2024. gada 25. febr.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Smiltenes vidusskolas jaunieši apciemo vientuļos pensionārus

Smiltenes vidusskolas jauniešu pašpārvaldes jauniešiem šī nedēļa paskrēja īpaši ātri. Vienlaikus ar gatavošanos Ziemassvētku priekšnesumiem un mācību gada noslēgumam, viņi, kā allaž, prata izbrīvēt laiku, lai kopā izceptu un izgreznotu piparkūkas pilsētas vientuļajiem pensionāriem.

21.decembrī skolēni paši tās kopā ar laba vēlējumiem uzdāvināja senioriem.
“Jauniešu gatavotas svētku dāvaniņas tiem pilsētas iedzīvotājiem, kas palikuši bez pašiem tuvākajiem, ir sena tradīcija,” stāsta Smiltenes vidusskolas direktore Ilze Vergina. “Sākumā skolēni dāvināja vientuļajiem pensionāriem Ziemassvētkos eglītes. Bet stāsta būtība jau neslēpjas eglītēs un piparkūkās. Tā meklējama priekā, kas rodas, sirdij satiekot sirdi.”
Imants Ziedonis raksta: “Pasaule ir siltuma izslāpusi. Jums ir siltas rokas, bet kādam – nosalušas. Kurš kuram pieies pirmais?”
Tiem, kuru ikdiena vairs nav tik rosīga, reizēm svētkos laiks šķiet apstājies un sirds sāpīgi iesmeldzas… Tāpēc būsim tie pirmie – ar siltām rokām un labestībai atvērtu sirdi!

Foto: no jauniešu personiskā arhīva

Teksts: Baiba Vahere