2024. gada 24. apr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt
Flower

Jaunumi

Esi aktīvs un saņem balvā 10 dienu nometni “Atklāj sevi”!

Vai vēlies piedalīties aizraujošā 10 dienu nometnē pie jūras?

Ja ikdienā aktīvi iesaisties jaunatnes darba aktivitātēs, palīdzot organizēt pasākumus, raisot un realizējot savas idejas; ja veic labos darbus skolā un ārpus tās; ja spēj dalīties ar citiem savos piedzīvojumos, tad nometne Atklāj sevi var kļūt par Tavu balvu.

Smiltenes novada Izglītības pārvalde izsludina konkursu 10-13 gadu veciem Smiltenes novada administratīvās teritorijas iedzīvotājiem, kas ir motivēti pilnveidot sevi, lai iesaistītos kopienas dzīvē.

Kas Tev jādara?

 1. Piesakies Smiltenes novada Izglītības pārvaldes jaunatnes darbiniecēm caur whatsapp: Justīnei (29346541), Aigai (22472832) vai Ilzei (29802459);
 2. Saņem no jaunatnes darbiniecēm vecākiem aizpildāmu rekomendācijas vēstuli un labo darbu atsauksmju lapu, kurā varēsi krāt savus labos darbus līdz 2023.gada 30.jūnijam;
 3. Seko informācijai Smiltenes novada jauniešu sociālajos tīklos un mājas lapā www.smiltenesnovads.lv, lai uzzinātu, vai esi uzvarējis konkursā. Konkursa nolikums skatāms šeit. 

Savu dalību konkursā piesaki iesniedzot rekomendācijas vēstuli un aizpildītu labo darbu atsauksmju lapu sūtot uz [email protected] vai pa pastu uz Adresi: Smiltenes novada pašvaldība, Dārza iela 3, Smiltene, LV – 4729 vai nododot klientu apkalpošanas centros Smiltenes novada administratīvajā teritorijā, jeb nodod savu pieteikumu jaunatnes darbiniekiem.

Konkursa pieteikumi, kuri netiek iesniegti konkursa noteiktajos termiņos, netiek vērtēti un nepiedalās konkursā. 

Projekta ietvarā mācību gads iesācies “līdzsvarā”

Kāds bija Tavs jaunā mācību gada sākums? 
Skaidrs, ka Variņu jauniešiem tas bija gana dinamisks – 5.septembra pēcpusdiena aizritēja Roberta Aubēna vadībā, tematiskā pārgājienā ” Viss ir līdzsvarā”. Bridām pa pļavām, pievarējām šķēršļus, trenējāmies uz līdzsvara dēļiem, veicām komandu uzdevumus un…. stūrējām SUP dēļus.
Paldies, Robertam Aubēnam! Paldies, Ilze Miķelsone – Variņu pamatskolas 5.klases audzinātāja, kas kopā ar ” savējiem” kuplināja dalībnieku pulku un ļāva pārgājienam saliedēt jaunos klases biedrus! 
 
Roberts ir harizmātisks un aktīvs jaunietis no Grundzāles, kas ar savu piemēru iedvesmo jauniešus piedalīties, radīt un atbalstīt vienam otru..
Aktivitāte noritēja projekta ” Kvalitatīvas un ilgtspējīgas darba ar jaunatni sistēmas izveide Smiltenes pašvaldībā” ietvaros, un tas īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2011-2023 gadam ietvaros.
 
Jauniešu festivāls “Lēciens!” jau ir tuvu gatavībai!
 
Tiekamies 3.jūnijā, piektdienā, Raunā!
16.00 Lēciens Lēcienā: festivāla atklāšana ar MC Ņikitu M
16.15 Iesildīšanās: Radošais piedzīvojums bērniem un Sarunu telts pieredzes stāstiem
17.30 – 19.30 Rotējošās radošās darbnīcas: Uztaisi modernu kreklu sev PATS! (līdzi ņemt savu T-kreklu); Kā pagatavot stilīgu un veselīgu kokteili?; Laiks kustēties!
 19.30 – 21:00 Diskotēka ar kokteiļiem: DJ SheFly & Punkts komanda)
Smiltenes novada jaunieti! Ieplāno pēcpusdienu sev kopā ar novada jauniešiem!
Ja Tu vēlies doties, bet nezini kā tikt uz Raunu, sazinies ar tuvāko jaunatnes darbinieku – viņi Tev palīdzēs!

 

 

Smiltenes novada skolēnu pašpārvaldes gūst pieredzi no citām pilsētām!

Projekta “Kvalitatīvas un ilgtspējīgas darba ar jaunatni sistēmas izveide Smiltenes novada pašvaldībā” aktivitāte Nr.8 “Forumi un labās prakses apmaiņas pasākumi skolēnu pašpārvaldēm” ir noslēgusies! Labās prakses apmaiņas braucienos devās Smiltenes vispārējo vidējo izglītības iestāžu skolēnu pašpārvalžu pārstāvji uz Cēsu Pilsētas vidusskolu, Alūksnes novada vidusskolu, Valmieras Viestura vidusskolu un Gulbenes novada vidusskolu.

10.maijā, minēto izglītības iestāžu skolēnu pašpārvaldes pārstāvji tikās Smiltenes vidusskolā un Smiltenes Tehnikumā uz saviesīgo pasākumu, kurā visi iepazinās un dalījās pieredzēs skolēnu pašpārvalžu darbā vēlreiz un kopīgi.

Iegūtie iespaidi, secinājumi, priekšlikumi un turpmākais rīcības plāns skolēnu pašpārvalžu darba kvalitātes uzlabošanai Smiltenes novada izglītības iestādēs – tiks apkopots “Smiltenes novada jaunatnes politikas attīstības plānošanas dokumentā” rudenī, projekta noslēgumā.

Sīkākai informācijai, par to kā mums gājis projekta aktivitātes īstenošanā, lūdzam sekot līdzi Facebook lapā “Smiltenes novada jaunieši”.

Informāciju sagatavoja  jaunatnes darbiniece Klinta Bernarte

Projekts īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.-2023. gadam ietvaros”

 

 

Vai māksla var būt par profesiju? Tuvplānā – deja.

Raunas Jauniešu centrs jau vairākkārt ir iepazīstinājis jauniešus ar dažādu interesantu profesiju pārstāvjiem, piemēram, karikatūristu, parkour sportistiem, hip hop kultūras māksliniekiem, grafisko dizaineri, lai acinātu jauniešus neatteikties no sapņa, ka vaļasprieks var kļūt par profesiju.

13. aprīlī radošajā residencē Raunā viesosies Latvijas Kultūras akadēmijas laikmetīgās dejas mākslas programmas 1. kursa studenti. Plkst 17:30 aicinām satikt viņus gan darbībā, gan sarunās!

Ikvienam, kuru interesē – kā tas ir pārvērst vaļasprieku profesijā, būs iespēja satikties ar topošajiem dejas māksliniekiem. Dejotāji labprāt dalīsies kustības pieredzē, novadot stundu garu kustības nodarbību, kurā dalībnieki varēs iepazīties ar daļiņu no tā, ko ikdienā piedzīvo dejotājs. Studenti pastāstīs par savām gaitām akadēmijā, gaidām un izredzēm profesijā, labprāt uzklausīs jautājumus un meklēs atbildes uz tiem. 

Vakara noslēgumā studenti dalīsies ar topošo dejas izrādi Bojāta prece, kuras pirmizrāde gaidāma 20.aprīlī Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra mājā Zirgu pasts.

Aktivitātes jauniešiem Aprīlī

Ir atnācis pavasaris, ir mainījušies apstākļi un esam auguši mēs, tāpēc aicinām turpināt augt kopā ar mums – jauniešiem un jaunatnes darbiniekiem. Aprīlī ir plānotas vairākas tikšanās ar jauniešiem: Smiltenē, Variņos, Launkalnē un Drustos, lai iepazītu viens otru, dibinātu kontaktus, veidotu nākotnes plānus un iepazītu brīvprātīgo darbu, savukārt Grundzālē, Apē, Vidagā un Trapenē jaunieši aicināti piedalīties radošajās darbnīcās. Paralēli visam iegūsim jaunu pieredzi kopā ar jauniešiem no Latvijas kultūras akadēmijas un daudz citas lietas. Iepazīsties ar aktivitāšu plānu un seko līdzi aktuālajiem jaunumiem Smiltenes novada jaunieši(facebook.com)

 

Aizvadīts Smiltenes novada jauniešu forums – skolēnu pašpārvalžu pārstāvjiem

29.martā, Blomes tautas namā norisinājās Smiltenes novada jauniešu forums – skolēnu pašpārvalžu pārstāvjiem. Foruma galvenais mērķis bija domapmaiņa un jaunas sadarbības veidošana. Forumu organizēja un vadīja Smiltenes novada jaunatnes darbinieces Klinta Bernarte, Justīne Buliņa un Ilze Zīriņa. Forums tika realizēts  projekta “Kvalitatīvas un ilgtspējīgas darba ar jaunatni sistēmas izveide Smiltenes novada pašvaldībā” ietvaros, kurš īstenots no Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.-2023.gadam valsts budžeta finansējuma.

Uz forumu tika aicināti visu Smiltenes novada pamatskolu skolēnu pašpārvalžu pārstāvji un to apmeklēja jaunieši no Bilskas, Blomes, Apes, Grundzāles, Palsmanes, Raunas, Variņiem, Drustiem, Gaujienas un Smiltenes. Dienas pirmajā daļā jaunieši strādāja grupās, pēc pasaules kafejnīcu metodes, īsā laikā apkopojot visu jauniešu viedokļus par četrām dažādām tēmā: Es un mēs, skolēnu pašpārvaldē; Jaunieši mūsu pagastā un novadā; Izaicinājumi; Nākotnes iespējas (varēšu, gribēšu, darīšu). Darba grupas vadīja jaunatnes darbinieces un Izglītības pārvaldes vadītāja vietniece projektu un mūžizglītības darbā Gunta Grigore un fiksēja jauniešu viedokļus. Vēlāk katra grupa veidoja apkopojošu prezentāciju par savu tēmu un notika arī diskusijas, kurā ar  jauniešiem kopā bija arī izglītības pārvaldes vadītājs Edgars Roslovs. Edgars uzteica jauniešu aktivitāti un spēju tik īsā laikā izcelt gaismā vairākas būtiskas lietas un mudināja jauniešus atcerēties, ka viņi ir tie, kas ir vēl pēdu virs zemes un viņiem ir jāprot dzīvot pāri vispasaules izaicinājumiem un jāļaujas, lai pieagušie būtu viņu atbalsts labvēlīgam lidojumam. Šī sadaļa izgaismojas būtiskas lietas par to, kā jaunieši jūtas gan skolā, gan pagastā, gan novadā, ar kādiem izaicinājumiem viņi sastopas ikdienā, kā arī izgaismoja iespējas nākotnē. 

Pēc pusdienu pārtraukuma, lai gan varētu domāt, ka jau noguruši, jaunieši ar daudz lielāku sasvstarpējo sadarbību metās otrājā dienas daļā, kur viņu uzdevums bija radīt ideju un to attīstīt līdz pasākuma plānam. Šajā sadaļā jaunieši darbojās ar viņiem vēl vienu jaunu metodi, kā apkopot idejas un sadarbībā ar citiem tās attīstīt, vēlāk katra grupa izvirzīja 3 idejas no kurām balsošanas rezultātā tika izvēlēta viena tālākai attīstībai. Dienas rezultātā tika iegūtas trīs attīstītas idejas, trīs blokos: Izklaide un fiziskās aktivitātes;  Radošās darbnīcas un meistarklases; Saruna, diskusijas un pieredzes stāsti. 

Projekta ietvaros jauniešiem būs iespēja šīs idejas radīt par reālām, kuras apvienosies Smiltenes novada jauniešu vasaras ieskaņas festivālā, jūnija sākumā. 

Projekts “Kvalitatīvas un ilgtspējīgas darba ar jaunatni sistēmas izveide Smiltenes novada pašvaldībā” īstenots Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2021.-2023.gadam valsts budžeta finansējuma ietvaros

Rakstu sagatavoja: Justīne Buliņa, Smiltenes novada jaunatnes darbiniece

 

 

 

KĀ IR DZĪVOT SMILTENES NOVADĀ?

Smiltenes novada jauniešu aptaujas anketas apkopojums

Novadu reformas ietekmējušas arī jaunatnes darbu Smiltenes novadā, kur par jaunatnes darbu šobrīd atbildīgas Klinta Beinarte, Justīne Buliņa un Ilze Zīriņa. Jaunatnes darbinieču mērķis ir radīt kopienas sajūtu Smiltenes novada jauniešos – lai katrs aktīvs un zinātkārs jaunietis, kaut no vismazākā pagasta var satikt domubiedru, saņemt atbalstu savai idejai, projektam vai domai, ja to vēlas.

Lai uzzinātu jauniešu noskaņojumu, domas un vajadzības Smiltenes novadā 2022.gadu jaunatnes darbinieces uzsāka ar aptauju jauniešiem. Sekojošā kopsavilkumā apkopotas galvenās tendences.

Aptaujā piedalījušies 270 jaunieši no visa novada. Meiteņu un zēnu dalība diezgan salīdzsvarota. Visplašāk pārstāvēta 13-15 gadu vecuma grupa. Lai gan visaktīvāk atsaukušies jaunieši no Smiltenes, anketā pārstāvēts visai plašs skolu loks. 

Apmierinātība ar dzīvi. Uzkrītoši lielākā daļa Smiltenes novada jauniešu ir apmierināti ar savu dzīvi, jūtas ģimenes mīlēti un droši, uzticamu draugu ietverti. Ilgošanās pēc draugiem atbildēs tomēr jaušama, jo tiem, kam nav labu draugu tuvojas 10%. Ap 10% arī īpaši nedomā par veselīgu dzīves veidu vai fiziskām aktivitātēm. 

Kas ir Jaunatnes darbs? Vienotas domas par to, kas ir jaunatnes darbs, īsti nav. Tās dalās starp to, ka tā ir interešu izglītība, jauniešu iespēja attīstīt savu un līdzcilvēku dzīvi lokālā mērogā un jaunatnes darbinieku (dažkārt -jauniešu atbalstītu) organizētu pasākumu apmeklēšana. Tiek pieminēta arī telpa, kas paredzēta jauniešiem, lai tie varētu pavadīt brīvo laiku pēc pašu uzskatiem.  

Brīvajā laikā… Savu brīvo laiku lielākā jauniešu daļa pavada vai nu tiekoties savā starpā un atrodot piedzīvojumus paši jeb iesaistījušies interešu izglītībā. Lielākajai daļai jauniešu Smiltenes novadā nav pieejams Jauniešu Centrs, bet viņi turp labprāt dotos. Viņi vēlētos, lai Smiltenē būtu Jauniešu Centrs

Kā ar skolu un pasākumiem? Lai gan kopumā ar savu skolu apmierināti, vairāk nekā trešdaļa aptaujāto neapmeklē skolas pulciņus vai citas  ārpusstundu aktivitātes. Vairāk nekā piektdaļa nav apmierināti ar piedāvājumu ārpusstundu aktivitātēm un vairāk nekā ceturtdaļa nav informēti un/vai nepiedalās arī jauniešu pasākumos ārpus skolas. 

Turpretī, tie, kas apmeklē jauniešiem organizētos pasākumus, ir apmierināti. Tie jaunieši, kas piedalās pasākumos un tie, kas palīdz arī organizēt ir proporcionāli diezgan līdzsvarā un ir divas reizes vairāk, nekā tie, kas nepiedalās. Starp pasākumiem, ko organizē paši jaunieši ir tādi, kā klases vakari, ballītes, sporta spēles, ekskursijas, koncerti, modes skates, talantu šovi, tiešsaites sarunas u.c. 

Kā iesaistīties sabiedrības dzīvē… Par brīvprātīgo darbu vairums ir dzirdējuši tomēr paši pieredzējuši brīvprātīgo darbu tikai trešdaļa. Kad jautāts par jomām, kurās jaunieši vēlētos iesaistīties brīvprātīgā darbā, priekšplānā izvirzās sports, dzīvnieku aprūpe un pasākumu organizēšana. 

Par labi atalgota darba iespējām pēc skolas absolvēšanas izpratnes nav lielas. Dominē uzskats, ka labi sagatavoties nākotnei, attiecībā uz labi apmaksātu darbu, palīdzētu apmaksāta vasaras darba iespējas jeb prakses iespējas dažādos uzņēmumos, karjeras konsultants un aktuālā informācija par vakancēm.

Jaunieši ir noskaņoti aktīvi piedalīties sabiedrības dzīvē, tomēr ievērojamai daļai šķiet, ka viņu viedoklis pieaugušos neinteresē.

Jaunieši atbalsta ideju par jauniešu domes izveidošanu. Lai uzlabotu savu dzīvi, viņi vēlas pieejamu sporta inventāru, infrastruktūru, projektus un atsevišķus pasākumus saistībā ar veselīgu dzīves veidu. Nozīmīga daļa aicina arī uz pašiniciatīvu. 

Par atpazīstamības zīmi jaunieši nav īpaši entuziastiski. Domas dalās. Arī par saukli vienprātības nav. Ar mazu pārsvaru šobrīd uzvar Jauniešu spēks Smiltenes novadam! Jaunieši pārliecināti atbalsta ideju par kategoriju Jauniešiem Smiltenes novada mājas lapā. No saziņas līdzekļiem visvairāk viņi lieto whatsapp, instagram, kā arī meklē informāciju mājas lapās. 

Aptaujas rezultāti tiek detalizēti analizēti, lai izveidotu mērķtiecīgu, uz attīstību vērstu un jauniešu interesēs balstītu jaunatnes darbu Smiltenes novadā. 

Anketas kopsavilkumu veidoja Ilze ZīriņaSmiltenes novada jaunatnes darbiniece. 

 

Valsts mērogā un Eiropā – jauniešu aktivitātes Martā (ziņo JSPA)

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) aicina iepazīties ar informāciju par martā plānotajām zināšanu papildināšanas iespējām par darbā ar jaunatni svarīgām tēmām, kā arī citām aktualitātēm jauniešiem, organizācijām un darbā ar jaunatni iesaistītajiem, kas šobrīd varētu būt īpaši aktuāli.

Latvijā un tiešsaistē:

Ārzemēs

ES jaunatnes programmu 2022. gada pirmajā projektu konkursā iesniegti 116 pieteikumi. Programmas “Erasmus+” 1. pamatdarbības projektu konkursā iesniegti 9 ikgadējā finansējuma pieteikumi un 60 projektu pieteikumi par kopējo finansēju 1 659 208,00 eiro apmērā. Programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” projektu konkursā iesniegti 27 Brīvprātīgā darba ikgadējā finansējuma pieprasījumi un 20 solidaritātes projektu pieteikumi par kopējo finansējumu 106 526,00 eiro apmērā. Vienlaikus JSPA atgādina, ka līdz 23. martam iesniedzami pieteikumi “Erasmus+” sadarbības partnerības projektiem un maza mēroga partnerības projektiem (uzzini vairāk šeit).

JSPA atgādina, ka Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2022.-2024. gadam ietvaros NVO (biedrībām un nodibinājumiem) izsludinājusi atklātu projektu konkursu “Atbalsts iniciatīvām jauniešu ar ierobežotām iespējām iekļaušanai sabiedrībā”. Organizācijas aicinātas pieteikties projektu konkursā līdz 2022. gada 28. marta plkst. 23:59, savukārt projektu konkursa interesentiem 2022. gada 8. martā tiek organizēts informatīvs seminārs (reģistrācija līdz 7. martam plkst. 12:00, aizpildot anketu). 

Informāciju sagatavoja:
Ilze Gailīte
JSPA Komunikācijas daļas vecākā referente
e-pasts: [email protected]
t. +371 67356251

Jaunumi darbā ar jaunatni un POP-UP izbraukumi pie jauniešiem

Būsiet pamanījuši, ka jaunatnes darbs novadā IR – līdz šim to īstenoja Raunas bērnu un jauniešu centra “Pagrabiņš” trīs jaunatnes lietu speciālistes, kā arī Gaujienas jaunatnes lietu speciāliste. Pavisam nesen šo funkciju pārņēma Smiltenes novada Izglītības pārvalde, kuras paspārnē darbu ar jaunatni Smiltenes novadā šobrīd īsteno trīs jaunatnes darbinieces: Justīne Buliņa, Ilze Zīriņa un Klinta Bernarte. Kā galveno mērķi šim gadam gan Izglītības pārvalde, gan jaunatnes darbinieces ir izvirzījušas: Darbam ar jaunatni sistēmas izveidošanu un visa novada jauniešu aptveršana, iepazīšana un organizēšana. 

Kā pirmais kopīgais solis ir sadaļas JAUNIEŠIEM ieviešana Smiltenes novada izglītības sadaļas mājas lapā, kur varat iepazīties ar ikmēneša aktuālajiem pasākumiem, regulārajiem jaunumiem, īstenojamajiem projektiem un brīvprātīgā darba sistēmu. To meklē šeit: Jauniešiem (smiltenesnovads.lv) 

Šajā mēnesī jaunatnes darbinieces uzsāks pavisam kaut ko jaunu, mobilo darbu ar jauniešiem, veidojot POP-UP izbraukumus pie jauniešiem uz novadu pagastiem, kur ikdienā nav pieejams jaunatnes darbinieks. Šo izbraukumu mērķis ir ne vien iepazīties ar jauniešiem, bet arī pagastus stiprināt kā iespēju jauniešu aktīvismam un ideju realizācijai. Vairāk informācijas par izbraukumiem meklējiet pievienotajā vizuālajā materiālā. Šobrīd izbraukumi ir iepazīšanās fāzē un tos plānots īstenot arī citos pagastos un ar laiku iepazīstināsim ar patstāvīgo izbraukumu grafiku. 

Aicinām pagastu pārvaldes vadītājus, kultūras darbiniekus, skolas darbiniekus un citus iedzīvotājus uzrunāt vietējos jauniešus un informēt tos par POP-UP izbraukumiem Jūsu pagastā. 

Aktivitātes jauniešiem MARTA mēnesī

Datums un laiks Notikums Vieta
14.marts, plkst. 15.00 – 17.00      

14.marts, plkst. 13.00 – 16.00

15.marts, plkst. 13.00 – 16.00

Raunas jauniešu centra izbraukuma POP-UP jauniešu centrs      

Gaujienas jaunatnes darbinieces izbraukuma POP-UP jauniešu centrs

Gaujienas jaunatnes darbinieces izbraukuma POP-UP jauniešu centrs

Launkalnes tautas nams      

Grundzāle

Trapene

16.marts, plkst. 14.00 – 17.00 Galda spēles un kulinārijas laboratorija Raunas jauniešu centrs “Pagrabiņš”
16.marts, plkst. 13.00 – 16.00      

17.marts, plkst. 13.00 – 16.00

Gaujienas jaunatnes darbinieces izbraukuma POP-UP jauniešu centrs      

Gaujienas jaunatnes darbinieces izbraukuma POP-UP jauniešu centrs

Vidagā      

Ape

21.marts, plkst. 15.00 – 17.00 Raunas jauniešu centrs izbraukuma POP – UP jauniešu centrs Variņi 
26.martā, plkst. 19.00 Laikmetīgās deju grupas “Lidoņi” dejas izrādes “Spoku stāsts” pirmizrāde Raunas kultūras centrā
28.marts, plkst. 14.00 – 16.00 Meistarklase: kā izmantot galvu un rokas aizraujošā veidā?  Raunas jauniešu centrs “Pagrabiņš”
29.marts, plkst. 9.00 – 16.00 Jauniešu forums, novada skolu pašpārvalžu pārstāvjiem Blomes tautas nams
18.martā Pašizaugsmes pulciņš: noslēgums Gaujienas jauniešu Štābiņš
Pēc izbrauku plāna Teātra uzveduma gatavošana Jauniešu izbraukumos
Visu mēnesi: pirmdienās un trešdienās, no 14.00 – 17.00 Telpas pieejams praktiskām darbnīcām kopā ar jaunatnes darbiniekiem. Raunas bērnu un jauniešu centrs “Pagrabiņš”
Visu mēnesi Akcija “Mana diena. Skolā un mājās” Digitālajā vidē

Jauniešu forums skolēnu pašpārvalžu pārstāvjiem 

Projekta “Kvalitatīvas un ilgtspējīgas darba ar jaunatni sistēmas izveide Smiltenes novada pašvaldībā” īstenošanas ietvaros, Smiltenes novada Jaunatnes darbinieki aicina visa novada pamatizglītības iestāžu, skolēnu pašpārvalžu pārstāvjus uz jauniešu forumu.  Aicinām skolēnu pašpārvalžu atbalsta personālu, kopā ar pašpārvaldes dalībniekiem deleģēt 1-2 dalībniekus, kuri pārstāvēs katru skolu novada mēroga jauniešu forumā š.g. 29.martā, Blomes Tautas namā, visas dienas garumā. Jauniešu tikšanās mērķis ir savstarpēja pieredzes apmaiņa un novada situācijas apzināšanās, jauniešu savstarpējā domu apmaiņa, kā arī kopīga sadarbības projekta uzsākšana, kura realizēšanai ir paredzēts finansējums organizatoriskiem izdevumiem.

Piesakiet dalību līdz 25.martam aizpildot pieteikšanās anketu:

https://ej.uz/Smiltenesnovadajauniesuforums

 

 

Aicina pieteikties 4600 eiro finansējumam, projekta PuMPuRS jaunatnes iniciatīvu projektu īstenošanai

No 2022. gada 1. marta, pašvaldības visā Latvijā organizē pieteikšanos Izglītības kvalitātes valsts dienesta īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai”, jeb PuMPuRS jaunatnes iniciatīvu projektu īstenošanai.

Papildus individuālajam atbalstam, ko saņem skolēni projekta PuMPuRS ietvaros, tiek atbalstīti arī jauniešu iniciatīvu projekti, lai veicinātu atbalsta aktivitātes jauniešu vidū arī ārpus formālās izglītības. Projekti ir vērsti uz priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas riska grupas izglītojamo motivācijas palielināšanu turpināt izglītību un viņu aktīvas līdzdalības veicināšanu ikdienas dzīvē.

Projekta īstenotāji var būt:

 • jaunatnes organizācijas;
 • biedrība vai nodibinājums, kas veic darbu ar jaunatni;
 • jaunatnes organizācija, biedrība vai nodibinājums, kas veic darbu ar jaunatni, sadarbībā ar jauniešu iniciatīvu grupu.

Viena projekta īstenošanai ir iespējams saņemt 4600 eiro lielu finansējumu.

Konkursā atbalstāmās aktivitātes – pasākumi, kas vērsti uz priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas (PMP) riska grupas izglītojamo motivācijas palielināšanu turpināt izglītību un veicināt viņu aktīvu līdzdalību ikdienas dzīvē, kā arī iesaistīšanu jauniešu aktivitātēs un jaunatnes iniciatīvu projektos ārpus formālās izglītības.

Pasākumi tiek plānoti saskaņā ar pašvaldības (vai pašvaldībā esošās valsts profesionālās izglītības iestādes, ja projekta dalībnieki pārsvarā ir šīs iestādes audzēkņi) preventīvo un intervences pasākumu vidēja termiņa plānu samazināšanai.

Jaunatnes iniciatīvas ierosina, izplāno un īsteno paši jaunieši. Projektos var iesaistīt arī sadarbības partnerus – jauniešu centrus, bērnunamus, izglītības iestādes, citas nevalstiskas organizācijas u.c., kas var tikt iesaistītas projekta īstenošanā, lai veicinātu tā mērķa sasniegšanu.

Pirmie projektu konkursi tika izsludināti 2018. gada rudenī, kā rezultātā 36 pašvaldībās tika apstiprināti 78 projekti. Otrajā projektu konkursu uzsaukumā 2019. gada pavasarī tika apstiprināti 97 projekti 50 pašvaldībās, 2020. gada projektu konkursā piedalījās 63 pašvaldības un tika apstiprināti 192 projekti, 2021. gada projektu konkursā piedalījās 63 pašvaldības, apstiprināti 126 projekti.

Kopumā iepriekšējo uzsaukumu laikā apstiprināti un īstenoti jau 474 projekti, kuros piedalījušies 17 900 jauniešu no visas Latvijas. Īstenoto projektu ietvaros atbalstu saņēmuši gandrīz pieci tūkstoši jauniešu, kuriem identificēti priekšlaicīgi mācību pārtraukšanas riski.

Plašāka informācija par PuMPuRS jaunatnes projektu konkursiem http://www.pumpurs.lv/lv/jaunatnes-iniciativu-projekti

Pašvaldību saraksts, kurās tiek izsludināta pieteikšanās jaunatnes projektiem: http://www.pumpurs.lv/lv/jaunatnes-projekti-pasvaldibu-kontaktpersonas

Par 772 381 tūkstošiem eiro 2022. gadā audzis finansējums ES jaunatnes programmām

Fans came to the Eurovision Song Contest. People holding flags of the European Union. Meeting of European pop star. Many EU flags. Sport competitions.

Jaunatnes Starptautisko programmu aģentūra (JSPA) informē, ka 2022. gadā Eiropas Savienības (ES) programmas Erasmus+” jaunatnes projektiem un programmai “Eiropas Solidaritātes korpuss” ir palielināts finansējumstāpēc šogad projektu iesniedzēji varēs īstenot vairāk no savām iecerēm. 

 • Programmas “Erasmus+” jaunatnes projektiem šogad ir palielināts finansējums par 14% jeb 617 868 eiro. Lielākais finansējuma pieaugums par 75% ir piešķirts mobilitātes projektiem (jauniešu apmaiņas un jaunatnes darbinieku mobilitātes projektiem) un tāpat 75% finansējuma pieaugums piešķirts jauniešu līdzdalības projektiem. Programmas “Erasmus+” jaunajai aktivitātei – “DiscoverEU” iekļaušanas projektiem – piešķirti 103 169 eiro. “Eiropas Jaunatnes gada” atbalsta aktivitāšu organizēšanai finansējums ir audzis par 7%, sasniedzot 472 164 eiro. 
 • Programmai “Eiropas Solidaritātes korpuss” šogad ir palielināts finansējums par 12% jeb 154 513 eiro. Lielākais pieaugums par 22% piešķirts solidaritātes projektiem, savukārt 11% pieaugums piešķirts brīvprātīgā darba projektiem. Par 7% ir palielināts finansējums atbalsta aktivitātēm, sasniedzot 289 063 eiro.

Vienlaikus JSPA informē, ka 23. februāris – Eiropas Savienības programmu “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” 2022. gada pirmā projektu konkursa termiņš – strauji tuvojas, tāpēc 17.02. plkst. 15:00 – 17:00 potenciālie projektu pieteikumu iesniedzēji varēs noskaidrot pēdējos interesējošos jautājumus un precizēt neskaidrības tiešsaistes konsultācijā “5 minūtes pirms iesniegšanas” (reģistrēšanās līdz konsultācijas sākumam: ej.uz/5-min-pirms).  

JSPA projektu iesniedzējiem atgādina, ka par neskaidrībām projektu iesniegšanas gaitā pastāvīgi iespējams konsultēties ar JSPA projektu koordinatoriem, informāciju meklējot vietnē jaunatne.gov.lv/kontakti. Papildus tam JSPA piedāvā noskatīties vebināru par katru projektu veidu, kur atspoguļoti svarīgākie katra projekta aspekti, kā arī parādīts tiešsaistes pieteikuma formu aizpildīšanas process. 

 • Erasmus+ Info dienas 2022: Jauniešu apmaiņas projekti (pieejams: ej.uz/gwci). Pieteikumu formu aizpildīšana un iesniegšana (pieejams: ej.uz/317f).
 • Erasmus+ Info dienas 2022: Jaunatnes līdzdalības projekti (pieejams: ej.uz/7kxp). Pieteikumu formu aizpildīšana un iesniegšana (pieejams: ej.uz/hckg).
 • Erasmus+ Info dienas 2022: Jaunatnes darbinieku mobilitātes projekti (pieejams: ej.uz/g35o ). Pieteikumu formu aizpildīšana un iesniegšana (pieejams: ej.uz/ek9s).
 • Info dienas 2022: Brīvprātīgā darba projekti (pieejams: ej.uz/fw7w). 
 • Info dienas 2022: Solidaritātes projekti (pieejams: ej.uz/vyar). Pieteikumu formu aizpildīšana un iesniegšana (pieejams: ej.uz/3rcd).
 • Kvalitātes zīmes pieteikuma aizpildīšana (pieejams: ej.uz/7sh4). 
 • Maza mēroga partnerības projektu pieteikumu formu aizpildīšana un iesniegšana (pieejams: ej.uz/gyjp).
 • Sadarbības partnerības projektu pieteikumu formu aizpildīšana un iesniegšana (pieejams: ej.uz/me74).

Informāciju sagatavoja:
Ilze Gailīte
JSPA Komunikācijas daļas vecākā referente
e-pasts: [email protected]
t. +371 67356251

Aktualitātes!

2022. gads pasludināts par Eiropas Jaunatnes gadu (EJG), 9. februārī norisinājās atklāšanas pasākums, ierakstu meklē ŠEIT. EJG koordinators ir Latvijas Jaunatnes padome un aktivitāšu realizēšanai būs pieejams atbalsts. Aicinām būt aktīviem un veidot pašiem savus notikumus! https://jaunatneslietas.gov.lv/current-events/latvija-atklats-eiropas-jaunatnes-gads ;

Aicinām pieteikties Eiropas Jaunatnes dialoga (EJD) nacionālās darba grupas (NDG) locekļu vietām gan jauniešus, gan jaunatnes darbiniekus – https://jaunatneslietas.gov.lv/current-events/piesakies-eiropas-jaunatnes-dialoga-nacionalaja-darba-grupa NDG uzrauga EJD procesa īstenošanu Latvijā un iesaista, informē jauniešus par EJD norisēm.

 Iespēja sniegt komentārus par ES Aizsardzības un noturības mehānisma plāna investīcijas „Digitālās prasmes iedzīvotājiem t.sk. jauniešiem” īstenošanu – https://jaunatneslietas.gov.lv/current-events/publiska-apsriesana-par-es-anm-plana-investicijas-digitalas-prasmes-iedzivotajiem

Notiks 10 diskusijas reģionos jauniešiem par līdzdalību – EJD ietvaros Dikļos, Bauskā, Daugavpilī, Rīgā, Kuldīgā, Baldonē, Puzē, Siguldā un Rēzekne jauniešiem iespēja tikties ar vietējiem lēmumupieņēmējiem, diskusijas koordinē Latvijas Jaunatnes padome https://jaunatneslietas.gov.lv/current-events/norisinasies-10-eiropas-jaunatnes-dialoga-diskusiju-cikli-latvijas-regionos

Ghetto Games aicina uz starptautisku konferenci par Digitālo darbu ar jauniešiem digitālajā vidē – https://jaunatneslietas.gov.lv/current-events/norisinasies-ielu-sporta-konference-medicines-worlds-ghettos

Tiešsaistes seminārs izglītības iestāžu vadītājiem un darbā ar jaunatni iesaistītajiem

Kā veicināt līdzdalību skolās un novadā? Kā atbalstīt pašpārvalžu darbu? Lai pārrunātu esošo situāciju darbā ar pašpārvaldēm, lai dalītos pieredzē, izaicinājumos un veiksmes stāstos, kā arī lai veicinātu sadarbību, mēs sadarbībā ar Valsts izglītības satura centrs aicinām izglītības iestāžu direktores/-us un citus administrācijas 

pārstāvjus, kā arī jaunatnes jomā iesaistītos uz sadarbības semināru “Veido vidi līdzdalībai”, kas norisināsies 18.februārī 12.00-15.30.

💻 Lai saņemtu piekļuves saiti un citu informāciju, lūdzam pieteikties šajā īsajā anketā: https://ej.uz/vide-pasparvaldes. Programma un plašāka informācija šeit: https://www.visc.gov.lv/…/aicinam-uz-tiessaistes….

🛣️ Ar dalībniekiem kopīgā ceļā šajā tiešsaistes seminārā dosies dažādi speciālisti un sarunas virzītāji, daloties pieredzē, zināšanās un pieejamajās iespējās, kā arī palīdzot apzināt izaicinājumus – starp tiem moderatore ar 10 gadu pieredzi nevalstiskajā sektorā Sigita Skujiņa, biedrības “Pašpārvalžu atbalstam” valdes locekle Brigita MedneJaunatnes starptautisko programmu aģentūra Starptautiskās sadarbības un atbalsta daļas vadītājs Nils MosejonoksRaunas pamatskola direktora vietniece Justīne BuliņaDraudzīgā Aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija metodiķis Edgars Plētiens un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments Jaunatnes nodaļas vadītājs Dmitrijs Zverevs.

Tiešsaistes semināru organizē Valsts izglītības satura centrs sadarbībā ar biedrību Pašpārvalžu atbalstam Izglītības un zinātnes ministrija Jaunatnes valsts politikas programmas 2021.-2023.gadam ietvaros. 

1000 eiro labākai attīstībai – skolu pašpārvaldes aicina pieteikties iniciatīvai “Kontakts”

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) aicina Latvijas skolu pašpārvaldes līdz 2022. gada 28. februārim pieteikties iniciatīvai izglītības iestāžu pašpārvalžu atbalstam “Kontakts”.

Iniciatīva “Kontakts” tiek īstenota Jaunatnes politikas valsts programmas ietvaros ar mērķi  stiprināt izglītības iestāžu (vispārizglītījošo skolu un profesionālās ievirzes izglītības iestāžu) pašpārvalžu attīstību. Iniciatīvas ietvaros izglītības iestāžu pašpārvalžu komandām ar jauniešiem vecumā no 13 līdz 25 gadiem kopā ar atbalsta personu būs iespējams: 

 • piedalīties mācībās un tiešsaistes semināros,
 • piedalīties ideju projektu konkursā un saņemt līdz 1000 eiro finansējumu projektu īstenošanai. 

Iniciatīvas “Kontakts” ietvaros tiks sekmēta skolēnu aktīva pilsoniskā līdzdalība, veicināta jauniešu labbūtība un sniegts atbalsts Covid-19 pandēmijas radīto seku mazināšanai. Tajā plānots iesaistīt līdz 150 izglītības iestāžu pašpārvalžu komandas no dažādiem Latvijas novadiem un valstspilsētām, kā arī sniegt atbalstu 135 ideju projektu īstenošanai.

Iniciatīvā “Kontakts” aicinātas pieteikties vispārizglītojošo skolu un profesionālās ievirzes izglītības iestāžu pašpārvalžu komandas, kas sastāv no trim 13 līdz 25 gadus veciem pašpārvalžu pārstāvjiem un atbalsta personas – skolotāja, jaunatnes darbinieka, vai kāda cita mentora. Komandām mācībās jāizstrādā projekta ideja un jāiesniedz tā savas pašvaldības kontaktpersonai. 

Iniciatīvas “Kontakts” ietvaros tiks atbalstītas aktivitātes, kas stiprina:

 • jauniešu pilsonisko līdzdalību un pašpārvaldes darbību;
 • un/vai veicina visu izglītojamo labbūtību, tajā skaitā, sniedzot atbalstu jauniešiem Covid-19 pandēmijas radīto seku mazināšanai;
 • komunikāciju starp skolu pašpārvaldēm, vai pilnveido skolas iekšējo komunikāciju, izceļot pašpārvaldi kā kontaktu starp jauniešiem un izglītības iestādes vadību.

Iniciatīva “Kontakts” plānota vairākos posmos.

 • Pieteikšanās pašpārvalžu komandu mācībām norisinās no 8. līdz 28. februārim, aizpildot anketu (pieejama: ej.uz/Kontakts-anketa). Komandām jāizvēlas viens no diviem projekta virzieniem – attīstīt jauniešu pilsonisko līdzdalību, stiprinot pašpārvaldes, vai turpināt 2021. gada projektu konkursā pieteiktā projekta “Labbūtības ceļakartes” izstrādi.
 • No marta līdz maijam komandām būs iespēja apmeklēt trīs dienu mācības, lai padziļināti apgūtu izvēlēto tēmu un piedalītos nodarbībās ar ekspertiem, novērtētu situāciju savā izglītības iestādē, kā arī apmainītos ar idejām un izstrādātu projekta pieteikumu. 
 • Projekta pieteikumu iesniegšana notiks maijā, savukārt projektu īstenošanu izglītības iestādes varēs uzsākt augustā, kad paralēli notiks arī tiešsaistes mācības par turpmākajiem projekta īstenošanas soļiem (konkrēts laiks norises posmiem tiks precizēts). 
 1. gadā iniciatīvas ietvaros tika iesniegti 126 projekti, sekmējot Covid-19 pandēmijas radīto seku mazināšanu izglītības iestādēs. Projektu dalībnieki īstenoja daudzveidīgas aktivitātes, piemēram, rīkoja pārgājienus vai saliedēšanas pasākumus, piesaistīja mentorus un psihoemocionālās kompetences ekspertus, un veidoja vienaudžiem adresētus raidierakstus par mentālo veselību. Uzzini vairāk video materiālā JSPA Youtube kanālā (ej.uz/pieredzes-stasti-2021).  

Iniciatīva izglītības iestāžu pašpārvalžu atbalstam “Kontakts” notiek Jaunatnes politikas valsts programmas 2022. gadam ietvaros. Jauniešu ideju projektu konkursa īstenošanai kopējais pieejamais finansējums ir 135 000 eiro. Plānots īstenot 135 izglītības iestāžu projektu idejas, katrai izglītības iestādei saņemot līdz 1 000 eiro finansējumu projekta īstenošanai. Detalizētāka informācija par programmu ir pieejama tīmekļa vietnē www.jaunatne.gov.lv sadaļā Iniciatīva izglītības iestāžu pašpārvalžu atbalstam “Kontakts”(pieejams: ej.uz/iniciativa-Kontakts). 

Informāciju sagatavoja:
Ilze Gailīte
JSPA Komunikācijas daļas vecākā referente
e-pasts: [email protected]
t. +371 67356251

Jaunieši aicināti izteikt savu viedokli aizpildot anketu

No 2021. gada 06. decembra līdz 2022. gada 01. novembrim Smiltenes novada pašvaldības teritorijā tiks īstenots Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras organizēta atklāta projektu konkursa “Atbalsts jaunatnes politikas īstenošanai vietējā līmenī” projekts: “Kvalitatīvas un ilgtspējīgas darba ar jaunatni sistēmas izveide Smiltenes novada pašvaldībā”. Projekta mērķa grupa ir Smiltenes novada pašvaldības jaunieši, jo īpaši jaunieši ar ierobežotām iespējām, vecumā no 13 līdz 25 gadiem un darba ar jaunatni veicēji Smiltenes novada pašvaldībā. 

Projekta galvenās aktivitātes:

 1. Izstrādāt Jaunatnes politikas plānošanas dokumentu Smiltenes novada pašvaldībā, izvērtējot un pilnveidojot, bijušo Apes un Raunas novadu, jaunatnes politikas dokumentus;
 2. Sadarbības veicināšana ar Smiltenes novada jaunatnes nevalstiskajām organizācijām;
 3. Attīstīt skolēnu pašpārvaldes Smiltenes novada pašvaldības izglītības iestādēs;
 4. Iekļaut sabiedrībā jauniešus, īpaši jauniešus ar ierobežotām iespējām;
 5. Veikt mobilo darbu ar jaunatni Smiltenes novada pašvaldības pagastu teritorijās.

Projekta īstenošanas nolūkos ir izveidota aptaujas anketa jauniešiem par dažādām aktuālām tēmām jauniešu dzīves kvalitātes uzlabošanai Smiltenes novadā. Ja Tu esi jaunietis vecumā no 10 – 25 gadiem, lūdzu atvēli laiku, aptuveni 10 minūtes, un aizpildi aptaujas anketu! Katra viedoklis ir svarīgs, lai Jaunatnes darbs Smiltenes novadā darbotos balstīti jauniešu interesēs. Anketa būs aktīva līdz šī gada 1. martam. 

Aptaujas anketu varat aizpildīt šeit: https://forms.gle/7DoBqf5xYWn4mYEY8

Februārī daudzveidīgs aktivitāšu piedāvājums jaunatnes jomā

Jaunatnes Starptautisko programmu aģentūrā (JSPA) informē, ka 2022. gada februārī, kas vienlaikus ir Eiropas Jaunatnes gada aktivitāšu aizsākšanas mēnesis, darbā ar jaunatni iesaistītajiem un jauniešiem tiek piedāvātas bagātīgas pilnveidošanās un zināšanu apmaiņu iespējas. Tāpat šis ir intensīvs laiks projektu iesniedzējiem, kas vēl līdz 23. februārim var iesniegt projektus 2022. gada pirmajā projektu konkursā, tai skaitā jaunatnes līdzdalības projektus Eiropas Jaunatnes gada aktivitāšu īstenošanai.

2022. gads Eiropas Savienībā ir Eiropas Jaunatnes gads, kurā tiks akcentēta Eiropas jauniešu loma zaļākas, iekļaujošākas un digitālākas nākotnes veidošanā. Tā ietvaros jauniešiem tiks piedāvātas plašas iespējas mācīties un iesaistīties dažādos pasākumos visā Eiropā. Lai digitālajā vidē jaunieši vienkopus varētu uzzināt par visām Jaunatnes gada aktivitātēm un īstenot savas iniciatīvas, ir izveidots Eiropas Jaunatnes gada portāls. Tajā organizācijas, kas ar savām aktivitātēm iesaistīsies Eiropas Jaunatnes gadā, tiek aicinātas reģistrēt savu Eiropas Jaunatnes gada pasākumu. Eiropas Jaunatnes gada pasākumu klāstu aizsāks Izglītības un zinātnes ministrijas atklāšanas pasākums, kas notiks 9. feburārī plkst. 13:00. Pasākuma tiešraide no ES mājas būs skatāma JSPA Facebook tiešsaistē.

2021. gada nogalē JSPA īstenoja pētījumu par skolēnu pašpārvalžu darbu. Pētījuma rezultāti tiks prezentēti vebinārā “Skolēnu pašpārvaldes Latvijā – jauniešu līdzdalības esošā prakse un potenciāls attīstībai”. Vebinārā, kas notiks 8.02. plkst.10:30, vienlaikus tiks atklāta pieteikšanās jaunajam skolēnu pašpārvalžu iniciatīvu projektu konkursam “Kontakts”, kurā šogad plānots iesaistīt vairāk kā 135 skolu komandas no visas Latvijas. Pieteikšanās vebināram līdz 8.02. šeit. Plašāka informācija par projektu konkursu “Kontakts” skatāma šeit.

 

 

Šogad JSPA Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2022. gadam ietvaros īstenos četrus projektu konkursus, kuru īstenošanai piešķirts 532 tūkstošu eiro finansējums.

Plānots īstenot šādus atklātus projektu konkursus:

 • Atbalsts iniciatīvām jauniešu iekļaušanai sabiedrībā un medijpratības uzlabošanai. Projektu konkursa izsludināšana notiks februārī. Projektu konkursu iesniegšana un uzsākšana notiks maijā.

 • Atbalsts izglītības iestāžu pašpārvalžu attīstībai – Jauniešu inciatīvu projekts “Kontakts”. Skolu pieteikšanās notiek līdz 28. februārim, aizpildot anketu šeit. Projektu konkursa izsludināšana notiks aprīlī, iesniegšana maijā, uzsākšana no augusta.

 • Atbalsts jaunatnes organizāciju darbībai, to iniciatīvām, jauniešu līdzdalības veicināšanai un iekļaušanai sabiedrībā. Projektu konkursa izsludināšana notiks jūnijā, konkursu iesniegšana jūlijā, uzsākšana no septembra.

 • Atbalsts jaunatnes politikas īstenošanai vietējā līmenī. Projektu konkursa izsludināšanas notiks augustā, iesniegšana septembrī, uzsākšana no novembra.

JSPA informēs par atbalsta aktivitātēm Jaunatnes politikas valsts programmas projektu iesniedzējiem, tai skaitā informatīviem vebināriem par projektu pieteikumu iesniegšanu. Informācija tiks aktualizēta www.jaunatne.gov.lv, kā arī JSPA sociālo tīklu kanālos.

JSPA organizēto projektu darbnīcu cikla ietvaros jaunatnes organizācijām, sociālās iekļaušanas organizācijām, kā arī organizācijām, kas veic starpsektoriālu sadarbību, piemēram, izglītības iestādēm, NVO, uzņēmumiem (ieskaitot sociālos uzņēmumus), pašvaldībām un to iestādēm, kultūras iestādēm un citiem interesentiem bez pieredzes vai ar nelielu pieredzi “Erasmus+” projektu īstenošanā no 22.02.2022 līdz 24.02.2022 piedāvā iespēju piedalīties projektu darbnīcā par “Erasmus+” maza mēroga partnerību projektu veidošanu. Pieteikšanās darbnīcai līdz 08.02.2022, aizpildot anketu.

Februārī JSPA atsāk vebināru ciklu “Darbs ar jaunatni šodien un rīt”, kura ietvaros tiks organizēti vebināru cikls:

 • 23.02. plkst. 10:30 vebinārs “Pašpārvalžu projektu pieredzes stāsti”;

 • 02.03. plkst. 10:00 notiks vebinārs “Digitālo rīku izmantošana darbā ar jaunatni”.

Vairāk par vebināru saturu un pieteikšanos uzzini šeit.

JSPA darbā ar jaunatni iesaistītos februārī aicina pieteikties vairākām starptautiskām mācībām, kas plānotas gan tiešsaistē, gan klātienē.

Tiešsaistē:

 • Līdz 07.02.2022. jaunatnes darbinieki aicināti pieteikties tiešsaistes apmācību kursam “Power to You(th)”, lai apgūtu, kā iesaistīt auditoriju jauniešu vadītās aktivitātēs, izmantojot neformālās izglītības metodes un programmu “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” piedāvātās iespējas. Kurss plānots četros blokos periodā no 07.03.līdz 12.05. Uzzini vairāk šeit.

 • Līdz 24.02. valodu skolotāji, kuri meklē partnerus starptautiskiem projektiem, aicināti pieteikties starptautiskajam eTwinning tiešsaistes semināram un tirdziņam. Austrijas eTwinning atbalsta dienests semināru organizēs 24.03.-25.03., aicinot piedalīties gan iesācējus, gan pieredzējušus eTwinnerus, kuri māca bērnus vecumā no 10 līdz 19 gadiem. Uzzini vairāk šeit.

Ārzemēs:

 • Līdz 10.02. darbā ar jaunatni iesaistītie aicināti pieteikties moduļu mācībām “Go for Change! – Creating knowledge-based strategies through participatory action research and follow-up”, kas plānotas 4.04.-07.04. Beļģijā, 13.06.-16.06. Somijā un starplaikā tiešsaistē. Uzzini vairāk šeit.

 • Līdz 23.02. JSPA aicina jaunatnes darbiniekus un brīvprātīgos pieteikties apmācību kursam “Active Citizens Together for Democracy”, kas plānots 6.04.-11.04. Bulgārijā. Uzzini vairāk šeit.

 • Līdz 14.02. JSPA aicina jaunatnes darbiniekus, pedagogus un sociālos darbiniekus pieteikties klātienes kursam “DOES IT MAKE SENSE? – How to foster critical thinking in young people”, kas plānots 28.03.-02.04. Budapeštā, Ungārijā. Uzzini vairāk šeit.

 • Līdz 09.03. JSPA aicina jauantnes darbiniekus pieteikties semināram “Make the Move for Green Inclusion!”, kas plānots 26.04.-01.05. Portugālē. Uzzini vairāk šeit.

 

 

JSPA atgādina, ka 23.02. ir pieteikumu iesniegšanas termiņš vairākiem Eiropas Savienības programmu “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss” konkursiem:

 • Ikgadējā finansējuma pieprasījumam “Erasmus+” akreditētām organizācijām (uzzini vairāk šeit);

 • Erasmus+” 2022. gada pirmajam mobilitātes projektu konkursam (jauniešu apmaiņas, jaunatnes darbinieku mobilitāte; uzzini vairāk šeit);

 • Erasmus+” 2022. gada pirmajam jaunatnes līdzdalības projektu konkursam (uzzini vairāk šeit);

 • Eiropas Solidaritātes korpuss” 2022. gada brīvprātīgā darba pirmajam projektu konkursam (uzzini vairāk šeit);

 • Eiropas Solidaritātes korpuss” 2022. gada solidaritātes proejktu pirmajam projektu konkursam (uzzini vairāk šeit);

 • Eiropas Solidaritātes korpuss” kvalitātes zīmes iegūšanai (uzzini vairāk šeit).

Izglītība
Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas komanda piedalās erudīcijas konkursā

Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas komanda piedalās erudīcijas konkursā "FIZMIX Eksperiments"

2024. gada 13. aprīlī Rīgā festivāla ietvaros noslēdzās AS “Latvenergo” erudīcijas konkurss “FIZMIX Eksperiments”, kurā par fizikā zinošākās komandas godu sacentās skolēni no visas Latvijas. Pusfināla sacensībās piedalījās arī Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskolas komanda “FIZIČI”, kuras sastāvā startēja Agnete Esmeralda Lauce, Egija Auziņa, Katrīna Ozoliņa, Jēkabs Zariņš, Rodrigo Saharovs.

Lasīt vairāk ›

Apes psk
Radošo darbu konkurss “Kas ir Tavs varonis šodien?”

Radošo darbu konkurss “Kas ir Tavs varonis šodien?”

Dzimtās valodas dienu sagaidot, Latviešu valodas aģentūra sveica ikgadējā skolēnu radošo darbu konkursa uzvarētājus. Šoreiz konkursa tēma bija „Kas ir Tavs varonis šodien?”.

Lasīt vairāk ›

Izglītība
Smiltenes tehnikumā aizvadīta Veterinārmedicīnas – lopkopības metodiskā nedēļa

Smiltenes tehnikumā aizvadīta Veterinārmedicīnas – lopkopības metodiskā nedēļa

Smiltenes tehnikumā no 2024. gada 11. līdz 14. martam norisinājās Veterinārmedicīnas – lopkopības metodiskā nedēļa – ar daudz radošām un izglītojošām aktivitātēm, ar jauno speciālistu konkursu, ar erudītiem lektoriem un īpašu pārsteigumu seskumīļiem.

Lasīt vairāk ›

Izglītība
Atskats uz aizvadīto un starts jaunajam pašpārvalžu iniciatīvu konkursam

Atskats uz aizvadīto un starts jaunajam pašpārvalžu iniciatīvu konkursam

Pašā gada izskaņā noslēdzās projekts “Spēks sadarbībā”, kurš tika īstenots Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra projekta “Kontakts” ietvaros. Atskaite ir iesniegta un pieteikšanās uz šī gada konkursu jau ir atvērta, tāpēc parādīsim kā gāja šī gada divām skolām, kuras ņēma dalību projektā, kopā apgūstot 2400 eur skolēnu pašpārvalžu iniciatīvu realizēšanai.   Palsmanes pamatskolas pašpārvaldes projekta mērķis […]

Lasīt vairāk ›

Jauniešiem
Izsludināts Smiltenes novada pašvaldības atzinības konkurss “Smiltenes novada jaunietis” 

Izsludināts Smiltenes novada pašvaldības atzinības konkurss “Smiltenes novada jaunietis” 

Piesaki jaunieti konkursam kādā no nominācijām, aizpildot anketu no 2023. gada 26. oktobra līdz 15. novembrim.

Lasīt vairāk ›