2022. gada 3. dec.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Smiltenes vidusskolas Aerobikas festivālam – 20!

Smiltenei šogad svinam 100, Smiltenes vidusskolas Aerobikas festivālam – 20 gadu jubileju. Smiltenes jubilejas svinību moto “Stipri cilvēki, stipra pilsēta” lieliski saskan arī ar Smiltenes vidusskolas Aerobikas festivāla dziļāko būtību. Lai tajā piedalītos, dalībniekiem nepieciešama gan fiziskā izturība, gan emocionālā noturība. Bet pāri visam zālē virmoja prieks par iespēju piedalīties un sagādāt neaizmirstamus brīžus saviem uzticamajiem skatītājiem. Pasākuma laikā Smiltenes novada Kultūras centra zālē brīvu vietu nebija…

Septīto astoto klašu grupā uzvarēja 7.c klase (audzinātāja – Ārija Veitmane), bet 9. – 12.klašu grupā – 12.b klase (audzinātāja – Elita Tilčika). Aerobikas festivāla 9. – 12.klašu grupas čempioni ieguva arī Absolventu ceļojošo kausu. Ja būtu vēl viens absolventu kauss, viņi to doto 9.b klasei (audzinātājs – Jurģis Jurka).

Taču uzvarētājs bija ikviens, kurš piedalījās – skatītāju mīlestību, skaļus aplausus un SIA “VIBO” vadītājas Ineses Brakmanes brīnumgardās picas saņēma visi!

7. un 8. klašu grupā otro vietu nopelnīja 7.a klase (audzinātāja – Aiga Sorokina), bet trešo vietu – 8.a klases kolektīvs (audzinātāja – Inese Lipstoka).
9. līdz 12.klašu grupā otrā vieta – par 10.a un 10.b vienoto priekšnesumu (audzinātājas – Evita Ozola un Ilva Dūmiņa), bet trešā vieta – 9.c klasei (audzinātāja – Monta Konstante).

Smiltenes novada Izglītības pārvaldes balvas šogad aizceļoja pie 8.c (audzinātāja – Ilga Ozoliņa), 11.a (audzinātāja – Ilma Reimane), 12. a klases (audzinātāja – Lāsma Rābante) un skolotāju komandas. Smiltenes novada Kultūras centra balvu (kino apmeklējumu visai klasei un tās audzinātājai) nopelnīja 7.a (audzinātāja – Aiga Sorokina) un 9.d klase (audzinātāja – Dace Rudzīte).

Īpašas skatītāju simpātijas izpelnījās skolotāju komandas priekšnesums. Vairākas no skolotājām ir arī šīs skolas absolventes, taču tagad viņas visas vieno darbs Smiltenes vidusskolā. Brīnišķīgā priekšnesuma autore – matemātikas skolotāja un nesen diplomētā sporta trenere Monta Konstante.

Žūrija sprukās – uzvarēt var tikai viens…

“Uz šo pasākumu devāmies ar ļoti lielu prieku, jo zinājām: “Būs forši! Jūs esiet tik krāsaini, atraktīvi un saliedēti! Bija ļoti grūti izvēlēties tos, kuri uzvarēs,” atzina žūrija.

Priekšnesumu tehnisko sniegumu un kustību precizitāti vērtēja Smiltenes vidusskolas absolvents, kādreizējais Aerobikas festivālu dalībnieks, tagad – Bilskas pamatskolas sporta skolotājs un futbola kluba “Smiltene” treneris Mārtiņš Veģeris. Horeogrāfiju vērtēja vairāku Smiltenes novada skolēnu un vidējās paaudzes tautas deju kolektīvu vadītāja, allaž pozitīvā Aija Zeibote.

Lai viss būtu objektīvi, priekšnesumu muzikalitāti un vizuālo noformējumu vērtēja ar Smilteni nesaistīts cilvēks – mūziķis, TV šova “X faktors” dalībnieks, konkursa “SuperNova 2019” finālists Aivo Oskis.

Pasākumu vadīja vitālais, atraktīvais skolas absolvents un vairāku Aerobikas festivālu dalībnieks Toms Markss.

Kamēr žūrija izšķīrās par godalgotajām vietām, skatītājus priecēja Smiltenes mūsdienu deju studijas “Kristāls” (vadītāja Kristiāna Vincjuna), kas apvieno dalībniekus no 1. līdz 12.klasei un šogad svin piecu gadu jubileju. Grupas priekšnesumu oriģinālhoreogrāfija ļauj iepazīt deju visā tās daudzveidībā – no hiphopa līdz laikmetīgajai un klasiskajai dejai. Šis gads “Kristālam” īpašs ar iekļūšanu Latvijas Karsēju sporta federācijā un piedalīšanos skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos.

Piramīdas, zvaigžņu puteklīši, ceļojums laikā, gurķu balle un ne tikai..

Katra klase savu priekšnesumu pieteica ar stāstu. Šā gada pasākuma vadmotīvs – “No 2000. līdz 2020. gadam.”

Jaunieši patīkami pārsteidza gan ar priekšnesumu pārdomāto režiju, gan ar horeogrāfiju un tērpiem. Neiztrūka arī piruetes un piramīdas. Taču visvairāk atmiņā paliks daudzveidīgie un košie, klašu kolektīvus saliedējošie aerobikas stāsti. To rakstīšanā un iestudēšanā aizvadīti neskaitāmi vakari un brīvās stundas…

Festivālā redzētais apliecināja – Aerobikas festivāls paver iespējas radoši izpausties ikvienam.  Kāds televizors pasākuma laikā pārtapa laika mašīnā, jaunieši priekšnesumos līksmoja par eksaktajām zinātnēm un jaunākajiem izgudrojumiem, iztēlojās sevi kā zvaigžņu puteklīšus, ļāva ieskatīties īstā gurķu ballē, pasmaidīja par veco un jauno mūziku, kopā pasapņoja, iejutās atbildīgajā medicīnas darbinieku pasaulē, saskatīja paralēles starp dzīvnieku un cilvēku pasauli, priecājas par saviem 18 gadiem un tikko iegūto autovadītāja apliecību, kavējas jaukākajās atmiņās un tajās dalījās ar citiem.

Ņemot vērā straujo dzīves tempu un tehnoloģiju attīstību, pamatoti izskanēja jautājums: vai 21. gadsimta straujais skrējiens mums vispār ļaus novecot?

Kopā mēs varam visu!

Dzīvē mēdz visādi gadīties, bet ir tik jauki, ja šajā lielo pārmaiņu laikā piederi kolektīvam, kurš nešaubās – kopā mēs varam visu!

“Paldies par brīnišķīgo enerģiju, ko jūs ar saviem priekšnesumiem ienesāt Smiltenes novada kultūras centrā,” pasākuma dalībniekus uzrunāja Smiltenes vidusskolas direktore Ilze Vergina. “Paldies par Aivo brīnišķīgajiem priekšnesumiem un to, ka viņš Smilteni mīl! Prieks par mūsu absolventiem un to, ka viņi ir arī mūsu žūrijā!

Ja jautātu, cik ilgi gatavojāties šim pasākumam, tad nebūtu melots, atbildot – uzreiz pēc iepriekšējā festivāla. Tas, ko mums parādījāt, ir arī tas, ko vēlamies redzēt skolā – lai jūs visi esiet veseli, kustīgi, savstarpēji saliedēti un draudzīgi!

Paldies kādreizējam Smiltenes vidusskolas sporta skolotājam, trenerim Andim Rozītim, kurš skolā ieviesa Aerobikas festivāla tradīciju!

 Ar patiesu prieku vēroju to, kā jūs izbaudījāt iespēju kopā pastāstīt un parādīt savas klases stāstu, un izpalīdzējāt arī citu klašu skolēniem, saspringti nedomājot par to, kurš būs pirmais! Paldies skolēniem un skolotājiem par ieguldīto darbu un enerģiju! Paldies Smiltenes novada Kultūras centram par allaž viesmīlīgo uzņemšanu!

Zinu, ka mūsu skolēni jau tagad domā par nākamo aerobikas festivālu. Tas šajā stāstā ir pats jaukākais!”

Paldies pasākuma organizatorei Ingai Deigelei un sponsoriem – SIA “Vibo” un A/S“ Smiltenes piens”!

Teksts: Baiba Vahere, foto: Evija Ziemiņa, Agnis Melderis