2024. gada 27. maijs
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

“Sporto visa klase”

Šajā mācību gadā Latvijas Olimpiskās komitejas īstenotajā projektā “Sporto visa klase” iesaistījušās trīs Smiltenes vidusskolas klases – 3.b, 5.d un 2. a. Skolēnu panākumi Vidzemes reģiona stafešu sacensībās un skolotāju novērojumi, sadarbojoties ar minēto klašu bērniem, apliecina – projekta galvenie mērķi ir sasniegti –  bērni, kuri šogad kopā ar klasesbiedriem sportojuši katru dienu, kļuvuši veiklāki, draudzīgāki, retāk slimo un visi kā viens atzīst – sportot ir labi!

21.martā Gulbenē notika Vidzemes reģiona 3.klašu skolēnu stafešu sacensības, kurās piedalījās sportojošo klašu bērni no Alūksnes novada vidusskolas, Gulbenes 2.vidusskolas, Stāķu pamatskolas, Gulbenes sākumskolas un Smiltenes vidusskolas. Pirmo vietu izcīnīja Smiltenes vidusskolas 3. b klase.
Klases audzinātāja Simona Zariņa atzīst, ka bērni, iesaistoties projektā “Sporta visa klase”, kļuvuši saliedētāki un pilnveidojuši prasmi darboties komandā. Skolēni visu šo mācību gadu papildu ierastajām divām sporta nodarbībām apmeklēja vēl trīs sporta stundas, kas notika saskaņā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas izstrādātu metodiku.

Veikli un savstarpēji saliedēti…

Kopā ar 3.b skolēniem uz Vidzemes reģiona stafešu sacensībām devās arī Smiltenes vidusskolas sporta skolotāja Margarita Mikarta. “Skatījos uz mūsu bērniem un priecājos, ar kādu aizrautību viņi piedalījās stafetēs, cik patiesi un sirsnīgi juta viens otram līdzi un atbalstīja!”
Skolēniem stafetēs tika dota iespēja parādīt prasmi vadīt bumbu, darboties komandā, demonstrēt, kā viņi prot lēkt, noturēt līdzsvaru, ātri reaģēt un koordinēti kustēties.

Kopā sporto jau trešo gadu

22.martā, Valmierā notika Vidzemes reģiona skolu piekto klašu stafešu sacensības. Tajās pirmo vietu izcīnīja Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas komanda, bet otro vietu – Smiltenes vidusskolas 5. d klase (audzinātāja – Ilona Būda).
“Šīs klases skolēni minētajā projektā iesaistās jau trešo gadu. Prieks, ka ieguldītais darbs vainagojies ar panākumiem,” atzīst skolotāja Vija Sokolova, ar kuru kopā vairākums tagadējās 5.d klases skolēnu pirms trim gadiem “Sporto visa klase” aktivitātēs iesaistījās pirmoreiz. Skolotāja par lielākajiem ieguvumiem uzskata bērnu pilnveidotās sadarbības prasmes, to, ka viņi šajā laikā pamazām iemācījušies kopā gan vinnēt, gan zaudēt, analizēt savu rīcību un apzināties – mums visapkārt ir daudz citu, kuri arī ir tikpat veikli un var gūt labus panākumus…”
Vidzemes reģiona skolu piekto klašu stafešu sacensībās savstarpēji sacentās skolēni no Valmieras 5.vidusskolas, Priekuļu vidusskolas, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas un Smiltenes vidusskolas.
“Stafetes skolēniem pavēra iespēju parādīt prasmi darboties komandā, izveicību, attapību, veiklību, to, kā viņi apguvuši būtiskākos futbola un basketbola elementus,” stāsta Vija Sokolova, kura kopā ar sporta skolotāju Lailu Cīruli un 5.d klases audzinātāju Ilonu Būdu sacensībās Valmierā bija bērnu karstākās līdzjutējas.

“Mēs esam komanda!”

2.a klase, saskaņā ar projekta noteikumiem, reģionālajās skolēnu stafešu sacensībās pirmoreiz piedalīsies nākamgad. Šobrīd notiek gatavošanās, lai kopīgi paveikto varētu pēc gada pārliecinoši parādīt plašākai publikai. Arī viņi, līdzīgi 3.b un 5.d klases skolēniem, sporto piecas reizes nedēļā un šajā laikā kļuvuši spēcīgāki, veiklāki un draudzīgāki.
Man visvairāk no “Sporto visa klase” aktivitātēm patīk spēles ar bumbu,” atzīst 2.a klases skolniece Alise Geidāne. “Sportot ir labi, jo tas ir veselīgi!”
Jēkabs Žēbins ir sportojošās 2. a klases futbola komandas kapteinis. Viņš futbolā trenējas jau no piecu gadu vecuma un grib, lai arī viņa klases komanda ir veiklākā un stiprākā.
2.a klases skolniekam Guntaram Palmam no projekta aktivitātēm visvairāk atmiņā palikusi “Sporto visa klase” 5.sezonas atklāšana “Arēnā Rīga”. Ikdienā Guntars ļoti labprāt kopā ar klasesbiedriem spēlē futbolu un piedalās orientēšanās spēlēs.
Klases moto ir “Mēs esam komanda!”
“Tajā arī ietverts būtiskākais – esam kopā, lai kopīgās aktivitātēs viens otru labāk iepazītu, mācītos un vajadzības gadījumā cits citu atbalstītu,” saka klases audzinātāja Vija Sokolova. “Katru dienu pēc mācību stundām  izkustēties – tas ir tikai apsveicami!”

Vērtēs arī sekmes mācībās un labos darbus

To, kuras skolas klase tiks uz “Sporto visa klase” finālsacensībām, izšķirs ne vien reģiona sacensību uzvarētāju sportiskie panākumi, bet arī sekmes mācībās un kopīgi paveiktie labie darbi.
Trešo klašu skolēniem vērtēs diagnostisko darbu rezultātus, piekto klašu mācību darba vērtējumā ņems vērā klases vidējo atzīmi.
Taču vinnētāji būs visi, kuriem projekta aktivitātes palīdzējušas apzināties – sports ir dzīvesveids…
Tiem, kuri sporto, ikdiena ir aizraujošāka un parasti pietiek arī vairāk enerģijas mācībām, radošai sadarbībai un savu sapņu īstenošanai.
Paldies Smiltenes novada domei par atbalstu projekta aktivitātēm!

Teksts: Baiba Vahere

Foto: no Smiltenes vidusskolas arhīva