2023. gada 10. dec.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Tūrisma diena Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolā

 

27. septembrī Apes pamatskolas skolēni devās baudīt rudenīgi jauko laiku ārpus skolas Tūrisma dienas ietvaros. Aktivitātes bija sarūpējis Apes Jauniešu klubs “Sliedes”. Skolēni dalījās divās grupās – 1.-5. klase un 6.-9. klase.

 1.-5. klase devās meklēt dažādus tūrisma apskates objektus vai noteiktas vietas Apē ar kvadrātkoda jeb QR koda palīdzību. Pirmais objekts bija Raganu klintis, kur bija jāsameklē QR kodi, jānoskenē, un tad mobilajā telefonā parādījās teikums, kas raksturo nākamo objektu, uz kuru būs jādodas.

  

Maršruts bija patiesi interesants, citās vietās nācās palauzīt galvu, lai saprastu, uz kurieni doties tālāk. Sākām no Raganu klintīm – Apes pamatskola – sporta laukums pie skolas – estrāde – baznīca – BMX trase – Brāļu kapi – Elīnas Zālītes memoriālā māja – Ugunsdzēsēju depo – pārgājiena taka “Zaļais dzelzceļš” – tūrisma informācijas punkts – Raganu klintis.

6.-9. klašu skolēni devās iepazīt Apes ziemeļu daļu, sākot no Apes mototrases. Klubs “Sliedes” bija sagatavojis īpašu maršruta karti. Virzoties pa maršrutu, ik pēc 100 m bija jāveic kāds intelektuāls uzdevums, kuru nodrošināja interaktīva pastaigu spēle “#KlimataDraugs dzied un dejo”. Spēles mērķis – aicināt bērnus un jauniešus doties ārā, svaigā gaisā, izkustēties un atbildēt uz āķīgiem un aizraujošiem jautājumiem par Dziesmusvētku tradīciju un klimatam draudzīgām izvēlēm. Gan skolēni, gan klases audzinātājas atzina, ka daži jautājumi tiešām bija ļoti āķīgi, kas rosināja skolēnus domāt kopsakarībās.

Tūrisma diena tika aizvadīta, saulei sildot, baudot skaisto Latvijas rudeni, iepazīstot vai atceroties par pilsētas nozīmīgākajām vietām un objektiem, kā arī domāt, spriest, secināt un vērtēt!

Informāciju sadatavoja:
Sarmīte Apine
Skolotāja