2023. gada 30. janv.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Ar labiem panākumiem startē vācu valodas valsts olimpiādē

Smiltenes vidusskolas 10.klases skolnieks Kārlis Ots ieguvis 1.vietu Vācu valodas valsts 52. olimpiādes 2. posmā. Viņa klasesbiedram Markam Sdobnikovam – 2.vieta. Iepriekšējā mācību gadā Kārlis ieguva augsti novērtēto Vācijas izglītības un zinātnes ministru konferences Vācu valodas diplomu (DSD1). Marks šobrīd intensīvi gatavojas eksāmenam starptautiskā vācu valodas I pakāpes diploma (DSD1) iegūšanai.

Kārlis Vācu valodas valsts 52.olimpiādei sagatavojies galvenokārt pašmācības ceļā. Marks par panākumiem saka lielu paldies Smiltenes vidusskolas ilggadējai vācu valodas skolotājai Janīnai Ķergalvei, kura šobrīd viņam arī ļoti daudz palīdz, gatavojoties eksāmenam DSD1 diploma iegūšanai.

“Minētais diploms paver plašākas darba iespējas Vācijas uzņēmumos Latvijā, ar to var iegūt augstāku atalgojumu, kā arī iespēju studēt Vācijas augstskolās,”  informē skolotāja Janīna Ķergalve, kurai liels gandarījums par abu savu skolēnu panākumiem.

“Kārlis ir ļoti patstāvīgs, kluss un zinātkārs jaunietis ar plašu redzesloku,”  audzēkni raksturo skolotāja. “Mans mērķis, piedaloties olimpiādē, nebija uzvarēt, bet pārbaudīt zināšanas un apgūt ko jaunu, ”  stāsta Kārlis. “Lielākais izaicinājums, startējot vācu valodas olimpiādē, bija literārās valodas vārdi, ar kuriem ikdienā, skatoties filmas un klausoties mūziku vācu valodā, nebiju pārāk bieži sastapies. Tas arī traucēja iegūt maksimālo punktu skaitu, taču par paveikto, protams, ir arī gandarījums. Tāpat kā par DSD1 diplomu, jo zināšanu nekad nevar būt par daudz.” Svešvalodas ir Kārļa stiprā puse. Vēl viņš ļoti aizraujas ar šaha spēli  tiešsaistē. Kārlis būtu ļoti laimīgs, ja Smiltenē kādreiz atvērtu šaha klubu, kurā varētu pacīkstēties arī klātienē. Pirmās brīvvalsts laikā šeit šahs bija ļoti lielā cieņā.

Plāno studēt Vācijā

Marks Sdobnikovs pēc vidusskolas vēlas studēt kādā no Vācijas augstskolām. Tas motivē īpaši lielu vērību pievērst vācu valodas zināšanām. Marks ir pateicīgs par skolā piedāvāto projekta “PuMPuRS”  atbalstu, kas nodrošinājis stundas  vācu valodas apguvei. “Daudziem tas ir jaunums, ka projekts “PuMPuRS”  atbalsta ne vien skolēnus, kuriem ir kādas grūtības, bet arī piedāvā mācību stundas talantīgajiem bērniem un jauniešiem, kuri kādu mācību priekšmetu vēlas apgūt,”  stāsta skolotāja Janīna Ķergalve.

“Ļoti priecājos par Marka mērķtiecību. Viņš ir puisis, uz kuru patiesi var paļauties.”  Marks savulaik esmu izmēģinājis spēkus arī matemātikas un mūzikas olimpiādēs, ar labiem panākumiem piedalījies TV spēlē “Gudrs, vēl gudrāks”. Viņam, tāpat kā Kārlim, svarīgākais nav uzvarēt, bet iegūt jaunu pieredzi un zināšanas.

Brīvajā laikā, kura gan nav pārāk daudz, Marks labprāt ar draugiem uzspēlē futbolu.

Teksts: Baiba Vahere

Foto: no personiskā arhīva