2022. gada 6. dec.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt
Flower

Dāvja Ozoliņa Apes pamatskola

2022./2023. mācību gadā Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolā mācības uzsāka 134 skolēni. Strādā 23 skolotāji. 

Skolas mājaslapa http://www.ape.edu.lv/

 

Vēsture

Skolas ēka ir jauna, bet pirmā iespēja vietējiem bērniem mācīties bija jau 1849.gadā,  kad tika dibinātajā   Jaunrozes pagasta Duškanu skola. Šogad mēs varētu atzīmēt 165 gadus Apes skolu vēsturē. 1938.gadā pēc arhitekta Indriķa Blankenberga projekta tiek uzsākta jaunas, lielākas skolas celtniecība. Tā kļūst par vienīgo mācību iestādi plašākā apkaimē. 1939. gada 30. septembrī mācītājs A. Dombovskis iesvēta Dāvja Ozoliņa – II pakāpes Valsts pamatskolu, kas ver durvis 140 skolēniem, paredzēta 200 bērniem. Ēkā ir arī internāts un divi dzīvokļi  skolotājiem, aktu zālē – ērģeles. 1940. gadā skola zaudē Dāvja Ozoliņa vārdu un kļūst par valsts nepilno vidusskolu. 1941. – 1943. gads – vācu okupācijas laiks, sākumā skola atgūst Dāvja Ozoliņa vārdu – Dāvja Ozoliņa pilsētas pamatskola, tad Apes valsts tautskola. 1944. gadā skola uz laiku pārtrauc mācības, jo ēkā tiek izvietota vācu karaspēka lazarete. Pati skola tiek nopūsta ar melnu aizsargkrāsu. 1945. gadā jau ir Apes pilsētas 7 – gadīgā skola.  1949. gadā ir Apes vidusskola. 1962. gadā Apes skolai pievieno krievu 7 gadīgo skolu. Top Apes vidusskola ar latviešu un krievu mācību valodu.  1989.gadā skola atgūst savu nosaukumu – Dāvja Ozoliņa Apes vidusskola. 1999. gadā beidz eksistēt pamatskolas klases ar krievu mācību valodu. 2002. gadā tiek uzcelta skolas piebūve, jo skolēnu skaits ir tik liels, ka nodarbības notiek 5 korpusos. 2013.-2014.gadā skola tiek siltināta un atgūst savu sākotnējo skaistumu.

 *1939.gada 30. septembrī Apes pilsētas pašvaldība dāvina skolas karogu. To iesvēta kopā ar skolas ēku. Karogs ir darināts pēc gleznotāja Jāņa Kalmītes meta. Tajā izmantotas latviešu rakstu zīmes – materiālās pasaules un garīgo bagātību simboli. Kara laikā dažādu varu maiņās karogs pazuda. Taču valsts arhīvā glabājas gleznotāja J. Kalmītes veidots mets. 1998.gadā skolas karogu no jauna  pagatavoja absolvente Edīte Cekule, dzimusi Ābolkalne

Skolotāji

Skolas himna

Apes psk
Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas skolēni un pedagogi  Antālijas reģiona Gundogmus Anadolu licejā dalās pieredzē

Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas skolēni un pedagogi Antālijas reģiona Gundogmus Anadolu licejā dalās pieredzē

Paralēli darbam, bija iespēja iepazīt apkārtējo pilsētu vēsturiskos pieminekļus, vecpilsētu, izgaršot tradicionālos ēdienus, klausīties smeldzīgās turku dziesmas, izbaudīt vietējā tirgus šarmu.

Lasīt vairāk ›

Apes psk
Skatuves runas konkurss Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolā

Skatuves runas konkurss Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolā

4. martā Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolā notika Skatuves runas konkurss, kurā piedalījās skolēni no 1. līdz 8. klasei. Skolēni konkursā runāja vienu dzejas darbu un vienu prozas darba fragmentu. Konkursā skolēnus vērtēja žūrija. Žūrijas sastāvā bija pirmsskolas izglītības iestādes “Vāverīte” vadītāja Iluta Apine, Trapenes kultūras nama un Trapenes novadpētniecības centra vadītāja Svetlana Spalviņa, Dāvja Ozoliņa […]

Lasīt vairāk ›

Apes psk
Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas skolēni piedalās 1991. gada barikāžu aizstāvju atceres dienā

Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas skolēni piedalās 1991. gada barikāžu aizstāvju atceres dienā

Barikāžu atceres dienas moto Apē – pieminēt, atcerēties, atgādināt. Pie barikāžu ugunskura tikās barikāžu dalībnieki, kuri par pieredzēto stāstīja skolniekiem un pirmsskolas vecuma bērniem. Tie bija stāsti par tautas vienotību un savas zemes mīlestību.

Lasīt vairāk ›

Apes psk
Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas skolēni un skolotājas Erasmus + projekta ietvaros dodas uz Portugāli

Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas skolēni un skolotājas Erasmus + projekta ietvaros dodas uz Portugāli

Erasmus+ programmas 2. pamatdarbības skolu apmaiņas partnerības projekts “E.QUA.L.I.TY. – Europe for QUAlitative Learning and the Inclusion of diversiTY”   (par kvalitatīvu un iekļaujošu izglītību Eiropā) aizsākās 2019.gadā un tieši pēc 2 gadiem no 13.-17. decembrim projekta partneri tikās Portogālē, skolā -Escola Secundária Alves Martins, kas atrodas Viseu pilsētā. Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas pieci 9. klases […]

Lasīt vairāk ›

Apes psk
Raidījuma “Gudrs, vēl gudrāks” piedalās Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas skolnieces

Raidījuma “Gudrs, vēl gudrāks” piedalās Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas skolnieces

Lepojamies un priecājamies par skolniecēm, kas veiksmīgi piedalījās raidījumā “Gudrs, vēl gudrāks”.

Lasīt vairāk ›

Kalendārs