2024. gada 25. febr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Variņu pamatskolas un PII tikšanās ar Nacionālo bruņoto spēku pārstāvi Kalvi Lieldienu

Par cik mūsu skolas pirmsskolas grupiņas marta mēnesī nolēmušas pētīt un uzzināt dažādu profesiju pasauli un arī skolas jaunieši izteica līdzīgu vēlmi izzināt profesijas, tad Variņu pamatskolā bija pirmā šāda veida tikšanās ar interesantas profesijas pārstāvi.

Pie mums ciemos bija atbraucis Nacionālo bruņoto spēku Mehanizēto kājnieku brigādes pārstāvis Kalvis Lieldiens. 

Pirmsskolas grupiņu bērniem bija iespēja izpētīt karavīra aprīkojumu, sajust pašiem, cik cietas ir bruņas, ķivere, uzzināt cik smags tas viss ir. Liels prieks bērniem bija piemērīt ķiveri un pamēģināt iegulties ziemas guļammaisā, vērot, kā audzinātājai mēģina nomaskēt seju ar speciālu maskēšanas zīmuli.

Pārsteigumu bērniem radīja tas, cik daudz kabatu bija vestēm un somām, kuras bija pilnas ar lietām, kuras ir nepieciešamas karavīram nest sev līdzi misijās un dažādās apmācībās – sākot no ūdens pudeles un katliņa, līdz pat adatai ar diegu, lāpstai. Bērni ar interesi klausījās, vēroja un līdzdarbojās. 

Pirms šīs tikšanās bērnudārza bērni iepriekšējā dienā gatavoja ierakumu sveces, kuras ar biedrības “Tavi draugi” palīdzību tiks nogādātas Ukrainas karavīriem. Par ko mūsu ciemiņš bērniem izteica atzinību un pateicību par labo darbu! 

Savukārt, tiekoties ar skolas bērniem, viņiem radās daudz un dažādi jautājumi karavīram gan par to, ko viņš dara, gan par aprīkojumu, gan par mācībām, jautājumi bira viens pēc otra un sarunas par tiem visiem mums būtu ilgušas pat līdz vakaram, jo interese un vēlme uzzināt par militāro dienestu skolēnos bija pārsteidzoša. Un līdz ar to jau norunājām, ka tiksimies šogad vēl kādu reizi. 

Skolēniem bija iespēja redzēt un pārbaudīt, cik karavīra aprīkojums ir smags, kā tas pareizi jāuzvelk, no kā pasargā bruņu veste, kam paredzētas katras vestes kabatas. Katram interesentam tikšanās noslēgumā bija iespēja piemērīt, pacelt karavīra aprīkojumu. Un, protams, arī skolotājiem bija iespēja to izdarīt, un šāda izdevība garām netika laista. 

Liels paldies Nacionālo bruņoto spēku Mehanizēto kājnieku brigādes pārstāvim Kalvim Lieldienam, ka piekrita un ar prieku darbojās ar mūsu skolas bērniem!

Variņu pirmsskolas kolektīvs