2024. gada 24. apr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Skolēni kopā ar populāriem mūziķiem iestudē skaņdarbu par godu pavasarim

Smiltenes vidusskolas 4. – 6. klašu skolēni šodien izbaudīja izglītojošu, muzikālu darbnīcu ritma un skaņu pasaulē, kurā viņus ieveda pazīstamie mūziķi Maija Sējāne – Īle un Nils Īle.

Mūziķi skolā ieradās ar bagātu perkusiju instrumentu klāstu no visas pasaules, kas skolēniem ļāva piedzīvot skaņas daudzveidīgo burvību.

Bērniem tika dota arī iespēja iejusties mūziķu lomā, izmēģināt un izbaudīt mūzikas instrumentus. Pasākuma noslēgumā katra klase iestudēja savu oriģinālskaņdarbu par godu pavasarim.

Kas ir perkusijas? Nila Īles mūzikas studijas mājas lapā par tām lasām: “Perkusijas ir mūzikas instruments, kas rada skaņu, piesitot pie tā, pakratot, berzējot vai jebkā  citādāk izraisot vibrācijas. Perkusijas sevī ietver arī netradicionāla veida instrumentus, kā piemēram, balsi, ķermeni, dabā iegūtus materiālus – riekstus, izkaltētus ķirbjus, kokus, akmeņus, ūdeni, zirga pakavus utt.”

Viedierīces nodarbības laikā ātri vien tika pabīdītas maliņā. Bērni, mūziķu iedvesmoti, ļāvās ritma un skaņas vibrācijai. Arī zinātnieki atzīst, kas tā palīdz atbrīvoties no saspringuma, atraisa radošo fantāziju, attīsta intelektuālo domāšanu, improvizācijas iemaņas, spēju sadarboties un ieklausīties sarunu biedrā.

Dažiem skolēni meistardarbnīcā guva pirmās iemaņas ritma spēlē un muzikālas kompozīcijas veidošanā. No sirds aizrāvušies ar netradicionālajiem mūzikas instrumentiem un kopīgo muzicēšanu bija arī mūzikas skolas audzēkņi.

Maija Sējāne – Īle un Nils Īle tikai priecāsies, ja šī muzikālā saruna skolēnus iedvesmos turpināt pilnveidot sevi mūzikas jomā. Mākslinieki ir pārliecināti, ka ikvienā cilvēkā mājo muzikālas un radošas spējas, tikai reizēm jāieklausās sevī, lai tās atklātu un minētajam brīnumam noticētu!

Muzikālā meistardarbnīca notika ar kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” atbalstu.

Baiba Vahere