2024. gada 24. apr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt
Flower

Karjeras attīstības atbalsta pasākumi Smiltenes novada vispārizglītojošajās skolās

Karjeras attīstības atbalsta pasākumi Smiltenes vispārizglītojošajās skolās

Ar 2020. gada 2. oktobri Smiltenes novadā ESF projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros novadā darbu uzsāka pedagogs – karjeras konsultants – Laura Pope.

2021./2022. mācību gada aktivitātes

 • Karjeras nedēļa 2021 šeit
 • Karjeras nedēļas 2021 kopsavilkums šeit
 • Karjeras atbalsta pasākumi 2.semestrī šeit

2020./2021. mācību gada aktivitātes

 • Karjeras projekta aktualitātes periodā no 02.10.2020.-01.12.2020. šeit
 • Karjeras projekta aktualitātes periodā no 02.01.2021.-31.05.2021. šeit

2019./2020. mācību gada aktivitātes

 • Karjeras projekta aktualitātes periodā no 01.04.2020.-31.08.2020. šeit
 • Karjeras attīstības atbalsta pasākumi februārī, martā šeit
 • “Ēnu dienā 2020” gūtā pieredze šeit
 • Aicina kļūt par “pretstraumētājiem” šeit
 • Karjeras spēles kopā ar “K Komandu” šeit
 • Karjeras nedēļa Smiltenes vidusskolā šeit

2018./2019. mācību gada aktivitātes

 • Ko Smiltenes vidusskolas skolēni apgūst, izzina un iemācās Mazās Brīnumzemes piedzīvojuma laikā šeit
 • Blomes pamatskolas skolēni iepazīst jaunu sporta veidu Masreslings šeit
 • Noslēdzies karjeras izglītības pasākumu cikls “Profesiju virpulis” šeit
 • Iepazīstamies ar skaisto sveču lējēja amatu šeit
 • Smiltenes vidusskolas ēnotāji šeit
 • Ar svecēm Ziemassvētki atnāk, ar svecēm Ziemassvētki iet…šeit
 • Skolēni iepazīst ražotnes Raunā šeit 
 • Iepazīstam 3 profesijas vienā dienā šeit
 • Diskusija „Tavs karjeras skrejceļš!” šeit
 • Karjeras dienas turpinās šeit
 • Smiltenes vidusskolā sākusies karjeras nedēļa šeit
 • Skolēni gatavo unikālus adventes vainagus šeit

2017./2018. mācību gada aktivitātes

 • Ieskats profesiju pasaulē – šeit
 • Iedvesmojoša saruna ar Smiltenes vidusskolas jauniešiem par dzīves mērķiem, to izvirzīšanu un īstenošanu – šeit
 • Karjera sākas jau šodien! – šeit
 • Ko Smiltenes vidusskolas skolēni apgūst, izzina un iemācās Mazās Brīnumzemes piedzīvojuma laikā – šeit
 • Mākslas dienas Smiltenes vidusskolā – šeit
 • 4.klašu skolēni kopīgi mācās, darbojas un izpēta jaunāko tehnoloģiju un cilvēka roku darba sasniegumus – šeit
 • Smiltenes vidusskolas līdzpārvaldes skolēni dodas kopīgā pārgājienā – šeit
 • Ko darīt nākotnē? – šeit
 • Bites kož vai dzeļ? – šeit
 • Brīvprātīgais darbs un atbildība izvēloties – šeit
 • Spraigā notikumu un nodarbību virknē aizritējis 2016./2017. mācību gads. Tas bagāts ar daudzveidīgiem pasākumiem gan jaunāko, gan vidējo un vecāko klašu skolēniem plašās profesiju pasaules iepazīšanā:
 • Zinātkāres dienas – Latvijā pirmās mobilo demonstrāciju laboratorijas TehnoBuss ierašanās. TehnoBuss ir veidots, lai ikviens interesents ērtā veidā vienkopus var iegūt daudzpusīgu informāciju par inženierzinātnēm, īpaši mašīnbūves un metālapstrādes nozarēm. Novada skolēni iepazinās ar inženierzinātņu iespējām un pielietojumu dzīvē, izmēģināja CNC frēzi, metināmo aparātu. Foto šeit.
 • Zinātkāres centrs ZINOO nodrošina dabas zinātņu pasaules iepazīšanu ar mērķi izraisīt skolēnos interesi par zinātni, jaunākajām tehnoloģijām; skolēniem noritēja praktiska darbošanās, būvēšana, eksperimentēšana nodarbībās “Kosmiskās olas nosēdināšana”, “Gaisa raķetes”, “Gudrā plastilīna laboratorija”, “Papīra lidmašīnas”. Foto šeit.
 • Virtuālais planetārijs mācību un uzziņu programmā izbraukuma sfēriskajā kinoteātrī par astronomiju un ar dabaszinātnēm saistītajām profesijām izzinošās filmiņās, piemēram, “Ceļojums uz biopasauli”, “Cilvēka kods” sniedza priekšstatus un faktus, kas padara mācību procesu interesantāku un kvalitatīvāku. Foto šeit.
 • Darba pasaules iepazīšana vidusskolēniem veidojās kopā ar mākslinieci Lailu Uisku, mūziķiem Māru Upmani – Holšteini, Juri Kalnišu, Rihardu Sauli, sportisti Aneti Jēkabsoni – Žogotu, zobārstiem Lindu Eleksi un Mārtiņu Eleksi, kriminālistikas  eksperti Daci Landrāti, Nacionālo bruņoto spēku pārstāvjiem Jāni Iesalnieku un Māri Otaņķi, medicīnas māsu Sanitu Mālkalni. Foto šeit.
 • Studijas augstskolā – jā?, nē?, vai?, kur? – uz šiem jautājumiem atbildēja Mikus Dubickis. Foto šeit.
 • Savu spēju un prasmju apzināšanu veicināja tikšanās ar karjeras konsultantiem Lindu Upmali no Nodarbinātības valsts aģentūras, Jolantu Priedi, kura motivēja skolēnus izvēlēties savu sapņu profesiju, un Mārtiņu Geidu, kas stāstīja par publiskā tēla veidošanu. Foto šeit.
 • Prāta spēles (Brain games) attīsta jauniešos prasmes, kuras veicinās nodarbināmību ilgtermiņā, t.i., sadarbība ar citiem, kompleksa problēmu risināšana, emocionālā inteliģence, spriedumi un lēmumu pieņemšana, kreativitāte.  Tās Radošuma dienā izspēlēja sesto klašu skolēni, bet vidusskolēniem par tām plašāk stāstīja Mārtiņš Vimba, Ēriks Dinga un Zane Megne. Foto šeit.
 • Piedaloties SkillsLatvia2017, devītklasnieki varēja izmēģināt prasmes dažādu profesiju meistarklasēs, paraugdemonstrējumos un karjeras domnīcās, apzināt dažādās tālākās profesionālās izglītošanās iespējas un, iespējams, paraudzītos uz to, kuru nākotnē saukt par savu. Foto šeit.
 • Nolūkā iepazīt mākslinieku profesijas novada jaunie talanti apmeklēja nodarbības Nacionālajā mākslas muzejā un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā. Foto šeit.
 • 28. augustā KAA pasākumā “Sporta jomas profesiju iepazīšana” 10. un 11. klašu skolēni tikās teorētiskajās un praktiskajās nodarbībās ar savu jomu profesionāļiem – sportistiem (regbija klubs Fēniks), treneriem (futbola treneris Imants Babris), fizioterapeitu Didzi Lūkinu un veselīga uztura zīmola InGo radītāju Ingu Ērgli. Sadarbības, komunikācijas, komandas veidošanas, radošuma prasmes jaunieši attīstīja “Pelēkā Vilka” speciālistu vadībā. Pasākumā piedalījās un jauniešus par Smiltenes novada sporta iespējām informēja Smiltenes Sporta centra vadītājs Guntars Markss. Foto šeit.
 • Karjeras informācijas sniegšana un karjeras izglītības īstenošana, izglītības iestāžu sadarbība ar uzņēmumiem un speciālistiem novadā turpinās.
 • Rita Rozīte, Maira Kupriša,
 • novada pedagoģes – karjeras konsultantes