2022. gada 1. dec.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Zinātkārie iepazīst Saeimu

27.septembrī Latvijas Republikas Saeima vēra durvis visiem interesentiem. Arī Variņu pamatskolas 6. līdz 9.klašu skolēni bija starp tiem, kas piebiedrojās skolēnu straumei Vecrīgā, lai dotos uz Jēkaba ielas namu – Saeimu. Iepazinām Saeimas sēžu zāli, apskatījām ārvalstu delegāciju un politisko darbinieku dāvanas valsts vadītājiem. Aplūkojām ekspozīciju, kas veltīta mūsu valsts pirmajam prezidentam Jānim Čakstem.

Septembris ir Jāņa Čakstes mēnesis. Šogad viņam aprit 160 gadi. Dziļi inteliģents, tautā mīlēts prezidents, kas licis pamatus arī mūsu valsts pamatlikumam – Satversmei.

Saeimas apskates nobeigumā mūs uzaicināja piedalīties erudīcijas konkursā, atbildot uz jautājumiem par valsts pārvaldi, “Jauniešu saeimu”  un Jāni Čaksti. Pareizo atbilžu autori izlozes kārtībā saņems pārsteiguma balvas.

Ekskursijas turpinājumā apmeklējām Latvijas Okupācijas muzeju. Īpašu vērību pievērst skolotāja aicināja 9.klašu skolēnus, kuriem pavasarī kārtojams eksāmens Latvijas vēsturē.

Dienas noslēgumā Valmierā mūs gaidīja Sajūtu parks. Šeit “pārvarēt bailes” varēja gan lieli, gan mazāki skolēni. Viens otrs no drosminiekiem pa trošu ceļu pamanījās šķērsot Gauju, jā, jā – divpadsmit reizes! Sārtiem vaigiem un izsalkuši zinātkārie sportisti atgriezās autobusā.

Paldies skolai par iespēju doties izzinošā un pozitīvām emocijām bagātā mācību ekskursijā!

Vēstures skolotāja Ausma Ozoliņa