2024. gada 25. febr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Daniels Sindijs Blāķis – Latvijas čempions!

Šis pavasaris Smiltenes vidusskolai ir īpašs ne vien ar daudz izciliem panākumiem mācību darbā, bet arī sportā. Jaunākais sasniegums – 10. a klases skolnieks Daniels Sindijs Blāķis ieguvis Latvijas čempiona titulu Latvijas čempionātā spēka trīscīņā ar ekipējumu (svara kategorijā – līdz 83 kg).

Daniela Sindija sasniegtā kopsumma Latvijas čempionātā – 497 kg (piesēdienos ar svara stieni uz muguras – 175 kg, spiešanā guļus – 110 kg, stieņa vilkšanā no zemes 212 kg).
Jaunietis ar sportu ir “uz Tu” jau no mazotnes, bet spēka trīscīņai ar ekipējumu intensīvi pievērsies pēdējā gada laikā. “Galvenais priekšnoteikums, lai šajā sporta veidā gūtu panākumus – mērķtiecīgs un regulārs treniņu darbs ,” uzskata Daniels Sindijs, kurš ikdienā trenējas Smiltenes sporta halles trenažieru zālē.
“Uz treniņiem eju trīs četras reizes nedēļā. Vēl būtiski – nedrīkst padoties, sastopoties ar pirmajām neveiksmēm. Jāspēj atrast sevī motivāciju iet uz treniņiem arī tad, ja uznācis slinkums un gribas darīt ko pavisam citu,” par savu ceļu uz panākumiem stāsta Daniels Sindijs. “Visbiežāk uz trenažieru zāli eju kopā ar draugiem. Viens otru labdabīgi sapurinām, neļaujam ieslīgt slinkumā. Draugi bija arī mani pierunāja piedalīties Latvijas čempionātā. Pagājušā gada decembrī ieguvu otro vietu. Tas deva motivāciju pacīnīties vēl vairāk. Šobrīd strādāju, lai gūtu labākus panākumus piesēdienos ar svara stieni uz muguras. Vēl ļoti gribētos sasniegt augstākus rezultātus svaru stieņu vilkšanā no zemes.”
Sports Danielam Sindijam ir dzīvesveids. “Tas pēc grūtas darba dienas palīdz uzturēt sevi formā, atbrīvoties no stresa un atjaunot spēkus. Kādreiz regulāri skrēju. Tagad bez aktivitātēm trenažieru zālē dejoju jauniešu deju kolektīvā “Buki”.”
Latvijas čempionātā Daniels pārstāvēja Valmieras smagatlētikas sporta klubu “Spēka Pasaule”. Taču jaunietis ir laimīgs, ka ar saviem panākumiem ļāvis visā Latvijā izskanēt arī Smiltenes vidusskolas vārdam.  “Neliekuļojot varu teikt, ka ar savu skolu lepojos. Tajā var iegūt ne vien labu izglītību, bet arī interesanti pavadīt brīvo laiku. Aktīvi darbojas jauniešu pašpārvalde, kas regulāri rīko interesantus pasākumus. Prieks, kā Smiltenes vidusskolas pēdējos gados aug un attīstās! Būs arī jaunas plašākas telpas, kopmītnes.”

Teksts: Baiba Vahere

Foto:  Latvijas Pauerliftinga federācija