2024. gada 27. maijs
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

“Erudīts 2024” Smiltenes tehnikumā

2024. gada 11. aprīlī Smiltenes tehnikumā notika Latvijas profesionāli izglītojošo skolu erudīcijas konkurss “Erudīts 2024”. Savstarpēji sacentās 14 skolu komandas, pārstāvot Rīgas Stila un modes tehnikumu, Rīgas Valsts tehnikumu, Aizkraukles Profesionālo vidusskolu, Jelgavas tehnikumu, Jēkabpils Tehnoloģiju tehnikumu, Rīgas Mākslas un mediju tehnikumu, Liepājas Valsts tehnikumu, Rīgas Celtniecības koledžu, Kandavas Lauksaimniecības tehnikumu, Rīgas Tirdzniecības profesionālo vidusskolu, Daugavpils Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumu, Vidzemes Tehnoloģiju un dizaina tehnikumu, Valmieras tehnikumu un Smiltenes tehnikumu.

Iespēju tehnikumā rīkot Latvijas mēroga pasākumu, uzvarot iepriekšējā gada konkursā “Erudīts 2023”, nopelnīja skolas audzēkņi: Unda Meldere, Irbe Strūģe, Karlīna Švalbe, Valdis Golubevs un Gustavs Kristers Melbārdis.

“Erudīts 2024” tika atklāts ar radošiem mājas darbiem, kuros dalībnieki iepazīstināja ar savu skolu, tās izglītības programmām, audzēkņiem un vērtībām.

Katru mācību iestādi pārstāvēja matemātikas un dabaszinību komanda, kā arī valodu, vēstures un sabiedrības zinību komanda. Jaunieši pārbaudīja erudīciju matemātiskajā basketbolā, veselīgajā ķīmijā, zaļajā krosā, apmeklēja latviešu valodas pastaigu taku, vēsturisko ātrumtrasi, sacentās literāri un politiski drošā trīscīņā un ne tikai. Sporta skolotāja Liene Brūvele kopā ar savu audzēkni Agnesi Jaunmuktāni konkursa dalībniekus izklaidēja ar foto orientēšanās nodarbību. Par garlaicību nevarēja sūdzēties arī skolotāji, kuri kopā ar Tūrisma mācību programmu skolotāju Gunāru Auderu devās ekskursijā pa Smilteni, kādreizējā muižas pārvaldnieka mājā mielojās ar tehnikuma audzēkņu sarūpētiem našķiem, dalījās pieredzē un, baudot Tūrisma mācību programmas skolotājas Elīnas Ozoliņas garšīgos kulinārijas stāstus, dekorēja tehnikuma audzēkņu īpaši viesiem ceptās Pavlovas kūkas.

  1. vietu eksakto zinātņu komandu konkurencē izcīnīja Smiltenes tehnikuma komanda, bet humanitāro zinātņu konkurencē – Rīgas Celtniecības koledžas komanda.
  2. vietu eksakto zinātņu konkursos nopelnīja Jelgavas tehnikuma komanda, bet humanitāro zinātņu konkursos – Smiltenes tehnikuma jaunieši.
  3. vieta eksakto komandu konkurencē – Liepājas Valsts tehnikuma jauniešiem, bet humanitāro zinātņu konkurencē – Jēkabpils Tehnoloģiju tehnikuma komandai.

Kopvērtējumā 1. vietu ieguva Smiltenes tehnikuma, 2. vietu – Rīgas Celtniecības tehnikuma, bet 3. vietu – Jēkabpils Tehnoloģiju tehnikuma jaunieši.

Par labāko mājas darbu tika atzīts Aizkraukles profesionālās vidusskolas komandas priekšnesums.

Vissirsnīgākais paldies visiem organizatoriem  un dalībniekiem, kuri veltīja savu laiku, enerģiju, smaidus un mīlestību, lai dalītos pieredzē un zināšanās ar citu tehnikumu pārstāvjiem un vienkārši būtu kopā!

Teksts un foto: Baiba Vahere