2023. gada 22. sept.
A- A A+
lv Latviešu
Viegli lasīt

Smiltenes vidusskolā viesojas projekta “Valoda vieno vai šķir” dalībnieki

Šonedēļ Smiltenes vidusskolā viesojas 35 skolēni un skolotāji – Eiropas Savienības “Erasmus+ programmas Pamatdarbības Nr. 2 (KA 2) stratēģisko skolu sadarbības partneru projekta “Valoda vieno vai šķir”  (United or Divided by Language) (Nr. 2019-1-DK01-KA229-060179_6) sadarbības partneri no Dānijas, Itālijas, Spānijas, Portugāles un Beļģijas.

Projekta dalībnieki no Smiltenes vidusskolas viesus iepazīstinās ar latvju dainām, nacionālās identitātes refleksiju mūzikā un dejā, dziesmu un deju svētku kustību, latviešu tautastērpiem un būtiskākajām mutvārdu folkloras tradīcijām.

Ceturtdien skolā notiks projekta noslēguma pasākums ar kopīgi sagatavotiem priekšnesumiem, bet sertifikāti par piedalīšanos projekta aktivitātēs Latvijā pēc iepazīšanās ar Krišjāņa Barona Dainu skapi tiks svinīgi pasniegti mūsu Gaisma pilī – Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Projekta “Valoda vieno vai šķir”  sadarbības partneri: Espergaerde skole (Dānija), Istituto Istruzione Secondario Superiore “Ruggero II” (Itālija), Agrupamento de Escolas de Barcelos (Portugāle), GO! Atheneum Avelgem (Beļģija), IES Antonio Gala (Spānija).

Baiba Vahere