2023. gada 29. sept.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas skolēni un pedagogi Antālijas reģiona Gundogmus Anadolu licejā dalās pieredzē

No 13.-19.februārim Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas septiņi pārstāvji – 8.klases skolnieces Emīlija Ēvele, Enija Muceniece, Laima Priedīte, Līva Lote Gabranova, Evelīna Uva Strēlniece un pedagogi Vineta un Dina Meisteres devās uz Antālijas reģiona Gundogmus Anadolu liceju Turcijā, lai piedalītos Erasmus + programmas 2.pamatdarbības starpskolu stratēģiskās partnerības projekta “E.QUA.L.I.T.Y.-Europe for QUAlitative Learning and the Inclusion of diversiTY” mobilitātē. Šoreiz četru valstu – Rumānijas, Latvijas, Portugāles un Turcijas jaunieši diskutēja un dalījās pieredzē par līdztiesībām sabiedrībā, strādāja jauktās komandās, veidoja filmiņas un plakātus par aktuālām tēmām. Jaunieši atzina, ka runājuši par problēmām, kuras viņiem, dzīvojot savā vidē, nav tik aktuālas. Arī mūsu sabiedrībā var novērot dalīšanu pēc sociālā statusa, finansiālā stāvokļa, ārējā izskata, dzimuma, bet, salīdzinot ar citām valstīm, tās nav tik globālas.

Paralēli darbam, bija iespēja iepazīt apkārtējo pilsētu vēsturiskos pieminekļus, vecpilsētu, izgaršot tradicionālos ēdienus, klausīties smeldzīgās turku dziesmas, izbaudīt vietējā tirgus šarmu.

Bet vakarā, pateicoties tam, ka drošības nolūkos projekta dalībniekus vairs neizmitina ģimenēs, bet visi dzīvo viesnīcās, jauniešiem bija iespēja tuvāk iepazīt vienam otru, mācīties dejas, dziedāt populāras dziesmas, muzicēt un vienkārši runāt. Pedagogiem bija iespēja dalīties par izglītības sistēmu atšķirībām, profesijas prestižu un atmaksu.

Projekta noslēgumā jaunieši atzina, ka tās ir neaprakstāmas sajūtas, izkāpjot no savas drošības un komforta zonas,(dažiem tas bija pirmais lidojums ārpus Latvijas robežām), mēs pārvaram sevi, jo bieži vien kautrējamies par savu izskatu, par nepilnīgām valodas zināšanām, par uzskatiem. Redzot, ka pasaulē ir daudz nozīmīgākas problēmas, par kurām interesējas jaunieši citās valstīs, liek aizdomāties par nozīmīgāko pašu dzīvē.

Informāciju sagatavoja :

Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas

direktore Dina Meistere