2023. gada 28. sept.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

“Esi līderis!” finālā iegūst piekto vietu Latvijā!

Smiltenes vidusskolas komanda Vislatvijas skolu projekta “Esi līderis!” finālā “Ceļš uz bagātību” ieguva piekto vietu Latvijā. Biznesa sacensībās skolu pārstāvēja ekonomikas pulciņa dalībnieki: Ieva Vīksniņa (12.b klase), Kaspars Pakulis (12.b klase) un Ance Nata Pilsnibure (10.b klase), kuri iepriekšējā mēneša beigās ieguva pirmo vietu Vidzemes reģiona pusfinālā.

Izšķirošās sacensības notika Centrālajā laboratorijā. Skolēniem tajās vajadzēja izstrādāt biznesa stratēģiju, kā atpelnīt līdzekļus par izsolē iegādāto Centrālās laboratorijas Liepājas filiāli. Katrai komandai spēles sākumā tika piešķirts starta kapitāls, bet situācija īpašumu tirgū nepārtraukti mainās… Tāpēc komandām nepārtraukti vajadzēja būt gatavām jauniem izaicinājumiem. Spēles  bija maksimāli pietuvināta uzņēmējdarbības videi.

“Manuprāt, šā projekta lielākā vērtība ir tā, ka tajā iegūto pieredzi un zināšanas pēc skolas varēsim izmantot savā dzīvē,” uzskata Kaspars Pakulis. “Tā bija laba iespēja pārbaudīt sevi un papildināt zināšanas uzņēmējdarbībā, pilnveidot prasmi operatīvi sadarboties komandā, satikties un dalīties pieredzē ar citu skolu jauniešiem.

Uzdevumi palīdzēja gūt labāku priekšstatu par uzņēmējdarbības vidi. Rezultātus lielā mērā ietekmēja spēles gaita, kura brīžiem bija mums labvēlīga, brīžiem – ne pārāk…. Gadījās jau arī pa kļūdiņai, bet kopumā ieguvām patiesi vērtīgu pieredzi.”

Paldies skolotājai Evitai Eglītei, kura jauniešiem palīdzēja sagatavoties spēlei!

Teksts: Baiba Vahere

Foto: no www.esilidderis.lv