2023. gada 2. dec.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Ance Pakalne par “Kristāla ābolu”, sveicienu “Pērkonam” un “novada bizi”

Smiltenes vidusskolas 11.a klases skolniece Ance Pakalne, tāpat kā vairākums skolēnu, ļoti gaida vasaru un brīvlaiku, kad varēs atpūsties no viedierīcēm un būt tuvāk dabai. Šis mācību gads viņai atnesis daudz jaunu, skaistu izaicinājumu un devis iespēju piedzīvot, ka godprātīgi un mīlestībā paveiktu darbu augstu novērtē gan tuvākie, gan apkārtējie. 4.maijā Ance saņēma Apes novada apbalvojumu “Kristāla ābols” nominācijā “Jaunietis” par  sabiedriskajām aktivitātēm un mērķtiecīgu tiekšanos izglītībā sasniegt iespējami vairāk. Šā pavasara mēneši viņai īpaši arī ar piedalīšanos Smiltenes nākotnes novada spēlē “RaSmA pin nākotnes bizi”.

Redzot, cik daudz radošu un vērtīgu ideju, kā arī skaistu, turpināšanas cienīgu tradīciju ir visu trīs novadu iedzīvotājiem, Ance uzskata, ka, novadus apvienojot, būs daudz resursu, lai izveidotu ikvienam pievilcīgu sabiedriskās dzīves telpu un kultūrvidi.

“Šajā pavasarī patīkama izraušanās no ikdienas bija arī gatavošanās Latvijas Virtuālā pūtēju orķestra un šā gada jubilāres – grupas “PĒRKONS” mūziķu kopīgajam sveicienam Latvijas Neatkarības dienā,” stāsta Ance. “Brīvajā laikā labprāt skatos ierakstus facebook.com profilā Latvijas Pūtēju orķestru aktualitātes. Šajā laikā, kad nevaram tikties klātienē, tie uzmundrina un vieno.”

Ance saka paldies ikvienam cilvēkam, kurš novērtējis viņas un arī mammas paveikto. Dagnija Pakalne 4.maijā saņēma “Kristāla ābolu” nominācijā “Skolotājs”.

Jauniete piekrīt idejai, kas ir balvas “Kristāla ābols” pamatā: cilvēka un arī tautas spēks meklējams stiprās ģimenēs, dzimtajā zemē, vietā, kur katrs piedzimis un izaudzis. “Pirmā vienmēr ir ābele…Paldies mammai, kura man tik daudz iemācījusi un vienmēr atbalstījusi!”

“Skaistā ābele, kuras āboli kļuvuši par izaugsmes, nesavtīga darba, dāsnuma, labestības un sirdsgudrības simbolu, ir Virešu mežābele,” mums pastāstīja Apes novada personāla un sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Ērmane. 

Ja vēlaties, kā tā plaukst, jādodas izbaudīt Tilderu dabas takas pavasara burvību.

Teksts: Baiba Vahere

Foto: no personiskā arhīva