2024. gada 25. febr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Vienā stundā apceļo visus kontinetus

Vai iespējams vienā sadarbības stundā paviesoties visos kontinentos un vēl noskaidrot, kādus dzīvniekus var satikt Austrālijā, Antarktīdā, Ziemeļamerikā, Āfrikā un citur? – Smiltenes vidusskolas trešo klašu skolēni to kopā ar angļu valodas skolotāju Ingu Lapiņu un dabaszinību skolotāju Sintiju Grišjāni paveica!  Vispirms katrs izpētīja kādu kontinentu un dzīvniekus tajos, tad darbiņu skaisti aprakstīja un noformēja. Pēc tam ar paveikto iepazīstināja klasesbiedrus un pasaule nepilnas stundas laikā bija apceļota!

“Šādas, jaunajā izglītības saturā balstītas sadarbības stundas, skolā notiek jau otro gadu un bērni tajās iesaistās ļoti labprāt,” stāsta skolotāja Inga Lapiņa. “Pētījumi, kuros apvienoti uzdevumi no dažādiem mācību priekšmetiem, lielā mērā arī atvieglo bērnu ikdienu, kura jau tā bieži ir ļoti piepildīta. Skolēniem nav jāveic katrā mācību priekšmetā savs pētījums, bet viens, kurā ļoti labi var novērtēt gan viņu zināšanas angļu valodā, gan dabaszinībās. Tāpat šādos darbos var redzēt, kā bērniem veicas ar rakstīšanu, spēju paust viedokli, kādas ir viņu prezentēšanas prasmes.

Uzdevums ir interesants, atraisa radošumu, pilnveido valodu un paplašina redzesloku. Redzot skolēnu acīs prieku par paveikto, ir gandarījums arī, mums, skolotājām.”

Teksts: Baiba Vahere

Foto: no personiskā arhīva