzemes Jauno Ģeogrāfu skolas (JĢS) rīkotajā Atklātajā ģeogrāfijas olimpiādē ieguva otro vietu astoto – devīto klašu grupā. Jasmīnai šajā grupā ir arī otrā vieta 2020./2021.m. g. sezonas kopvērtējumā.

13.februārī, JĢS tiešsaistes nodarbībā “Digitālā ģeogrāfija” Jasmīna ieguva trešo vietu. Taču pēc mēneša, Vidzemes Atklātajā ģeogrāfijas olimpiādē viņai veicās vēl labāk.

“Minēto olimpiādi rīko ar mērķi – noskaidrot šajā mācību gadā spēcīgākos reģiona ģeogrāfus,” informē Smiltenes novada ģeogrāfijas skolotāju metodiskās apvienības vadītāja, Smiltenes vidusskolas skolotāja Ingūna Rulle. “Šogad tajā Smiltenes vidusskolu pārstāvēja Jasmīna Pakalne (8.d klase), Jānis Aksels Egle un Kārlis Sīmanis (abi -11.b klase).

24.aprīlī notiks šajā mācību gadā pēdējā JĢS nodarbība par ģeoloģiju.”

“JĢS nodarbībās piedalos jau kopš 7.klases,” stāsta Jasmīna Pakalne. “Man ļoti interesē ģeogrāfija, kultūra un patīk īpašā gaisotne, kas valda JĢS. Tur var satikt jauniešus ar līdzīgām interesēm. Šajā mācību gadā visas nodarbības notiek tiešsaistē. Tiesa, pietrūkst klātbūtnes efekta, bet tik un tā ir interesanti. Lielākais izaicinājums? – Brīvdienā (JĢS nodarbības notiek sestdienās) no rīta piecelties!”

Laba iespēja papildināt zināšanas

“Domāju, ka mana nākotnes profesija diez vai būs saistīta ar ģeogrāfiju. Taču, piedaloties JĢS, esmu papildinājusi zināšanas visdažādākajās jomās,” atzīst Jasmīna. Viņa arī vairākkārt pārstāvējusi klasi skolas erudīcijas konkursos. “Daudzi ieteikuši piedalīties arī LTV spēlē “Gudrs, vēl gudrāks”, taču man svarīgākais ir uzzināt ko jaunu, pabūt kopā ar līdzīgi domājošiem jauniešiem, bet tik lielu publicitāti negribas.

Taču šo TV spēli vienmēr ar lielu interesi noskatos un arī minu līdzi. Īpaši patīk konkursi vecāko klašu skolēniem.

Vēl kopā ar vecākiem skatāmies arī LTV erudīcijas spēli “VIP”.

Attālināto mācību laikā abi ar brāli esam aizrāvušies ar krustvārdu mīklu minēšanu. To daru arī mašīnā, kad nav pieejams internets.”

Jasmīna vairāk par visu vēlas, lai iespējami ātrāk atsāktos klātienes mācības. “Esmu tā noilgojusies pēc klasesbiedriem un skolas jaukajiem pasākumiem! Attālinātajām mācībām ir arī sava priekšrocība – iespēja pašai plānot savu laiku. Taču klātienē tik un tā labāk!”

Par lasīšanu, gleznošanu un kaķiem…

Pavasara brīvlaikā Jasmīna atpūtās, lasot, gleznojot, kopā ar ģimeni pavadot laiku dabā un skatoties filmas. “Pārlasīju Bugavičutes-Pēces Rasas “Puika, kas redzēja tumsā.” Ļoti laba grāmata. Žēl, ka šobrīd mazliet novārtā palikusi mūsu domubiedru grupas literatūras bloga rakstīšana. Šogad klases arī tad, kad vēl mācījāmies klātienē, piesardzības nolūkos nedrīkstēja dalīt. Līdz ar to literatūras stundās vairs nesatikāmies. Taču ļoti ceru, ka tad, kad “Covid – 19” beigsies, atkal satiksimies un turpināsim iesākto.”

Brīvajā laikā Jasmīnai tapusi vēl viena glezna ar kaķi. Viņai ļoti patīk gleznot kaķus.

Teksts: Baiba Vahere

Foto: no personiskā arhīva