2023. gada 29. sept.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Smiltenes vidusskolas audzēkņi ieņem godpilno 3. vietu Vislatvijas mērogā par savāktiem 887 kg izlietoto bateriju

Smiltenes vidusskolas audzēkņi ieņem godpilno 3. vietu Vislatvijas mērogā par savāktiem 887 kg izlietoto bateriju

Izlietoto bateriju vākšanas kampaņa “Tīrai Latvijai” skolu un pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņiem tika rīkota jau 13. reizi, sniedzot nozīmīgu ieguldījumu vides izglītības un atkritumu šķirošanas kultūras pilnveidei mācību iestādēs.

Visvairāk izlietoto bateriju Vidzemes reģionā izdevies savākt Beverīnas novada izglītības iestādēm. Beverīnas novadam īpašus nopelnus kampaņā “Tīrai Latvijai” izcīnīja Kauguru pagasta pirmsskolas izglītības iestāde “Pasaciņa”, kuras audzēkņi, savācot pārstrādei 1270 kg izlietotu bateriju, kļuvuši par šī gada izlietoto bateriju vākšanas kampaņas “Tīrai Latvijai” uzvarētājiem valsts mērogā. Turklāt, Kauguru pagasta pirmsskolas izglītības iestāde “Pasaciņa” izcīnījusi arī uzvaru otrā konkursa nominācijā pēc savāktā otrreizējo izejvielu daudzuma, rēķinot vidēji uz vienu audzēkni – savākti 15,875 kg izlietoto bateriju uz vienu mācību iestādes audzēkni.

Lieliski sasniegumi Vidzemes reģionā Smiltenes novada mācību iestādēm. Piedaloties Smiltenes novada Launkalnes sākumskolai, Palsmanes pamatskolai, Bilskas pamatskolai un Smiltenes vidusskolai, savākti 1046 kg bateriju. Smiltenes vidusskolas audzēkņi ieņem godpilno 3. vietu Vislatvijas mērogā par savāktiem 887 kg izlietoto bateriju. Alūksnes novadu konkursā pārstāvēja Alūksnes pirmsskolas izglītības iestāde “Sprīdītis” un Strautiņu pamatskola, kopā savācot 235 kg bateriju.

Visvairāk bērnus un jauniešus bateriju vākšanas kampaņā Vidzemē “Zaļā josta” šogad iesaistīja no Valmieras (775 personas), Madonas novada (528 personas) un Smiltenes novada (310 personas).

Kampaņas “Tīrai Latvijai” dalībnieku sveikšana norisināsies 2019. gada 24. maijā Tērvetē, kur “Latvijas meža dienu 2019” ietvaros tiks rīkoti gadskārtējie “Zaļās jostas” Vides svētki. Pirmo trīs vietu ieguvēji katrā nominācijā no konkursa organizētājiem un atbalstītājiem saņems balvas 400 EUR, 300 EUR un 200 EUR vērtībā. Savukārt čaklākos izlietoto bateriju vācējus gaida pārsteiguma balvas no konkursa atbalstītājiem. Visiem kampaņas dalībniekiem par godu pasākuma dienā uzstāsies jauniešu iemīļoti mūziķi un tiks dāvāta bezmaksas iespēja iesaistīties daudzveidīgās vides spēlēs un radošajās darbnīcās.

Izlietoto bateriju vākšanas konkursu “Tīrai Latvijai!’’ organizē “Zaļā josta” sadarbībā ar AS “BAO” un Valsts izglītības satura centru.

 

Papildu informācija:

Laima Kubliņa, 26710793, [email protected], www.zalajosta.lv