2024. gada 25. febr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Variņu pamatskolā radošās darbnīcas “Ziemassvētku brīnums”

Klāt laiks, kad gribas ticēt brīnumiem un sagaidīt tos. Ziemassvētku laiks ir labestība cilvēku attiecībās. Miers, harmonija, saticība, aizdegtas sveces un tuvu cilvēku sirds siltums. Ziemassvētku laikā gaiss ir piepildīts ne vien ar piparkūku un mandarīnu smaržu, bet arī ar gaišu mīlestību, ticību un cerību.

Variņu pamatskolā 10. decembrī šo brīnumu sākām veidot paši, jo   rosījās skolēni, viņu vecāki, vecvecāki un skolotāji, gatavojot rotājumus, cepot piparkūkas, gatavojot kūkas, zefīrus, konfektes Ziemassvētkiem.

Īsta radošā darbnīca ir tad, kad visiem prieks! Un prieku radīt mēs mākam! To pierādīja šis vakars!

Martas mamma Ilze un viņas māsa Inta atklāja sev tīkamo aizraušanos aveņu trifelīšu un zefīra pagatavošanas noslēpumos. Visiem bija iespēja piedalīties zefīra putošanā un  konfektīšu izveidošanā. To smarža joprojām pilda skolas halli.

Skolotājs Edgars savā darbnīcā soli pa solim iepazīstināja skolēnus ar latvju zīmju veidošanas tehnoloģiju kokā.

Paldies Sanijas, Kristapa un Mareka mammai Laimai, skolotājām Taigai, Mārai un Inetai par radošajām idejām Ziemassvētku rotājumu izgatavošanā. Šie rotājumi tiks izmantoti skatuves noformēšanai skolas Ziemassvētku eglītes vakara uzvedumā „Sniegavīra Ziemassvētki”.  Uzvedumā darbojas visi skolas skolēni, katram ir sava loma, savs pienākums, atbildība.

Ziemassvētki nav iedomājami bez piparkūkām! Tie skolēni, kuri piparkūkas cepa Maikla, Kristiāna, Eimijas mammas un Alda vecāsmammas vadībā, palīdzēs Ziemassvētku smaržu ienest arī savās mājās.

Paldies skolotājai Mārai par padomu, kā pagatavot ļoti garšīgo cepumu kūku!

Patīkami bija sajust bērnu atbildīgo attieksmi pret to, ko viņi darīja.  Bija redzams, ka  skolēni centās, lai tieši viņu darinātās rotas izdaiļotu Ziemassvētku eglītes un  piparkūkas garšotu vislabāk.

Radošās darbnīcas ir burvīgs veids, kā bērniem mācīt par svētkiem, to sagaidīšanu.   Kā jauks un sirsnīgs svētku sveiciens atsevišķi  darinātie darbiņi tiks nogādāti tiem, kuri visvairāk alkst uzmanības un svētku sajūtas. Tie ir cilvēki, kuri reizēm jūtas vientuļi. Viņi saņems bērnu rokām darinātās dāvaniņas, kurās ir mūsu mīlestība un īpašā sajūta – dāvināt citiem!

Radošajās darbnīcās laiks pagāja nemanot! Ieguvēji bija visi – gan tie, kas mācīja, gan tie, kas mācījās. Paldies visiem radošo darbnīcu vadītājiem, viņu palīgiem un arī darbnīcu dalībniekiem par svētku sajūtas radīšanu!

Tiksimies atkal visi kopā skolas Ziemassvētku eglītes vakarā 18.decembrī plkst. 18:00!

Lai gaišs Ziemassvētku brīnuma gaidīšanas laiks!

                                                                     skolotāja Ineta Mazjāne