2024. gada 25. febr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Ziemassvētku pasaka Smiltenes vidusskolas sākumskolā

Daži saka, ka atbildīgais par dāvanām ir Ziemassvētku vecītis. Bet vai tikai viņš? Rūķīši Smiltenes vidusskolas sākumskolas bērniem pačukstējuši, ka katram jāpieliek roka, lai Ziemassvētku vecītis vispār gribētu pie viņa nākt… Kā bērniem veicās, to vakar uzzinājām viņu Ziemassvētku pasākumā.

Skolas skatuve atkal pārvērtās brīnumskaistā pasakā, kurā bez lomas nepalika neviens. Kopā ar Anderšmitu ģimeni, mazajiem eņģelīšiem, rūķiem, sniegavīriem, sniegpārsliņām un konfektēm dziedot, dejojot, priecājoties par sniegu, pikojoties, cepot piparkūkas un blēņojoties, laiks uz brīdi apstājās un ļāva padomāt par vislielākajām dāvanām, ko nevar nopirkt par naudu: par mīlestību, laimi, sirsnību, labsirdību un ticību…

Tiesa, kā jau šajā daudzveidīgajā un košajā pasaulē, neiztikām arī bez pārsteigumiem un krimināla piesitiena.

Kopā ar mazo Evertu satikām rūķi – vienu no tiem, kuri sagatavo dāvanas, lai Ziemassvētku vecītis tās svētku naktī, ierodoties maģiskajā veikalā, varētu paņemt un vienā mirklī apceļot visu pasauli. Redzējām, kas notiek, ja veikals kādu brīdi paliek bez uzraudzības… Taču Ziemassvētku pasakas vienmēr ir ar laimīgām beigām, jo tajās atklājam visskaistāko šajā pasaulē – Ziemassvētku patieso burvību.

Paldies pirmo klašu, kā arī otro trešo klašu korim, diriģentei Evai Uldriķei un koncertmeistarei Ingunai Balodei!

Paldies mūziķiem Uldim Upeniekam, Andim Mincim un Jānim Leitim!

Paldies Anderšmitu ģimenei, Ziemassvētku stāsta scenārija autorei – skolotājai Līgai Osmai, kā arī skolotājai Evai Uldriķei par brīnišķīgo mūziku, kas Ziemassvētku pasakai piešķīra īpašu noskaņu un krāsas!

Paldies skolēniem, viņu audzinātājām, kā arī mammām, tētiem, vecmāmiņām un vectētiņiem, ikvienam, kurš palīdzēja, lai mēs  visi kopā piedzīvotu šo brīnišķīgo Ziemassvētku pasaku!

Baiba Vahere