2024. gada 24. apr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Zeme plus sēklas ir?

Agrs pavasaris ir laiks, kad priecājamies par katru saules staru un no zemes izspraukušos zaļo asniņu. Lai savās grupiņās ienestu šo prieku, Smiltenes vidusskolas pirmsskolas grupu skolotājas un bērni katru pavasari sēj un stāda vitamīniem bagātos zaļumus.

Šogad esam ļoti pateicīgi SIA Sedumi” komandai, kas sagādājusi Stādu kastes komplektus pirmsskolām, kas piedalās programmā “Piens un augļi skolai”. Komplekta saturs radīts tepat Latvijā. Šī labā darba mērķis ir bērnus iepazīstināt ar to, kādas iemaņas un cik daudz rūpju ir nepieciešams, lai izaudzētu augus un iegūtu ražu.

Grupas “Burtiņi” bērni jau pirms šo komplektu piegādes bija sastādījuši sīpollokus un zirņus. Grupu “Taurenīši” un “Mārītes” bērni ar lielu interesi vēro, par cik milimetriem katru dienu ir paaugušies viņu stādītie loki. Savukārt grupas “Pūcītes” mazuļi vēlas redzēt skaisto sev apkārt – ar nepacietību gaida, vai savus asnus no zemes podiņā nav jau izbāzušas samtenes un puķuzirnīši. Pavasarī un vasarā tie koši ziedēs gan uz palodzes, gan dobītē  pie dārziņa durvīm. Pārējo grupu bērniem lielais sēšanas un rūpēšanās laiks vēl priekšā.

Šajā procesā mūsu bērni mācās sadarboties un rūpēties, uzņemties atbildību un palīdzēt citiem. Rodas izpratne par dažādām sakarībām, notikumu un rīcības sekām. Smiltenes vidusskolas pirmsskolēni ir čakli un darboties griboši, ar milzīgu interesi par apkārtējo pasauli.

Informē

Vita Leite