2022. gada 27. aug.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

“Esi zinošs, radošs, atjautīgs!”

11.aprīlī Smiltenes vidusskolā notika konkurss Smiltenes novada skolu astoto klašu skolēniem krievu valodā “Esi zinošs, radošs, atjautīgs!” Savstarpēji sacentās Palsmanes pamatskolas, Grundzāles pamatskolas un četras Smiltenes vidusskolas astoto klašu komandas.

Konkursu, kas Smiltenes vidusskolā jau kļuvis par tradīciju, organizē ar mērķi – uzlabot skolēnu krievu valodas zināšanas, paplašināt redzesloku, attīstīt prasmi strādāt komandā un uzstāties auditorijas priekšā.
“Katra komanda atbrauca ar savu mājas darbu – uzdevumu citām komandām. Atbilstoši jaunajai  kompetenču pieejai mācību saturā, skolotāji šoreiz bija tikai labvēlīgi novērotāji. Visu darīja jaunieši paši,” informē Smiltenes novada krievu valodas metodiskās apvienības vadītāja Ārija Veitmane, kura konkursa ideju izlolojusi kopā ar Smiltenes vidusskolas svešvalodu metodiskās komisijas vadītāju Elitu Tiļčiku.
Konkursa dalībniekus ar iedvesmojošiem priekšnesumiem krievu valodā sveica 8. – 12.klašu skolēni. Pasākumu vadīja 11. a klases skolniece Kate Apse un 12.a  klases skolnieks Gabriels Zavadskis.
Skolēnu darbus vērtēja žūrija – 12.a klases skolniece Samanta Fiļimonova un 11. a klases skolniece Linda Amanda Bluķe.
Konkursā pirmo vietu izcīnīja Smiltenes vidusskolas komanda “Krāsainie cālēni”, kuri ieguva arī titulu “Aktīvākā komanda”. Otrā vieta – Grundzāles pamatskolas komandai “2X2”, kuru žūrija atzina par “Nopietnāko komandu”. Trešā vieta – komandai “Bezdelīgas”, kura nopelnīja arī titulu “Radošākā komanda”.
Tituls “Jautrākā komanda” tika Smiltenes astoto klašu komandai “Bučiņas”, par “Atjautīgo komandu” žūrija atzina Palsmanes pamatskolas komandu “Jautrie bērni”, “Radošākā komanda – Smiltenes vidusskolas – “Bezdelīgas”, “Uzmanīgākā komanda” – Smiltenes vidusskolas “Zvirbulēni”.

Baiba Vahere