2023. gada 2. jūn.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt
Flower

Smiltenes Mākslas skola

Smiltenes Mākslas skolai jauns logo


Pateicoties 6. kursa audzēknei Emīlijai Šaumbergai, šo mācību gadu Smiltenes Mākslas skolā varam godpilni uzsākt ar jaunizveidotu skolas logotipu. Emīlijas ideju skici starp daudzām citām rūpīgi izvērtēja un izvēlējās mākslas skolas skolotāju kolektīva komisija. Datorgrafikas pasniedzējas Gintas Špates vadībā Emīlija un vēlāk arī pedagogu kolektīvs ar lielu aizrautību šo ideju attīstīja līdz iegūtajam galarezultātam.
Logotipā izmantotas trīs krāsas. Zeltaini dzeltena un rudzupuķu zila, kas jau izsenis iespiedušās mūsu novada iedzīvotāju apziņā kā īstenas smilteniešu krāsas. Tāpat arī sudrabpelēka, kas kopējā logotipa krāsu paletē norāda uz lietu kārtību, skaidrību, arī uz mācību iestādes formālo pusi.
Saulaini dzeltenā krāsa mums asociējas ar bērnības laiku, ar laimi, prieku un izdošanos. Kompozicionāli šīs divas krāsas – pelēkais ar dzeltenu, mūsu logotipā norāda arī uz visuzskatāmākajiem pretmetiem vizuāli plastiskās mākslas jomā, uz gaismu un ēnu. Tāpat arī uz pretmetiem cilvēka dzīves gājumā un mācību procesos. Rudzupuķu zilā, kas ir arī indigo krāsa, norāda uz īpašiem talantiem, radošumu, garīgumu, uz izaugsmi un cerību pilnu nākotni.
Logotips sevī ietver vairākus nozīmīgus simbolus. Viens no tiem – māja, mājas. Audzēkņiem, nākot pa Vaļņu ielu, jau iztālēm redzama Smiltenes Mākslas skolas ēkas gala fasāde. Tā ir saulaini dzeltena, divslīpņu jumta tipiska mājas forma. Ceram un ticam, ka mūsu audzēkņi mākslas skolā jūtas vienmēr gaidīti, uzklausīti, ka šī ir tā vieta, kur justies nepiespiesti un brīvi, kur realizēt savus radošos talantus un vispārdrošākās ieceres. Gluži kā mājās.
Tāpat ļoti skaidri nolasāma arī zīmuļa forma. Zīmulis ir mākslinieka darbarīks. Starpnieks idejai un tās materiālajam iemiesojumam. Ar zīmuļa vilktu līniju aizsākušies visiespaidīgākie kultūras pieminekļi pasaules mākslas vēsturē.
Vēl mūsu logotipā ļoti skaidri iezīmējas latīņu alfabēta burts “M”. Ar šo burtu mūsu valodā aizsākas bezgala daudz skaistu vārdu. Mājas, miers, mīlestība, māksla, mūzika, maigums, maģiskums, mērķtiecība un vēl tik daudz citi.
Vērīgāks aplūkotājs mūsu logotipā saskatīs arī kalnu virsotnes. Tās simbolizē mērķi, augstāko potenciālu, uz ko mums katram tiekties, arī virzību augšup, ceļu, kas uz to ved.
Savukārt, ja vērotājs ir pavisam radošs cilvēks, viņš ieraudzīs arī kosmosa kuģi! – Raķeti, kas gatava startam. Esam pārliecināti, ka radošuma izpausmēm nav robežu. Ikviens no mums ieradies pasaulē ar spēju iztēloties un sapņot, kā arī sasniegt sev izvirzītos mērķus. Vēlamies, lai mūsu audzēkņi sasniedz visas virsotnes, zvaigznes un tiek vēl tālāk!
Patiesi priecājamies, ka esam ieguvuši vizuāli uztveramu logotipu, kas atspoguļo visas Smiltenes Mākslas skolas pamatvērtības.


Aisma Valtera

Jautājumu gadījumā aicinām sazināties ar e-pasta ( [email protected]) vai mobilā tālruņa ( 26183639 ) starpniecību.

Vēsture

Smiltenes Mākslas skola kā Valkas rajona mākslas skolas filiāle darbojas no 1990.gada. Pamatojoties uz Smiltenes pilsētas domes 1996.gada 17. jūnija lēmumu, prot. Nr.42, 4.§., darbojas kā patstāvīga mācību iestāde. Smiltenes Mākslas skola ir akreditēta mācību iestāde un realizē profesionālās ievirzes izglītības programmu Vizuāli plastiskā māksla.

Kopš 1998.gada septembra Smiltenes Mākslas skola atrodas Vaļņu ielā 2. Mākslas skolas audzēkņi skolā apgūst mākslas zinību pamatus zīmēšanā, gleznošanā, kompozīcijā, veidošanā, mākslas valodas pamatos, keramikā, ādas plastikā un tekstilā. Bērni skolā tiek uzņemti no 9 – 10 gadu vecuma un mācās 7 gadus. Nodarbības skolā notiek pēcpusdienā – trīs reizes nedēļā (12 mācību stundas nedēļā). Skolu beidzot, audzēknis iegūst profesionālās ievirzes izglītības apliecību.

Skolotāji

Vineta Balode –papīra plastika

Astrīda Ķemere – mākslas pamati, veidošana, zīmēšana

Džinita Jurkovska – keramika, zīmēšana, gleznošana 

Ira Ērmane –  tekstildarbi, zīmēšana, gleznošana

Aisma Valtera  – zīmēšana

Evita Rauza – gleznošana

Inita Agija Sika – mediju pamati, kompozīcija, zīmēšana, gleznošana

Izglītība
Smiltenes Mākslas skolas audzēkņiem Ādažu Mākslas un mūzikas skolas organizētā vizuālās mākslas konkursā augsti rezultāti

Smiltenes Mākslas skolas audzēkņiem Ādažu Mākslas un mūzikas skolas organizētā vizuālās mākslas konkursā augsti rezultāti

Smiltenes Mākslas skola konkursā piedalījās ar 16 audzēkņu darbiem trīs vecuma grupās.

Lasīt vairāk ›

Izglītība
Vasaras ieskaņas Smiltenes Mākslas skolā

Vasaras ieskaņas Smiltenes Mākslas skolā

Smiltenes Mākslas skolā noslēgumam šobrīd tuvojas gada ”karstākā sezona” – absolventu kursa noslēguma kontroldarbu un diplomdarbu izstrāde. Viss šis mācību gads kā vispārizglītojošajām mācību iestādēm, tā arī Māklsas skolai bijis izaicinājumu un pārbaudījumu pilns, ļaujot ieraudzīt mūsu stiprās un vājākās puses gan mācību metodikā, gan savstarpējā komunikācijā un sadarbībā.

Lasīt vairāk ›

Izglītība
Smiltenes Mākslas skola gatavojas uzņemt jaunus audzēkņus

Smiltenes Mākslas skola gatavojas uzņemt jaunus audzēkņus

No 17. līdz 28.augustam Smiltenes Mākslas skola uzņem jaunus dalībniekus.

Lasīt vairāk ›

Kalendārs