2024. gada 24. maijs
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Imanta Ziedoņa dzīvei un daiļradei veltīta detektīvspēle

3.maijā izcilajam latviešu dzejniekam un publicistam Imantam Ziedonim paliktu 90. Ziedoņa klase par godu šim notikumam izveidojusi jaunu nodarbību – detektīvspēli 9. -12. klašu skolēniem par dabu, ceļu, paradoksu un darbu rakstnieka dzīvē un daiļradē. 20.aprīlī Smiltenē viesojās Ziedoņa klases nodarbību vadītāja Sallija Kļavkalne, kura  aizraujošajā spēlē iesaistīja arī Smiltenes vidusskolas skolēnus.

Jaunieši strādāja komandās, viesojoties četrās stacijās, kur atraktīvā un netradicionālā veidā uzzināja daudz būtisku un interesantu faktu par Imanta Ziedoņa personību un daiļradi.

Skolēni meklēja atbildes uz dažādiem filozofiskiem jautājumiem, vienlaikus iejūtoties detektīvu lomā, pētot, cik daudžķautņaina un unikāla var būt radoša cilvēka personība.  

Uzdevumi rosināja ikvienu  būt brīvam un radošam, atrast savas atbildes uz jautājumiem, kas bijuši nozīmīgi arī Imantam Ziedonim.  

Rezultātā tapa vairākas unikālas detektīvkartes, kur atspoguļots jauniešu skatījums uz Imanta Ziedoņa dzīvi un daiļradi, priekšplānā izvirzot viņam nozīmīgas idejas, kas aktuālas joprojām.

Nodarbība notika ar programmas “Latvijas skolas soma” atbalstu.

Baiba Vahere