2023. gada 30. janv.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Erasmus+ projekta “Vienoti kultūru dažādībā” virtuālā mobilitāte Portugālē

Erasmus+ projekta “Vienoti kultūru dažādībā” ietvaros laikā no 8.  – 11.februārim Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas projekta komanda kopā ar partneriem no Horvātijas, Sicīlijas, Kipras un Spānijas virtuāli viesojās Portugālē, Abel Salazar pamatskolā.

Projekta atklāšanas dienā klausījāmies skolas direktores uzrunu, ar video palīdzību iepazinām Guimarães reģionu un partnerskolu, kas mūs īpaši pārsteidza ar plašo sporta zāli. Tālāk sekoja nodarbība, kuras laikā mēs uzzinājām Portugāles karoga veidošanās stāstu, krāsu un simbolu nozīmi. Pēc tam katrs dalībnieks gatavoja savu karogu. Vēl mums tika dots uzdevums ar norādēm, kas lika mums noskaidrot dažādus jautājumus par Portugāli un partnerskolu. Turpmākajās dienās mēs kopā mācījāmies portugāļu valodu, kas izrādījās kārtīgs izaicinājums. Mēs apguvām tradicionālo portugāļu bērnu dziesmu par kaķi un spēlējām spēli “Kaķis un pele”. Vēl vietnē Edpuzzle.com skatījāmies video ar uzdevumiem par Portugāles vēsturi un sacentāmies ar citu valstu skolēniem, spēlējot Kahoot! viktorīnu par Portugāli. Prieks par mūsu Katrīnu Zariņu, kura ierindojās 1.vietā. Neizpalika arī Portugāles tradicionālo simbolu – gaiļa, sardīnes, kaijas un Vianas sirds –  iepazīšana un krāsošana, un tipiska saldā ēdiena – Brulē krēma – gatavošana. Skolotāji iepazinās arī ar Portugāles izglītības sistēmu.

Visas dienas mēs tikāmies Zoom platformā, lai pārrunātu un  prezentētu paveikto. Es, kā projekta koordinatore, esmu gandarīta par savu komandu – Artu, Karīnu Z., Martu, Katrīnu Z., Noru, Katrīnu O., Samantu, Terēziju, Gabrielu, kas lieliski darbojās gan klātienē, gan mājās un, lasot nedēļas izvērtējumus, varu droši apgalvot, ka ir iegūtas jaunas zināšanas, paplašināts redzesloks, uzlabotas svešvalodu un IT prasmes.

Projekta koordinatore Gunita Ķelpa