2021. gada 25. okt.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Smiltenes vidusskolas skolnieks Gustavs Stāvausis – Bērtiņš piedalās “Gudrs, vēl gudrāks” 7. sezonas atklāšanā!

No sirds lepojamies ar 6. a klases skolnieku Gustavu Stāvausi -Bērtiņu, kurš pārliecinoši parādīja savu erudīciju LTV raidījuma “Gudrs, vēl gudrāks” septītās sezonas atklāšanā, sesto klašu pusfinālā!
Puisis ir interesantu faktu krājējs jau kopš mazotnes. Viņam ļoti patīk kopā ar ģimeni skatīties erudīcijas konkursus. “Kopš vien sevi atceros, vienmēr kopā ar mammu, tēti un māsu esam spēlējuši arī dažādas galda spēles. Kad biju mazāks, vislabprātāk spēlēju “Cirku”. Tagad mana mīļākā spēle ir “Monopols”.
Gustavs konkursā “Gudrs, vēl gudrāks” vēlējies piedalīties jau pagājušajā gadā, bet mazliet nokavējis pieteikšanos. “Taču spēles garšu izbaudīju kā līdzjutējs klasesbiedram Kristianam Vilkastam, kurš izcīnīja iespēju tikt “Gudrs, vēl gudrāks” finālā,” stāsta puisis.
Erudīcijas konkursam nepieciešamās zināšanas Gustavs ieguvis skolā un lasot žurnālu “Ilustrētā Junioriem”, kura abonementu vienmēr saņem dāvanā no ģimenes Ziemassvētkos.
“Sākumā, kad nostājos TV kameru priekšā, mazliet uztraucos, bet klasesbiedru un ģimenes atbalsts ļoti iedrošināja un palīdzēja koncentrēties uz būtiskāko.”
Gustava klases audzinātāja Inese Lipstoka kopā ar saviem audzināmajiem skolēniem TV spēlē “Gudrs, vēl gudrāks” piedalījās jau ceturto reizi. Viņa uzskata, ka bērniem tā ir laba iespēja nostiprināt prasmi koncentrēties uz būtiskāko, pārliecinoši paust savu viedokli, rast risinājumu nestandarta situācijās un arī tad, ja uz kādu jautājumu nevar atbildēt. “Piemēram, Gustavam prasīja, kas ir jaunlatvieši, bet viņš to vēl nebija mācījies. Taču puisis ļoti jauki izgāja no situācijas, atbildot: “Tie esam mēs!” Nekas melots jau tur nebija – viņi visi patiešām ir jaunie latvieši! Vēl piedalīšanās šādos konkursos bērnos nostiprina pārliecību – būt gudram – tas ir stilīgi,” uzskata skolotāja Lipstoka. “Arī Gustavs klasē ir autoritāte, skolasbiedri ļoti ieklausās viņa viedoklī.
Sākumā mazliet uztraucos par to, ka viņš kādā brīdī, sākot šaubīties, var neiekļauties laikā. Jo viņš nav no puišiem, kas uzreiz sper laukā pirmo, kas uz mēles. Drīzāk – katru atbildi nopietni pārdomā. Redzot, kā Gustavs pārliecinoši tika līdz pat trešajai kārtai, mums – visiem līdzjutējiem bija divkāršs prieks!”
Audzinātāja Gustavu raksturo kā ļoti taisnīgu un zinošu puisi, vienmēr ar savu viedokli, lielu interesi par visu apkārt notiekošo. “Gustavs ir ļoti labsirdīgs un izpalīdzīgs. Arī pēc klases vakariem viņš vienmēr paliek viens no pēdējiem un palīdz visu sakārtot. Tāpat, braucot mājās no konkursa, bija pārsteidzoši mīļi izjust, ka Gustavs ļoti novērtē klasesbiedru atbalstu, mums visiem pasakot paldies.
“Piedalīšanās TV spēlē ir mans gudrākais šā rudens piedzīvojums,” atzīst Gustavs un ir apņēmības pilns nākamgad startēt atkal. Brīvajā laikā viņam patīk braukt ar divriteni un spēlēt saksofonu.
Gustavs arī vairākkārt ar izciliem panākumiem pārstāvējis Smiltenes mūzikas skolu valsts pūšaminstrumentu konkursos. Kad izaugs liels, viņš būs mikroķirurgs. Puisim ļoti patīk skatīties filmas par ārstu dzīvi. “Taču zinu – lai kļūtu par labu mikroķirurgu, daudz jāmācās.” Gustavs to arī cītīgi dara. To apliecina viņa zelta un sudraba liecības. Tāpat puisim dzīvē vienmēr noderēs arī erudīcijas konkursā gūtā pieredze un zināšanas.

Teksts – Baiba Vahere, foto – no Ineses Lipstokas personiskā arhīva

Slider