2024. gada 25. febr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Smiltenes vidusskolas pirmsskolas grupā “Zaķēni” svin Meteņus

6. februārī Smiltenes vidusskolas pirmsskolas grupā “Zaķēni” kopīgi atzīmējām Meteņdienu. Tas ir laiks, kad ziema iet uz beigām un tuvojas pavasaris. Lai svētku svinēšana būtu priecīgāka, bērni iejutās mazu zaķēnu tēlā, jo Meteņdiena ir pēdējā diena, kad vēl var maskoties.

Vērojot laikapstākļus un iepazīstoties ar Meteņdienas ticējumiem, secinājām, ka gaidāms auksts pavasaris, bet vasara gan solās būt silta un saulaina. Meteņos īpaši tiek godāta saule un viss, kas ir apaļš, tādēļ uztaisījām savu papīra sauli, pieliekot tai stariņus ar bērnu vārdiem. Ļoti labprāt veicām senseno latvju tautas tradīciju – lasījām izbērtas pogas un no tām veidojām saulīti.

Meteņos būtiski ir priecāties un iet rotaļās.  Šajos svētkos ļoti svarīgs ir bagātīgs galds, tāpēc katrs tika pie gardas, apaļas pankūkas.  Arī āra aktivitātēs ievērojām Meteņdienas tradīcijas un kārtīgi izpriecājāmies uz kalniņa.

 Skolotājas Ilze Slapjuma un Ieva Putrāle