2024. gada 22. maijs
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Smiltenes vidusskolas skolēni aicina ielūkoties Dzejas telpā

Ir aizritējis septembris un Dzejas dienu mēnesis. Smiltenes vidusskolas 7.-12. klašu skolēni rudens iesākuma saulainajā laikā bija sastopami nelielos pulciņos dažādās vietās dabā, katrai klases grupai domājot idejas, filmējot, zīmējot, atlasot attēlus un radot video, kas apliecina arī mūsu piederību ikgadējai kultūras tradīcijai Latvijā.

Ideju apkopošana atbilstoši dzejoļa izvēlei, radoša pieeja montāžas procesā, darbu dalījums grupā – tās visas ir prasmes, kas ir ļoti svarīgas dažādos dzīves procesos. Saliedēta sadarbība, kā arī darbs vienatnē, radošo uzdevumu veicot, iepriecināja un satuvināja ar dzejā paustajām domām, to sasaisti pašam ar sevi un atklāsmi ikvienam video skatītājam. Dzejnieku izvēles amplitūda – visplašākā: Rainis, Aleksandrs Čaks, Ojārs Vācietis, Imants Ziedonis, Smiltenes novada dzejnieki, nezināmi autori un pašu jauniešu sacerētas dzejas rindas. Radošs spēks satuvina pavisam negaidīti.

Septembra pēdējā nedēļā klasēs notika dzejas video prezentācijas. Skolēni vērtēja, iedvesmojās, priecājās par ideju realizāciju un pauda atziņas par prasmēm, kas procesa laikā nostiprinājušās.

Dzejas telpa Smiltenes vidusskolā šogad ver savas durvis 4. oktobrī, kad skolēnu veidoto video atlasi aicināts vērot ikviens, novērtējot radošumu un ieguldīto darbu.

Mīļi gaidīti – www.dzejastelpa.lv

Skolotāja Iveta Krūmiņa

https://youtu.be/PKGMnpjp1bc