2023. gada 1. apr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Jāņa Aksela Egles lielais loms mācībās un dzīvē

Smiltenes vidusskolas 11.b klases skolnieks Jānis Aksels Egle uzaicināts pārstāvēt Smiltenes novadu Ģeogrāfijas valsts 37. olimpiādes 3. posmā (valsts posmā)! Apsveicam, no sirds lepojamies un vēlam veiksmi! Paldies skolotājai Ingunai Rullei, kura Jānim Akselam palīdzēja sagatavoties olimpiādei!

 Ģeogrāfija Jānim Akselam ir viens no mīļākajiem mācību priekšmetiem. Viņš arī vairākkārt pārstāvējis Smiltenes vidusskolu Vidzemes Jauno Ģeogrāfu skolā.

“Ģeogrāfijas olimpiādē vislielākais izaicinājums bija iekļauties laikā. 2,5 stundās vajadzēja atbildēt uz 169 jautājumiem. Kad jutu – laika paliek aizvien mazāk, sāku uztraukties un vienu otru uzdevumu izpildīju paviršāk,” atzīst Jānis Aksels.

Attālināto mācību laikā jaunietis dzīvo laukos, Bērzkrogā. “Visu dienu pavadīt pilsētas dzīvoklī – tas būtu par traku! Vēl jo vairāk tad, ja man ir lauki, kuros pieejams gan internets, gan viss pārējais mācībām nepieciešamais.”

Brīvajā laikā Jānis Aksels palīdz vecvecākiem saimniecības darbos. “Fiziskās aktivitātes palīdz atbrīvoties no noguruma, kas rodas, daudzas stundas pavadot pie datora. Man ļoti patīk būt tuvāk dabai.”

Jānis Aksels jau no 10 gadu vecuma aizraujas ar makšķerēšanu. “Līdz šim lielākie lomi – 12 kg menca, 7 kg līdaka un 5 kg karpa.

Pirms sešiem gadiem radinieks, kurš aizraujas ar daivingu, mani paņēma līdzi uz Norvēģiju. Zemūdens niršana mani pārāk neaizrāva, bet kopš tā laika katru gadu braucu viņam līdzi makšķerēt. Liels piedzīvojums ir arī izbaudīt Norvēģijas skaisto dabu.

No noķertajām zivīm Jānis Aksels parasti pats arī gatavo maltītes. “Visbiežāk zivis iemarinēju un pēc tam cepu cepeškrāsnī. Ēdienu papildu ar dažādām mērcēm. Receptes atrodu internetā. Man patīk kulinārie eksperimenti.

Vasarās vairākkārt esmu piedalījies dažādos amatieru makšķerēšanas čempionātos. Šogad ļoti gribēju aizbraukt uz lemledus makšķerēšanas čempionātu Peipusa ezerā, bet dēļ Covid 19 straujās izplatības un ar to saistītajiem ierobežojumiem no šīs ieceres nācās atteikties.

Agrāk aizrāvos arī ar snovbordu, bet tad viena pēc otras nāca ziemas bez sniega un pamazām no šā vaļasprieka attālinājos.

Ko darīšu pēc 12.klases? – Pagaidām vēl izbaudu vidusskolas laiku un domāju…”

Foto: no personiskā arhīva

Teksts: Baiba Vahere

Foto: no personiskā arhīva