2024. gada 25. febr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Smiltenes vidusskolas zelta, sudraba liecību un atzinību saņēmējus sveic Patrisha

22.decembrī Smiltenes vidusskolā teicām paldies skolēniem, kuri šā mācību gada pirmo semestri pabeiguši ar zelta, sudraba liecībām un atzinībām. Skolēnus sveica un ar savu izaugsmes stāstu dalījās dziedātāja Patrisha, īstajā vārdā – Patrīcija Ksenija Cuprijanoviča.
“Šodien esam sapulcējušies, lai godinātu mūsu skolas pašus uzcītīgākos un aktīvākos skolēnus. Prieks jūs redzēt tik kuplā pulkā,” skolēnus uzrunāja Smiltenes vidusskolas direktore Inguna Kondratjeva. “Nesen lasīju mūziķes un grupas “Astro`n’out” solistes Māras Upmanes Holšteinas grāmatu “Piezīmes uz šaubu malām”, kur viņa runā arī par jaunajiem māksliniekiem. Iedvesmai – neliels citāts: “Viņu aizrautība bija neierasta, no malas šķiet – pat pārspīlēta, mazliet biedējoša. Bet tieši tādi – drusku trakie, ar savu lidojumu, kas sniedzas pāri loģikai, kam nekas nav neiespējams, arī maina pasauli.” Esmu pateicīga par jūsu izaugsmē ieguldīto darbu! Šīs zināšanas un prasmes jums neatņems neviens.”

Sekmīgākos Smiltenes vidusskolas skolēnus atbalstīja arī “Autoskola Einšteins”.

300 eiro stipendiju B kategorijas tiesību iegūšanai saņēma 11. klases skolniece Marta Kulberga. 200 eiro stipendiju – 11. klases skolniece Lauma Ozoliņa, bet 100 eiro stipendiju – 11. klases skolniece Simona Sarkangalve.

Dziedātāja Patrisha ir pirmā Latvijas māksliniece, kurai noslēgts sadarbības līgums ar pasaulē lielāko mūzikas izdevniecību “Universal Music Group”. Viņa dzied jau no mazotnes, kopš 11 gadu vecuma piedalījusies vairāk nekā 70 jauno vokālistu konkursos, gūstot godalgas gan Latvijā, gan ārvalstīs. No 15 gadu vecuma viņa uzstājas ar savu pavadošo sastāvu.

Sadarbībā ar mūziķiem un producentiem no Latvijas, Zviedrijas, Lielbritānijas un Somijas tapis mini albums “Patrisha bija šeit”. 2020. gadā Patrisha ieguva Zelta mikrofonu kategorijā “Labākā debija”. Viņas singls “Es varu būt tā” ir viena no spēlētākajām dziesmām Latvijas radiostacijās, tā Youtube skatījumi īsā laikā vien sasniedza vairāk par miljons skatījumu.

Taču viss sācies pavisam vienkārši. Dziedātāja jau no mazotnes sevi pilnveidojusi dažādos pulciņos. Izmēģinātais ļāvis izvēlēties interesēm atbilstošākās nodarbes un atteikties no tā, kas nav viņai. Tautas dejas, mākslas skola, keramikas pulciņš, studija “Zvaigžņu sala”, daudz, daudz jauno vokālistu konkursi gan Latvijā, gan ārzemēs, uzstāšanās “Dinamo” spēļu starplaikos, skaistos koncertuzvedumos un izrādēs kopā ar Latvijā izciliem māksliniekiem, kuri iedvesmojuši ar savu talantu, mērķtiecību un attieksmi pret dzīvi, mēģinājumi rakstīt dziesmas pašai un veidot savu solo karjeru, pirmie video klipi – viss minētais Patrishai palīdzējis gūt nepieciešamo pieredzi un panākumus, ar kuriem viņa var lepoties šodien.

Viens no Patrishas virzītājspēkiem ir viņas mammas vēlējums – iespējami labāk darīt to, kas sagādā lielāko prieku un gandarījumu.

Dziedātāja skolēniem stāstīja, kas viņai palīdzējis audzināt raksturu, saglabāt un paust stingru nostāju, nenobīties, sastopties ar nenovīdību, sāncensību un dažādiem pārbaudījumiem.

Patrishai Smiltenes vidusskola īpaša arī ar to, ka to pabeigusi viņas vecmāmiņa.

“Lai kaut ko sasniegtu, jābūt gatavam daudz strādāt,” jauniešiem teica Patrisha. “Bet manā dzīvē vairākkārt bijis arī tā, ka kārotais kādā dienā atnāk kā skaists pārsteigums. Tāpēc domājiet labas domas, laidiet tās visumā un tās pie jums atgriezīsies kā ieceru piepildījums! Nekas nav neiespējams, ja mēs to vēlamies.

No katra dzīves mirkļa paņemiet to labo un vērtīgo, kas palīdz nākamos soļus spert gudrāk! Novērtējiet, cik liela vērtība ir ikviens dzīves ceļā sastaptais cilvēks! Sasniedziet savus mērķus, lai katru rītu varētu celties ar prieku un apziņu, ka darāt to, ar ko vēlas nodarboties.”

Dziedātāja novēlēja ikvienam skolēnam ieraudzīt savu zvaigzni – augstāko mērķi un piedzīvot zvaigžņu stundu. “Ceļš pretī sasniegumiem jāsāk iespējami ātrāk, domājot, kādiem maziem solīšiem tam var tuvoties jau šodien,” zelta, sudraba liecību un atzinību saņēmējiem ieteica Patrisha.  

Teksts: Baiba Vahere

Foto: Jānis Ūdris