2023. gada 30. sept.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Smiltenes vidusskolas pirmsskolā norisinājusies sportisku aktivitāšu diena

Uz dārziņu ar riteni!

Piektdien, 2023. gada 15. septembrī, Smiltenes vidusskolas pirmsskolas audzēkņiem vecumā no 5-6 gadiem un 1. klases bērniem bija iespēja piedalīties neparastā pasākumā. ESF projekta “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai Smiltenes novadā” ietvaros iestādē viesojās Smiltenes novada Sporta pārvaldes vadītājs Matīss Mežulis un BMX treneris Renārs Auga, kas ir arī pirmsskolas sporta skolotājs.

Ikvienam dalībniekam bija interesanti  ar vecāku un trenera sagādātajiem velosipēdiem, dipdapiem un skrejriteņiem piedalīties abu speciālistu  vadītajās braukšanas ar velosipēdu un šķēršļu pārvarēšanas trasītēs.

Pēc sportiskajām aktivitātēm bērni dalījās ar saviem iespaidiem. Piecgadīgo audzēkņu grupas “Burtiņi” informē, kas patika viņiem: Mairim – kalniņi – augšā, lejā, Ralfam – saknes, Laumai – trepītes lejā, lai brauktu, Paulai – līdzsvara dēlis, Grētai – braukt pa trepēm, Karīnai – rinķot ap konusiem, Alisei – šūpuļu dēlis, Miai – trepītes un apļi, Markam – braukt ar dip dapu ātrumā, bet Keitai patika vērot.  Audzinātājai un auklītei patika bērnu smaidi un treneru ieguldītais darbs!

Grupas “Mārītes” bērni, kuriem arī ir pieci gadi, savas domas izteica gan par to, kas patika, gan par to, kas nepatika. Audzinātāja apkopoja bērnu izteikumus:  Haraldam patika šūpoles, nepatika trepes, Paulam patika trepes, nepatika šūpoles, Jasmīnai patika visi šķēršļi, tomēr žēl, ka nebija sava riteņa, Rūtai patika viss, bet laiks bijis par īsu, Katrīnai patika trepes un šūpoles, bet arī viņai nebija sava braucamrīka, Annai patika šūpoles, bet nepatika trepes, jo nesanāca un visu laiku krita, Edvardam patika ātri braukt pa visiem šķēršļiem, Eduardam nepatika trepes, viss pārējais patika, Oliveram patika galīgi viss, Melānijai nepatika šūpoles, bet patika trepes, Keitai savukārt nepatika saknītes, bet pārējais patika.

Sešus gadus veco audzēkņu grupas “Taurenīši” bērni izteicās par iespaidiem nedaudz garāk. Anna: “Bija ļoti forši braukt pa tiltiņiem, arī diezgan grūti. Nākošreiz gribēšu braukt ar velosipēdu, nevis ar skrejriteni.”  Martins: “Man ļoti patika, bija arī grūti braukt. Gribētu braukt vēlreiz.” Sofija: “Bija ļoti forša trase, patika!” Emīlija: “Forši, patika braukt pa visiem tiltiņiem.” Valters: “Man patika braukt ap konusiem. Visvairāk patika braukt pa visiem tiltiņiem, mazdrusciņ bija bail.” Adele: “Šodien bija tik forša diena! Es nebaidījos braukt – mazdrusciņ baidījos nobraukt pa trepītēm.” Nora: “Man veicās ļoti labi. Man patika skatīties, kā brauc arī citi bērni.” Ansis: “Bija ļoti labi, man viss patika. Gribētu braukt vēl kādu reizi.” Viljams: “Man patika braukt. No trepītēm bija bail nobraukt.” Un visbeidzot Nikola: “Es gribētu iemācīties braukt ar riteni. Nākošreiz būšu drošāka!”

Nākošais sporta pasākums, kurā piedalīsies mūsu sešgadnieku grupiņa “Taurenīši”,  būs novadā organizētais “Ceļojums pa Eiropas valstīm”, kas veltīts Eiropas sporta nedēļai.

Esam patiesi pateicīgi Matīsam un Renāram par šo drošas velo braukšanas skoliņas nodarbību!

Bērnu iespaidus apkopoja Smiltenes vidusskolas pirmsskolas metodiķe Vita Leite