2023. gada 2. dec.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Izglītības vērtība nerodas, prātā iekaļot faktus, bet gan vingrinot prātu domāt (Alberts Einšteins)

Noslēgušās 2019. gada Latvijas sacensību “Rēķini galvā” trīs neklātienes kārtas. Tajās savu domāšanu un prasmi saskaitīt, atņemt, reizināt un dalīt galvā rādīja daudzi Smiltenes novada skolēni. Visaktīvākie – launkalnieši un Smiltenes vidusskolas skolēni. Lai labi nostartētu, nepieciešams ilgs treniņu process. Šogad tas vainagojies ar panākumiem 9 vidusskolas skolēniem, kuri pārstāvēs novadu “lielajās” klātienes sacensībās. Tajās piedalās tikai paši labākie, no kuriem dažiem būs gods pārstāvēt savu valsti starptautiskajās sacensībās. Tās šogad notiks Igaunijā.
Latvijas finālā pieccīņā 22.martā Rīgā 1.-3. klašu grupā savu varēšanu rādīs trešklasnieki Henrijs Muraška un Katrīna Rozīte (matemātikas skolotāja Maija Cinkus), 4.-6. klašu grupā – ceturtklasnieki Krista Dance, Estere Stūre,  Mārcis Kuprišs, Intars Beļakovs un Pauls Grabovskis (skolotāja Inta Purgale), kā arī 7.-12. klašu meiteņu grupā Kristīne Būce un Beāte Velpe.
Vēlēsim šiem jaunajiem matemātiķiem vēlmi trenēties un veiksmi sacensībās!

Vita Leite