2023. gada 22. sept.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Starp H.K.Andersena Nāriņu un Helsingoras pils princi Hamletu…

Stāstīt par Latviju, pārstāvēt savu valsti, vienlaikus apgūstot kaut ko jaunu starpkultūru vidē, – to novembra otrajā nedēļā piedzīvoja pieci Smiltenes vidusskolas devīto klašu skolēni Linda Laganovska, Laura Ceriņa, Ralfs Krūmiņš, Kurts Freimanis un Reinis Vimba, kuri iesaistījušies Eiropas Savienības programmas Erasmus+ projektā “Valoda vieno vai šķir”. Viņi kopā ar skolotājām Gundegu Upenieci un Sanitu Cīruli devās uz Espergaerdi Dānijā, lai ar vienaudžiem no 5 citām Eiropas valstīm neformālas izglītības formātā reflektētu par sev un savai tautai nozīmīgiem tekstiem, sagatavojot un prezentējot priekšnesumu mūsdienīgā – dzejas slama – formā, kā arī pilnveidotu saziņas prasmes angļu valodā.

Nedēļas laikā tika gan stāstīts par Latviju, gan prezentēti pašu veidoti projekta logo, tika apgūta dāņu nacionālā deja un grupās, kurās darbojās dažādu valstu pārstāvji, veidots priekšnesums, kurā atklāta valodas daudzveidība, nacionālās īpatnības. Prieks, ka mūsu skolotāju vadītās komandas ieguva godpilnās 1. un 2. vietu!

Projekts turpinās, šobrīd tiek plānoti nākamie braucieni, vienlaikus sākam īstenot arī projekta vietējās aktivitātes skolā, kas veidotas kā īpašas mācību stundas.

G.Upeniece