2023. gada 3. okt.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Vai viegli būt prezidentam demokrātijā?

12.novembrī Smiltenes vidusskolas 8. klases skolēni Estere Anna Strazdiņa un Pauls Grabovskis piedalījās sarunā “Vai viegli būt prezidentam demokrātijā” ar Latvijas Valsts prezidentiem Rīgas pilī.
Anna un Pauls uz tikšanos tika aicināti pēc piedalīšanās konkursā “Iztēlojies sevi Valsts prezidenta amatā un sagatavo valsts svētku uzrunu tautai”. Pasākumā Valsts prezidenta pilī uzaicinātie jaunieši  ar esošo Valsts  prezidentu Egilu Levitu un bijušo Valsts prezidentu Valdi Zatleru pārrunāja, ko nozīmē būt demokrātiskas valsts augstākajai amatpersonai, ar kādiem izaicinājumiem prezidentam nākas saskarties un kas sniedzis lielāko gandarījumu par paveikto. Tikšanos īpašu darīja neformālā gaisotne, iespēja uzdot jautājumus, kas saistīti gan ar Valsts prezidenta darba ikdienu, gan sadzīvi.

Neaizmirstamu iespaidu radīja svinīgā atmosfēra Rīgas pils Svētku zālē,  kurā griestu gleznojumos simboliski attēloti Latvijas vēstures zīmīgākie notikumi un mūsu tautas identitātes zīmes.