2024. gada 24. apr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Grundzāles pamatskolas meiteņu pirmā komanda izcīna uzvaru Latvijas skolēnu 77. spartakiādē volejbolā nelicencētām spēlētājām

Latvijas skolēnu 77. spartakiādes finālsacensības notika Koknesē 22. martā. No Smiltenes novada skolām uz Koknesi devās Grundzāles pamatskolas divas meiteņu un viena zēnu komanda, kā arī Apes pamatskolas meiteņu un zēnu komanda.

Grundzāles pamatskolas pirmā komanda tika ielozēta apakšgrupā ar piecām komandām un apakšgrupā tai bija jāizspēlē četras spēles.  Spēles notika uz laiku 8 minūtes. Vienlaicīgi notika arī vidusskolu nelicencēto komandu turnīrs, un uz četriem laukumiem cīņas aizvadīja 45 komandas.

Rezultāti:

Grundzāles psk 1.kom-Saulkrastu novada vsk. 19:7.
Grundzāles psk 1.kom-Rīgas 80 vsk 25:4.
Grundzāles psk 1.kom- Siguldas Valsts ģimnāzijas 2. kom. 21:2.
Grundzāles psk 1.kom- Bebru psk. 14:7.

Tālāk spēles par 1.-3. vietu ar pārējo apakšgrupu uzvarētājām.

Grundzāles psk 1.kom- Neretas vsk. 24:7.
Grundzāles psk 1.kom- Siguldas Valsts ģimnāzijas 1. kom. 14:11.

Finālspēle ar Siguldas Valsts ģimnāziju izcēlās ar pārējo Siguldas komandu aktīvu un skaļu savas komandas atbalstu, stāvot aiz vietas, kur grundzālietes izpildīja serves. Savukārt Grundzāles meitenes centās atbalstīt Neretas un Madlienas komandas. Pēc Grundzāles meiteņu uzvaras Neretas un Madlienas komandu meitenes un skolotāji priecājās un nāca apsveikt grundzālietes ar uzvaru.  Savukārt Saulkrastu skolotājs nāca noskaidrot, kurā vietā ģeogrāfiski atrodas Grundzāle.

Komandā spēlēja un Latvijas skolēnu 77. spartakiādes zelta medaļas saņēma: Klaudija Rēpele , Katrīna Strazdiņa ,  Megija Ķestere ,   Kitija Abula , Daniela Gaismiņa un Elīna Bačka.

Grundzāles pamatskolas 2. komanda un Apes pamatskolas komanda spēlēja vienā  apakšgrupā kurā bija  četras komandas.

Rezultāti:

Grundzāles psk . 2.kom – Neretas vsk.  18:14.
Grundzāles psk. 2.kom – Madlienas vsk. 11:14.
Grundzāles psk. 2.kom – Apes psk. 12:15.
Apes psk. – Madlienas vsk. 12:17
Apes psk.- Neretas vsk. 12:15.

Lai taupītu laiku, spēles par 4.-14. vietu netika spēlētas.

Apes psk. meiteņu komandai – dalīta 7.-9. vieta.

Grundzāles psk. meiteņu otrajai komandai – dalīta 10.-12. vieta.

Grundzāles pamatskolas  zēniem apakšgrupā četras komandas. Sākums izvērtās pavisam neveiksmīgs. Nav ieradusies komanda kam jāspēlē ar Apes pamatskolu un tā kā grundzāliešiem pēc grafika  nākošā spēle, tiekam uzrauti uz laukuma un  spēle ar Varakļānu vidusskolu  jāsāk bez iesildīšanās.

Rezultāti:

Grundzāles psk- Varakļānu vsk. 8:22
Grundzāles psk- Saulkrastu novada vsk. 16:17
Grundzāles psk- Mazzalves psk. 10:18.

Apes pamatskolas zēnu komandai jāspēlē apakšgrupā, kur tikai trīs komandas.

Apes psk-Kokneses vsk 12:16
Apes psk- Preiļu VĢ   16:14

Lai taupītu laiku spēles par 4.-11. vietu netika spēlētas.

Apes pamatskolas zēnu komandai dalīta 4.-6. vieta un

Grundzāles pamatskolas zēnu komandai  dalīta 10.-11. vieta ar Bolderājas pamatskolu.

Analizējot sacensību rezultātus, Grundzāles meiteņu uzvara bija prognozējama, jo meitenes regulāri spēlē Smiltenes novada čempionātā Grundzāles un Grundzāles pamatskolas komandu sastāvos un jau regulāri no sacensībām Koknesē ir atgriezušās ar panākumiem. Sacensību galvenais tiesnesis tā arī pateica: “Atkal atbraucāt krējumu nosmelt”. Otrajai komandai pietrūka vienas saslimušās spēlētājas, lai varētu iesaistīties cīņā par medaļām, jo apakšgrupas spēlē tika uzvarēta pat bronzas medaļu ieguvēja Neretas vidusskolas komanda.

Savukārt Apes pamatskolas meitenēm, kas arī spēlē Smiltenes novada čempionātā nācās spēlēt bez  meitenēm kas gribot vai negribot piedalījās koru skatē. Tas bija būtisks zaudējums komandai.

Spriežot pēc pēdējās savstarpējās spēles, kur TOP kausa ietvaros tikās Apes un Grundzāles zēnu komandas, Apes komanda bija spēcīgāka. Tomēr, šajā līmenī spēlējot, ir vajadzīga lielāka sacensību pieredze abām komandām. Abās komandās ir vairāki labi spēlētāji un, domājot par Smiltenes novada čempionātu vīriešiem, kas notiks 6. aprīlī, apvienojot komandas varētu izveidot cīņasspējīgu komandu.

Informāciju sagatavoja: Māris Stabiņš