2023. gada 8. dec.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Smiltenes vidusskolas skolēnu pašpārvalde strādā un iedvesmo…

Lai labi mācītos, jābūt arī brīžiem, kas ļauj mazliet atpūsties, sirdī ielīt priekam, piedzīvot drauga pleca sajūtu, izaugsmi rosinošu konkurenci un apziņu, ka mūsu dienas piepilda tik daudz lielāku un mazāku notikumu. Lai kā reizēm gribētos ilgāk pakavēties domās pie kaut kā viena. Gluži kā koši stikla gabaliņi mozaīkā, arī mūsu skolas radošajā dienasgrāmatā šajos mācību gada pirmajos trīs mēnešos ierakstīti vairāki skaisti skolēnu pašpārvaldes rīkoti pasākumi, kurus noteikti atcerēsimies vēl ilgi.

Laikā, kad lokā sitas lietus un sāk pūst aukstie rudens vēji, ir tik jauki pakavēties atmiņās par Literāro kafejnīcu, kurā jaunieši un skolotāji lasīja dzeju, kas atbalsojas sirdī. Pasākumā piedalījās arī Smiltenes vidusskolas absolvente, Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolas audzēkne Ance Moruza, kuras brīnišķīgajā izpildījumā varējām dzirdēt komponista Emīla Dārziņa dziesmu ar dzejnieka Jāņa Poruka vārdiem “Aizver actiņas un smaidi”.

Skolēnu pašpārvaldes prezidentes Alises Zvejnieces kronēšanas pasākums skolēniem bija brīnišķīga iespēja radoši izpausties, sveicot savu pārstāvi, kura tagad devusi arī svinīgu zvērestu rūpēties par Smiltenes vidusskolas skolēnu saimi, aizstāvēt viņu intereses, ļaut izskanēt skolas vārdam tuvu un tālu. Skolasbiedri vēlējumos un priekšnesumos prezidentei, gluži kā viņu “mazie brāļi” Ēzopa fabulās, izteica to, ko ilgojas viņas turpmākajā darbā redzēt visvairāk – vērīgas acis, kas pamana, kad kādam nepieciešama palīdzība, siltu un gudru sirdi, kas jūt, ja kādam klājas grūti, erudīciju, staltu stāju, vispusīgu personību ar spēju smalki izjust situāciju. Šīs vērtības, ko vienlaikus ar varu simbolizē prezidentes kronis, ir grezna rota, tās iedvesmo lieliem mērķiem un ļauj viņu pamanīt jau iztālēm. Kā teicis apgaismības laikmeta filozofs Helvēcijs: “Visskaistākais karaļa kronis ir tautas mīlestības darināts”.

Īsi pirms skolēnu brīvlaika Smiltenes vidusskolā notika skolēnu pašpārvaldes organizētā volejbola nakts Halovīna noskaņās. Šajā pasākumā braši startēja arī skolotāju komanda. Volejbols Smiltenes vidusskolā bijis lielā cieņā arī iepriekšējos mācību gados. Un par to patiess prieks, jo dzīvības spēks ir kustībā. Šoreiz vislabāk veicās 10.klases komandai, kas izcīnīja pirmo vietu. Otrā vieta – 12.klases, trešā vieta – skolotāju komandai. Decembrī gaidāma nākamā volejbola nakts.

Skolēnu pašpārvalde, rūpējoties, lai skolas ikdienas dzīve būtu košāka un priecīgāka, šoruden organizējusi arī citas aktivitātes, no kurām viena no redzamākajām – 10.klašu iesvētības. Šobrīd skolā notiek Halovīna tematiskās dienas.

Vēlam mūsu jauniešiem tikpat rosīgu un izaugsmi rosinošu darbošanos arī turpmāk!

Teksts: Baiba Vahere

Foto: Una Gaine, Amanda Krista Zariņa, Elīza Miglava, Baiba Vahere